inwestycje

Morawiecki: CPL to węzeł Jedwabnego Szlaku

Wicepremier Mateusz Morawiecki, zaproszony jako obserwator na spotkanie ministrów finansów G-20 do Baden-Baden, powiedział tam, że "Polska dzięki wybudowaniu Centralnego Portu Lotniczego (CPL) ma szansę być kluczowym węzłem komunikacyjnym dla układu gospodarczego i handlowego na europejskim kierunku Północ-Południe".

Morawiecki: ABB zatrudni 2 tysiące osób, rząd dopłaci 2,5 tys. zł

Szwajcarski koncern ABB planuje w Polsce kolejną inwestycję - utworzy zaawansowane Centrum Usług Wspólnych w Krakowie, gdzie świadczone będą usługi na rzecz wewnętrznych europejskich spółek Grupy ABB, z zakresu finansów, systemów informatycznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz łańcucha dostaw, a które docelowo ma zatrudnić 2 tys. osób – poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Według niego otwarcie powinno nastąpić w drugiej połowie marca. "W centrum zostaną zatrudnieni specjaliści wysokokwalifikowani, co bardzo mnie cieszy" – dodał.

Rząd pomoże Mercedesowi, dopłaci 80 milionów

Budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze zostanie wsparta pomocą publiczną polskiego rządu. Jej wartość na rzecz Daimlera nie przekroczy 80 milionów (równowartości 18,75 mln euro) - poinformował rząd.

PAP podał, że "rozmowy na temat zaangażowania strony polskiej są obecnie finalizowane, zatem udzielenie szczegółowych informacji o zakresie wsparcia będzie możliwe po podpisaniu umowy".

Chiny inwestują w Bliski Wschód $55 miliardów

Chiński prezydent Xi Jinping w czasie wizyty na Bliskim Wschodzie podpisał kontrakty i ogłosił utworzenie funduszy inwestycyjnych na łączną sumę 55 miliardów dolaró.

Utworzono fundusz inwestycyjny warty 20 miliardów wspólnie z Emiratami i Katarem,

Prezydent Xi podpisał także kontrakty z Egiptem na 15 miliardów, za które powstanie 15 projektów, głównie w branży energii i infrastruktury.

$10 miliardów zostało przeznaczone na preferencyjne pożyczki komercyjne w sektorze energii.

Pages

Subscribe to RSS - inwestycje