CIA

CIA przerywa tajne akcje przeciw Assadowi

Prezydent Trump zdecydował o zakończeniu tajnych akcji CIA wymierzonych w prezydenta Syrii Bashara Assada. Było to podstaowe narzędzie działania USA od 2013 roku.

Programy szkolenia i zbrojenia opozycji, określanej jako umiarkowana czy demokratyczna,

Rzecznik Białego Domu zaprzeczył, że ten temat ustalano w rozmowach Trump - Putin.

usa rosja syria

CIA panuje także nad Windows 10 (WikiLeaks)

WikiLeaks opublikowała kolejny pakiet szpiegowskiego oprogramowania używanego przez CIA, o nazwie "Athena". Program przejmuje wszystkie wersje Windows, łącznie z aktualną wersją "10", która została złamana już w miesiąc po premierze.

Program pozwala na całkowite przejęcie komputera, ściągnięcie i zainstalowanie nowych programów, kradzież danych, przesył na serwery CIA, usunięcie danych,

WikiLeaks: oprogramowanie MI5/CIA do podsłuchiwania przez telewizor

Wikileaks opublikowała kolejną część dokumentów CIA - 'Vault-7', pokazującą program 'Weeping Angel' ('płaczący anioł"). Oprogramowanie było przeznaczone do telewizorów Samsung i przekształcało je w urządzenie podsłuchujące, gdy telewizor był wyłączony. Oprogramowanie wymagało fizycznego dstępy do telewizora, żeby je zamontować.

Program został stworzony we współpracy z brytyjskim wywiadem MI5.

WikiLeaks: CIA zarażało wirusami urządzenia Apple'a

Nowe ujawnione przecieki dokumentów CIA, opublikowane przez WikiLeaks w 2 partii pod nazwą "Dark Matter", pokazują, że CIA instalowała masowo na urządzeniach Apple'a (IPhone i Mac) swoje oprogramowanie. Użytkownicy nie byli w stanie go wyłączyć.

Niektóre z nich zarażały także urządzenia peryferyjne, np. USB.

Proceder miał miejsce od 2008 r. CIA zastrzegło się, że nie robiło tego wobec obywateli amerykańskich.

WikiLeaks ujawnia tysiące dokumentów CIA

7 marca serwis WikiLeaks ujawnił 8,7 tysięcy dokumentów Centralnej Agencji Wywiadu (CIA). Dokumenty pochodzą z centrum wywiadu elektronicznego w Langley, jednak WilkiLeaks nie podało w jaki sposób były one zdobyte, twierdząc jedynie, że materiały krążą wśród hackerów. Zapowiada też więcej publikacji dokumentów Agencji.

Ujawnione dokumenty pokazują jak CIA robi "hacking" urządzeń mobilnych, przekształcając je w narzędzia szpiegowania właścicieli, jakie mają metody zdobywania danych - np. przełamywanie oprogramowania takich firm jak Apple, Google czy Microsoft.

Escobar sprzedawał w USA kokainę dla CIA

Juan Pablo Escobar, syn kolumbijskiego bosa narkotykowego, którego majątek był szacowany na początku lat 90. na 30 miliardów dolarów, stwierdził w argentyńskiej telewizji

– Mój ojciec pracował dla CIA. Sprzedawał na jej zlecenie kokainę w USA, żeby CIA miała z czego finansować walkę z komunizmem w Ameryce Centralnej. Ojciec brał oczywiście z tego swoją dolę.

Taką samą wersję wydarzeń przytoczył w swojej niedawno wydanej książce, w której możemy znaleźć informację, iż dzięki pomocy CIA Pablo Escobar przerzucał dziennie do USA nawet 15 ton kokainy.

Pages

Subscribe to RSS - CIA