Duda

Prezydent odmówił podpisania ustawy degradacyjnej

- Odmawiam podpisania tej ustawy i kieruję ją do ponownego rozpatrzenia przez Sejm. Nie jest to dla mnie łatwa decyzja - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas piątkowego briefingu.

- Długo się nad tą ustawą zastanawiałem, bo moje poglądy jeżeli chodzi o czasy słusznie minione, o ludzi którzy brali udział w poprzednim ustroju, są jednoznaczne. Byłem współtwórcą ustawy lustracyjnej, która działa do dzisiaj.

Prezydent Duda zapowiada zwiększenie kontyngentu w Afganistanie

Polski Kontyngent Wojskowy natowskiej misji Resolute Support zostanie zwiększony o 50 żołnierzy - zapowiedział w Bagram prezydent Andrzej Duda, który odwiedził polskich żołnierzy w Afganistanie.

- Nasi żołnierze cały czas są tutaj potrzebni i dlatego obiecywaliśmy dzisiaj gen. Nicholsonowi, że nie zamierzamy wycofywać naszych żołnierzy, bo misja musi trwać dalej aż do skutku, kiedy armia afgańska sama będzie mogła przejąć wszystkie obowiązki - powiedział.

Ja! - Klaudiusz:

Szef MSZ Niemiec Heiko Maas wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Przekazałem mu, że jestem ostatnią osobą, która chciałaby ograniczenia niezawisłości sędziowskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda portalowi 300polityka.

Dodajmy: Szef MSZ BND - dopiero co wystrugany,,,

Prezydent podpisał ustawę o IPN i odesłał ją do Trybunału

Prezydent Andrzej Duda :

Podjąłem decyzję, by nowelizację ustawy o IPN podpisać. Nie chciałbym, aby ktokolwiek z ocalonych miał wątpliwości, czy może głosić swoje świadectwo. I dlatego w trybie następczym ustawa trafi dalej, by Trybunał Konstytucyjny zbadał ustawę - oświadczył

Subscribe to RSS - Duda