CIA

CIA promuje homoseksualizm, przyznaje nagrody

Wewnętrzna grupa Centralnej Agencji Wywiadu - Agency Network for Gay, Lesbian, Bisexual, and Transgender Officers and Allies (ANGLE) - otrzymała nagrodę za promowanie homoseksualizmu. Przyznała ją organizacja "Out & Equal Workplace Advocates".

Szef CIA, John O. Brennan, powiedział: "Ciężko jest wyrazić nawet, jak pokrzepiająca to dla mnie wiadomość".

W 1996 r. grupa oficerów Agencji założyła ANGLE i powoli zaczęła zmieniać kulturę instytucji w kierunku tolerancji i równości. Obecnie oficerowie LGBT mogą otwarcie deklarować i demonstrować swoje skłonności seksualne.

CIA wg WP: Rosjanie pomagali Trumpowi

Tajna ocena CIA twierdzi, że Rosja próbowała pomóc Trumpowi zdobyć Biały Dom - twierdzi Washington Post na opodstawie rozmowy z nieujawnionym pracownikiem rzadu. Twierdzi on, że angencje zidentyfikowały osoby, które przekazały e-maile Democratic National Committee dl Wikileaks. Te osoby "mają powiązania" z Rosją.

Jednak we wrześniu przewodniczący Republikanów w Senacie Mitch McConnell (R-Ky.) wyrażał wątpliwości co do prawdziwości tych twierdzeń.

Zespół Trumpa wydał oświadczenie: "To są ci sami ludzie, którzy twierdzili, że Saddam ma broń masowego rażenia."

Amerykanie oskarżeni o tortury w Afganistanie

Międzynarodowy Trybunał Karny w swoim raporcie na temat Afganistanu w latach 2003 - 2014 oskarżył o zbroodnie wojenne.

CIA i wojsko stosowało szereg "okrutnych tortur" wobec zatrzymanych. Wg raportu co najmniej 27 więźniów w Afganistanie, Polsce, Rumunii i na Litwie było poddanych "torturom, okrutnemu traktowaniu, pogwałceniu godności osobistej" od grudnia 2002 do marca 2008 r.

Departament Stanu odpowiedział, że nie uważa badania ICC za "właściwe i pewne".

Dziennikarz rozpoznaje oprawcę w szeregach demokratycznej opozycji syryjskiej

Reporter brytyjskiego Times, Anthony Loyd, który w 2014 r. był porwany i postrzelony w Syrii, rozpoznał bojownika, znanego mu jako Hakim Abu Jamal, który niewoli przestrzelił mu nogę, gdy dziennikarz był związany. Przedtem go skatował i wyzywał od agentów CIA.

Bojownik ten występuje obecnie wśród oddziałów opozycji, popieranych przez USA.

"To niespodzianka zobaczyć film, gdzie zwycięska banda popieranych przez zachód rebeliantów, a niej widzę nowego sojusznika Ameryki w wojnie z ISIS" - napisał dziennikarz w The Times.

Turecki prokurator: sekta Gulena to projekt CIA

Zafer Dur, turecki prokurator, zajmujący się sprawą finansowej strony organizacji Gulena stwierdził w akcie oskarżenia, że jest to projekt CIA. Została ona "założona przez CIA, podobnie jak Mormoni i Scjentolodzy".

Wg niego CIA organizuje je jako organizacje pozarządowe, by "zmieniać społeczeństwa.

Fethullah Gülen, islamski kleryk, żyje od 1999 r. w USA, założył potężną organizację, oparta o szkoły, służbę zdrowia, kulturę i sektor nowoczesnych technologii. Zafer Dur twierdzi, że "bez wsparcia międzynarodowego, Gulen nie byłby w stanie założyć szkoły w 160 krajach".

Subscribe to RSS - CIA