emigracja

Izba Gmin odrzuciła o pobycie Polaków na Wyspach po Brexicie

Posłowie Izby Gmin odrzucili poprawkę do ustawy „Brexit bill” gwarantującą prawo do pobytu na Wyspach imigrantom z Unii na stałe mieszkającym w UK.

Poprawka dotycząca przyznania wszystkim imigrantom z Unii, żyjącym już i pracującym na Wyspach, stałej rezydentury, przepadła stosunkiem głosów 332 do 290.

Studenci: znajomości i emigracja

50 proc. studentów pozytywnie ocenia perspektywę znalezienia pracy po zakończeniu nauki (65 proc. wskazuje doświadczenie zawodowe). 75 proc. uważa, że w znalezienia pracy po zakończeniu nauki pomogą im znajomości.

30–40 proc. studentów jest zdecydowanych wyjechać do pracy za granicę, kolejne 30–40 proc. nie wyklucza takiej możliwości i wciąż ją rozważa. Jedynie 20 proc. deklaruje, że nie zamierza wyjeżdżać.

To wyniki badań projektu „Start na rynku pracy”

Polacy największą mniejszością narodową w UK

W Wielkiej Brytanii żyje obecnie 916 tysięcy Polaków, o 63 tys. więcej niz rok temu - poinformował Urząd Statystyczny UK.

Polacy w ub. roku wyprzedzili liczebnie przybyszy z Indii.

Prominentny dziennikarz BBC, Andrew Marr napisał tekst w The Times pod tytułem:

“Dziękujemy ci Polsko, że dałaś nam swoją młodzież, imigrację, która naprawdę pracuje"

Waszczykowski: emigranci w W Brytanii za NATO (+ oświadczenie MSZ)

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Reutersa:
.

- Wielka Brytania mogłaby zaoferować Polsce coś w sferze bezpieczeństwa międzynarodowego. Wielka Brytania mogłaby poprzeć nasze oczekiwania związane z wojskową obecnością sojuszników na polskim terytorium.

Pages

Subscribe to RSS - emigracja