imigracja

Burzliwe demonstracje antyimigracyjne w Quebecu

Sympatycy organizacji antyimigracyjnych i prawicowych przeważali liczebnie nad członkami ugrupowań lewicowych i "antykapitalistycznych" podczas przeprowadzonych w sobotę protestów w Quebec City.

Policja starała się rozdzielić obydwie strony. Użyto gazu łzawiącego. Ponad 40 osób zostało aresztowanych.

Według relacji policji od 300 do 400 członków ugrupowań prawicowych w tym La Meute i Storm Alliance przemaszerowało w deszczu do centrum zjazdowego, gdzie odbywało się spotkanie rządzącej prowincją Partii Liberalnej.

Imigranci sprawcami połowy przestępstw w Berlinie

Statystki policyjne mówią, że imigranci bez paszportu są sprawcami prawie połowy przestępstw w Berlinie. Ich udział wynosi 45 procent i zwiększył się o 5 pp w ciągu ostatniego roku.

Udział przybyszy jest szczególnie wysoki w takich branżach jak kradzieże kieszonkowe (91 proc), handel heroiną (85%) czy kradzież samochodów (80%).

Obcy popełniają przestępstwa 3,5-krotnie częściej niż Niemcy, zaś w przestępstwach z użyciem przemocy - aż 7-krotnie, gdy oczekujący na azyl - 15-krotnie.

Dane te uwzględniają turystów i wędrowne gangi.

Imigranci napadli na kierowcę autobusu (video)

Wydarzyło się wczoraj, na stacji autobusowej w Parmie (na północy Włoch) o godzinie 18.32:
 
Imigranci, biwakują na placu manewrowym stacji autobusowej. Kierowca, który właśnie zaczyna zmianę podjeżdża i zaczyna trąbić, ale migranci nie ruszają się z miejsca. Widząc ich rozwścieczonych, z obawy przed agresją nie otwiera drzwi autobusu, natomiast zaczyna filmować zajście telefonem komórkowym z jego wnętrza. Imigranci – około 8 osób, w tym 2 kobiety –  walą pięściami w okna i drzwi pojazdu, obrażają kierowcę i grożą mu pobiciem. Wołają: "Ty gnoju, pierdolony!".
 

Pages

Subscribe to RSS - imigracja