CIA

Turcja wydała nakaz aresztowania agenta CIA

Władze Turcji wydały nakaz aresztowania Grahama Fullera, agenta CIA, który wcześniej był oficerem w tym regionie świata.

Prokurator oskarża go o udział w planowaniu zamachu 1 lipca 2016 roku.

Fuller był wiceprzewodniczącym amerykańskiego National Intelligence Council i oficerem CIA w Turcji. Po nieudanym zamachu stanu na Erdogana opuścił Turcję.

Trump Erdogan

JFK files: CIA planowało wysadzenie łodzi emigrantów z Kuby

W odtajnionych przez prezydenta Trumpa dokumentach sprawy zamachu na Kennedy'ego znalazły się szczegóły planowanej przez CIA prowokacji.

Agencja planowała wysadzenie łodzi z uciekinierami z Kuby w Miami i obciążenie tym reżimu Castro. Celem było zwrócenie opinii publicznej przeciwko Castro i usprawiedliwienie inwazji amerykańskiej na wyspę.

Cuba CIA

CIA nie może ukrywać pomocy dla Izraela

Institute for Research: Middle Eastern Policy stara się o zablokowanie pomocy wojskowej USA dla Izraela. W sierpniu odniósł zwycięstwo w sądzie, który nakazał CIA ujawnienie, ile pomocy amerykańskiego rządu i agencji jest przeznaczane na wsparcie izraelskiego projektu nuklearnego.

Sąd Federalny w Waszyngtonie odrzucił wniosek CIA o utajnienie sprawy.

CIA przerywa tajne akcje przeciw Assadowi

Prezydent Trump zdecydował o zakończeniu tajnych akcji CIA wymierzonych w prezydenta Syrii Bashara Assada. Było to podstaowe narzędzie działania USA od 2013 roku.

Programy szkolenia i zbrojenia opozycji, określanej jako umiarkowana czy demokratyczna,

Rzecznik Białego Domu zaprzeczył, że ten temat ustalano w rozmowach Trump - Putin.

usa rosja syria

CIA panuje także nad Windows 10 (WikiLeaks)

WikiLeaks opublikowała kolejny pakiet szpiegowskiego oprogramowania używanego przez CIA, o nazwie "Athena". Program przejmuje wszystkie wersje Windows, łącznie z aktualną wersją "10", która została złamana już w miesiąc po premierze.

Program pozwala na całkowite przejęcie komputera, ściągnięcie i zainstalowanie nowych programów, kradzież danych, przesył na serwery CIA, usunięcie danych,

WikiLeaks: oprogramowanie MI5/CIA do podsłuchiwania przez telewizor

Wikileaks opublikowała kolejną część dokumentów CIA - 'Vault-7', pokazującą program 'Weeping Angel' ('płaczący anioł"). Oprogramowanie było przeznaczone do telewizorów Samsung i przekształcało je w urządzenie podsłuchujące, gdy telewizor był wyłączony. Oprogramowanie wymagało fizycznego dstępy do telewizora, żeby je zamontować.

Program został stworzony we współpracy z brytyjskim wywiadem MI5.

WikiLeaks: CIA zarażało wirusami urządzenia Apple'a

Nowe ujawnione przecieki dokumentów CIA, opublikowane przez WikiLeaks w 2 partii pod nazwą "Dark Matter", pokazują, że CIA instalowała masowo na urządzeniach Apple'a (IPhone i Mac) swoje oprogramowanie. Użytkownicy nie byli w stanie go wyłączyć.

Niektóre z nich zarażały także urządzenia peryferyjne, np. USB.

Proceder miał miejsce od 2008 r. CIA zastrzegło się, że nie robiło tego wobec obywateli amerykańskich.

WikiLeaks ujawnia tysiące dokumentów CIA

7 marca serwis WikiLeaks ujawnił 8,7 tysięcy dokumentów Centralnej Agencji Wywiadu (CIA). Dokumenty pochodzą z centrum wywiadu elektronicznego w Langley, jednak WilkiLeaks nie podało w jaki sposób były one zdobyte, twierdząc jedynie, że materiały krążą wśród hackerów. Zapowiada też więcej publikacji dokumentów Agencji.

Ujawnione dokumenty pokazują jak CIA robi "hacking" urządzeń mobilnych, przekształcając je w narzędzia szpiegowania właścicieli, jakie mają metody zdobywania danych - np. przełamywanie oprogramowania takich firm jak Apple, Google czy Microsoft.

Pages

Subscribe to RSS - CIA