Brexit

O pewnym popularnym micie

W debacie publicznej przyjęło się brać za pewnik stwierdzenie, iż trwa bezprecedensowy eksodus polskich lekarzy i świeżo upieczonych absolwentów kierunku lekarskiego. W rzeczywistości to bardzo wygodny mit, który pozwala podgrzewać atmosferę po obu stronach barykady. Społeczeństwo może dzięki temu przelać swoje niezadowolenie na tych, którzy otrzymali wykształcenie w kwocie około ćwierć miliona złotych ze środków publicznych, a lekarze i dopiero uczący się zawodu zyskują w ten sposób koronny argument za przyznaniem kolejnych podwyżek z budżetów NFZ i MZ. Chyba właśnie dlatego brakuje zainteresowanych jego weryfikacją.

Rosja wygrała Brexit, wydawszy dolara

Facebook na żądanie Komisji Wyborczej Wielkiej Brytanii przedstawił zidentyfikowane przez wewnętrzną kontrolę na temat zasięgu i odbioru informacji i reklam z petersburskiej firmy Agencja Badań Internetu, oskarżanej o bycie "fabryką trolli.

Facebook ustalił, że firma ta opublikowała w czasie kampanii reklamę za 97 centów i dotarła do 200 odbiorców.

Brytyjski rząd rozgrywa "rosyjskie zagrożenie".

Brytyjski rząd planuje w czasie negocjacji z Brukselą mocno rozegrać kartę bezpieczeństwa Europy, "zagrożonej rosyjską agresją".

Michael Fallon, minister obrony podczas posiedzenia rządu, planującego strategię negocjacji: “Zagrożenia w Europie za największe od czasów zimnej Wojny. Coraz większa jest agresja Rosji, Unia potrzebuje naszych sił".

Zespół doradczy przygotował strategię, w której bezpieczeństwo jest decydującą sferą, w której W. Brytania ma bardzo mocną pozycję.

Zapis spotkania rządu 7 marca wyciekł do mediów.

Izba Gmin odrzuciła o pobycie Polaków na Wyspach po Brexicie

Posłowie Izby Gmin odrzucili poprawkę do ustawy „Brexit bill” gwarantującą prawo do pobytu na Wyspach imigrantom z Unii na stałe mieszkającym w UK.

Poprawka dotycząca przyznania wszystkim imigrantom z Unii, żyjącym już i pracującym na Wyspach, stałej rezydentury, przepadła stosunkiem głosów 332 do 290.

Pages

Subscribe to RSS - Brexit