demokracja

USA zadowolone z obrony demokracji w Polsce

Amerykański Departament Stanu apelował w piątek, aby "reforma sądownictwa nie pogwałciła polskiej konstytucji, międzynarodowych zobowiązań kraju oraz przestrzegała zasady oddzielenia organów władzy".


Petru wzywa światowych przywódców do solidarności z Polską

Presja środowisk opozycji demokratycznych jest naprawdę wielka. Ostatnia sytuacja polityczno- prawna (rewolucja w sądach) wzbudza wielkie kontrowersje nawet wśród środowisk dotąd nie protestujących.

Ryszard Petru (Nowoczesna) podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że napisał list do przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego.

Po ostatnim przegłosowaniu ustaw (o KRS i sądach powszechnych) przewodniczący .Nowoczesnej uznał, że PiS jest gotów na wszystko.

USA już nie jest pełną demokracją

Dział wywiadu pisma The Economist (The Economist Intelligence Unit) opublikował nowe wydanie rankingu demokracji na świecie "Democracy Index 2016".

Prawie połowa państw na świecie może być uznana za demokrację, jednak liczba "pełnych demokracji" spadła z 20 do 19 w 2016 roku. Z tej kategorii do kategorii "uszkodzona (flawed) demokracja" zdegradowany zostały Stany Zjednoczone. Powód: spadek zaufania do do rządu i wybranych przedstawicieli.

Pages

Subscribe to RSS - demokracja