internet

48 milionów botów na Twitterze

48 milionów kont użytkowników Twittera to boty. Jest to do 15 procent użytkowników (319 milionów użytkowników łącznie). Sam Twitter ocenia ich liczbę na 8,5 procenta kont.

Automaty sieciowe służą do poprawiania statystyk, szybkiej informacji o wydarzeniach, część służy także do poprawiania statystyk, promocji komercjalnej i politycznej a także czarnej propagandy.

O tym mówi badanie University of Southern California i Indiana University.

Google blokuje strony wg uważania

Witryna Natural News została kilka dni temu zbanowana przez Google. Bez podania przyczyny ani nawet zawiadomienia zainteresowanych właścicieli strony. Usunął ze swojej bazy 140 tysięcy artykułów tej witryny. Właściciele ogłosili na stronie petycji Białego Domu apel o zakazanie takiej cenzury gigantowi internetowemu.

Google bez żadnego wyjaśnienia po kilku dniach przywrócił strony Natural News w wyszukiwarce.

Google także usuwa reklamy uważane przez siebie za szkodliwe. Jak sam podaje, usunął w ten sposób z rynku 200 wydawców.

Atak hackerów na amerykański internet

Amerykańska sieć internetu doświadczyła w piątek ataku hakerów DDoS na serwisy, których domeny były zarejestrowane w Dyn (DNS host), Takie witryny jak PayPal, Twitter, Spotify, CNN i inne były przez pewien czas niedostępne. Do ataku użyto takich urządzeń jak kamery internetowe czy nagrywarki video i setek tysięcy komputerów, zarażonych wirusem. .

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i FBI podjęły śledztwo.

Yahoo potajemnie skanowało e-maile dla amerykańskich służb

Portal internetowy Yahoo skanował e-maile z kont użytkowników na zlecenie amerykańskich służb specjalnych National Security Agency oraz FBI.

Yahoo w ostatnim roku potajemnie zbudował oprogramowanie przeszukujące skrzynki pocztowe pod kątem specyficznych treści, poszukiwanych przez służby. Było to wypełnienie tajnego rozporządzenia rządu USA.

"Yahoo jest firmą przestrzegającą prawa i działa według prawa Stanów Zjednoczonych" - poinformowała firma w krótkim oświadczeniu.

Rosja stosuje podatek od Google

W Rosji uchwalono nałożenie podatku na sprzedaż elektroniczną zawartości (programy, książki, muzyka, reklamy, dostęp do informacji, itd.) na terenie kraju. Będzie to podatek od wartości dodanej (VAT). Zagraniczne firmy sprzedające takie produkty będą musiały się zarejestrować i odprowadzać VAT, jak to robią firmy rosyjskie.

Potocznie określa się go jako "podatek na Google". Wejdzie on w życie od 2017 r.

NATO: atak w internecie może być przyczyną wojny

Deklaracja ministrów obrony NATO z 15 czerwca mówi:

"Uzgodniliśmy, że będziemy uznawać przestrzeń internetu (cyberspace) jako sferę operacyjną, jak powietrze, wodę czy ląd".

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził, że niebezpieczne ataki mogą być przeprowadzone w internecie tak łatwo jak na polu bitwy.

Unia Europejska + Microsoft Facebook, YouTube, Twitter przeciw "mowie nienawiści"

Komisja Europejska podpisała porozumienie z firmami internetowymi (Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft), zobowiązujące do zwalczania "mowy nienawiści" w internecie.

Przepisy UE zobowiązują platformy internetowych do szczegółowego analizowania publikowane treści pod kątem agresji. Jeśli podżegają one nienawiści, będą usuwane a konta blokowane w ciągu 24 godziny od publikacji.

Firmy takie jak Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft współpracowały z komisją w opracowaniu "kodeksu zachowań", obowiązującego w Unii.

Pages

Subscribe to RSS - internet