Arabia Saudyjska

Rosja sprzedaje S-400 Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska ma zakupić w Rosji systemy rakietowe S-400 - to oficjalna informacja z Federalnej Służby Techniczno-Wojskowej. .

Strony porozumiały się w sprawie sprzedaży systemów S-400, a także systemów rakiet przeciwczołgowych Kornet-EM, systemów wyrzutni rakietowych TOS-1A, automatycznych granatników AGS-30 i automatów Kałasznikowa AK-103.

Arabia Saudyjska to trzeci kraj po Chinach i Turcji, gdzie sprzedawany będzie S-400. Mówi się o kwocie kontraktu wysokości 2 miliardów dolarów.

Arabskie kobiety za kierownicą samochodów!

Świat drgnął w posadach. Dziennik BBC od tego się zaczął. Kobiety mdleją w szoku. 800 000 kierowców z całego świata straci pracę, bo Król Arabii Saudyjskiej pozwolił kobietom prowadzić samochody.

Do tej pory kobiety, które prowadziły samochody, trafiały za kratki. A pewien następca tronu próbujący tych reform poprzednio, został skazany na śmierć. To nie jest koniec postępu. Tydzień temu pozwolono kobietom być obecnym na stadionie jako widzom oczywiście. W ogóle zaczyna być rozpusta, kobietom w niektórych przypadkach nie musi towarzyszyć męski opiekun.

Trump sprzedał Saudom uzbrojenie za $110 miliardów

Prezydent Donald Trump podpisał kontrakt na dostawy amerykańskiego uzbrojenia łącznej wartości 110 miliardów dolarów.

To część całościowego pakietu wartego 350 miliardów dolarów, który ma być zrealizowany w ciągu 10 lat.

Stany Zjednoczone uważają, że dzięki wyposażeniu armii saudyjskiej, przejmie ona część ich obowiązków w regionie Zatoki Perskiej. Trump stwierdził, że kontrakt stworzy wiele miejsc pracy w USA.

Amerykanie będą dochodzić roszczeń od Arabii Saudyjskiej

Kongres USA odrzucił (348-77) prezydenckie veto wobec ustawy "Justice Against Sponsors of Terrorism Act". Wcześniej odrzucił je Senat (97-1).

Oznacza to wejście w życie prawa pozwalającego bliskim ofiar zamachu z 11 września 2001 roku na dochodzenie roszczeń za życie swoich bliskich wobec Arabii Saudyjskiej.

Decyzja to otwiera możliwość skarżenia państwa saudyjskiego i zajmowania jego aktywów, wyjmując spod prawa zasadę immunitetu prawnego państwa, wg której nie można skarżyć przed sądami innego państwa, jeśli państwo to popełniło akt terroryzmu na terenie ameryki. .

Obama sprzedał Saudom broń za 115 miliardów

USA za kadencji prezydenta Obamy zawarły z Arabią Saudyjską kontrakty na uzbrojenie wartości 115 miliardów dolarów. Jest to więcej niż jakakolwiek administracja amerykańska w ciągu 71 lat stosunków amerykańsko - saudyjskich.

Kontrakty obejmowały całe spektrum uzbrojenia od amunicji, broni ręcznej po systemy rakietowe ii okręty, łącznie ze szkoleniami.

Pages

Subscribe to RSS - Arabia Saudyjska