antysemityzm

Dziennikarz wyleciał z pracy za antysemityzm, czyli uwagi o koleżankach Żydówkach

The Sunday Times usunął ze swojej witryny artykuł, a dziennikarz Kevin Myers stracił pracę. Artykuł nosił tytuł: "Przepraszam panie, ale na równe płace trzeba sobie zasłużyć" ("Sorry, ladies - equal pay has to be earned").

W inkryminowanym artykule Myers napisał:

"Zauważcie, że dwie najlepiej płatne kobiety prezenterki w BBC – Claudia Winkelman i Vanessa Feltz, z których, z pewnością solidną pracą, jestem tragicznie nieobznajomiony - są Żydówkami. Dobrze im.

Huragan potępienia antysemityzmu Magdy Ogórek

naTemat: ""Antysemityzm czy brak elementarnej wiedzy?" Ten wpis Magdaleny Ogórek na Twitterze chyba ostatecznie ją pogrążył"

Do Rzeczy: Burza po wpisie Magdaleny Ogórek. "Dno", "Leszek Bubel lubi to", "powinna zniknąć z przestrzeni publicznej"

Wyborcza: "Atak Ogórek na Borowskiego. Burza komentarzy: "Niżej niż dno". Nawet posłanka PiS krytykuje"

Rzeczpospolita: "Magdalena Ogórek krytykowana na Twitterze. "Niżej nie można spaść""

Macierewicz, oskarżany, odcina się od antysemityzmu

Żydzi atakują ministra Macierewicza, że jest antysemitą i wydawał pismo, w którym były "antysemickie treści".

Macierewicz broniąc się w e-mailu swojego rzecznika (Edmund J. Janniger) przytacza słowa premiera Izraela Benjamina Netanyahu, chwalącego Polskę za działania na rzecz Izraela:

"Powiem jasno, że Polska powzięła zdecydowane stanowisko, jeśli chodzi o rosnący w Europie anty-semityzm. Również Polska przyjęła stanowisko na międzynarodowych forach, przeciwko przyjmowaniu anty-syjonistycznych i anty-semickich rezolucji".

Francja uznaje swoje winy wobec Żydów

"To Francja zorganizowała łapankę" - powiedział francuski prezydent Macron, potwierdzając odpowiedzialność Francji za wywózkę Żydów do obozów zagłady. Reżim Vichy, organizator łapanki, "to z pewnością nie wszyscy Francuzi, ale to był francuski rząd i administracja Francji" - podkreślił Macron. Dodał, że 'zaprzeczanie lub ukrywanie roli Francji w II wojnie to wstyd'.

Antysemita nie będzie kandydował w Walii

antysemityzm

Walijska Partia Pracy (Welsh Labour) odsunęła od kandydowania Mike'a Siviera, wcześniej redaktora lokalnej gazety, od kandydowania do rady powiatu (Powys County Council) w Llanbadarn Fawr.

W sprawie wszczęto dochodzenie, z powodu oskarżeń organizacji Campaign Against Antisemitism (CAA) o publikacje przez niego w internecie materiałów "które mogą być uznane" za antysemickie.

Antysemita nie będzie kandydował z partii Macrona

"En Marche" - partia prezydenta Macrona wyrzuciła kandydata do parlamentu, który zamieścił na Twitterze wpis określany jako "antysemicki".

Christian Gerin, dziennikarz, od 2013 r. publikował tweety, z których przykładowo jeden pytał:

"Kiedy nastąpi separacja CRIF od państwa?"

CRIF to organizacja Żydów we Francji, krytykowana za zbyt duży wpływ na rząd i administrację.

Antysemita nie zostanie szefem rady studentów

Antysemickie tweety spowodowały, że nowo wybrany szef studentów Manchesteru Partii Pracy nie zostanie na tym stanowisku. Został zmuszony do rezygnacji.

Tweety, w większości już wykasowane, stawiały w złym świetle Żydów, homoseksualistów a także feministki, a gdy zostały ujawnione, rada jednogłośnie wezwała go do rezygnacji ze stanowiska.

W tweecie z 1 kwietnia 2016 r. Nawaz napisał:

"Ofiary Holokaustu mordują teraz i robią czystkę etniczną Palestyńczyków. Ironia."

Stu senatorów USA broni Izraela przed ONZ

Wszystkich stu senatorów amerykańskich podpisało protest przeciwko "nieakceptowalnej stronniczości anty-izraelskiej", panującej w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wystosowali oni list, podpisany przez wszystkich członków Senatu do sekretarza generalnego António Guterresa, żądając gruntownych zmian organizacji.

List ten uznaje "ciągłe uderzanie w Izrael przez ONZ za nieakceptowane" i domaga się traktowania Izraela nie gorzej i nie lepiej niż innych członków organizacji.

Walka z Sorosem to wg Unii "antysemityzm"

Frans Timmerman (wiceprzewodniczący Komisji Europejskie) uważa, że walka Viktora Orbána z George'm Sorosem to ANTYSEMITYZM.

Viktor Orbán w Parlamencie Europejskim stwierdził, że Soros to "amerykański spekulant finansowy, atakujący Węgry, który zniszczył życie milionom ludzi".

Minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto wezwał Timmermansa do rezygnacji z funkcji. Orban Timmermans

Pages

Subscribe to RSS - antysemityzm