antysemityzm

Monument Holocaustu także w Kanadzie

Potężne upamiętnienie Holocaustu powstało także w Kanadzie - National Holocaust Monument w Ottawie. Na początku października otworzył go sam premier Justin Trudeau. Przyznał publicznie:

"Musimy przyznać, że Żydzi nie mieli w czasach Holocaustu gdzie się schronić. Musimy się zmierzyć z obrzydliwą prawdą, że antysemityzm to nie tylko przeszłość w Kanadzie."

Premier Trudeau pozwolił sobie także w 2016 roku nie wymienić Żydów w dniu pamięci Holocaustu, mówiąc jedynie o "milionach ofiar, zamordowanych podczas Holocaustu".

Żydzi żądają zwolnienia Wingerta za wydawanie Irvinga

Centrum Szymona Wiesenthala żąda zwolnienia z pracy Arkadiusza Wingerta, pracownika IPN-u. Oskarża go o publikowanie w latach 2009-2014 książek Davida Irvinga, którego określa jako "kłamcę oświęcimskiego" (Holocaust denier).

Wingert jest obecnie zastępcą dyrektora pionu wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej.

"Jeśli Instytut chce zachować jakąkolwiek wiarygodność, musi zerwać natychmiast związki z Wingertem oraz zaprzestać jakichkolwiek działań podważających historię Holokaustu w Polsce"

napisał Mark Weitzman, dyrektor Centrum.

To Żydzi wciągają Amerykę do wojen - twierdzi b. agentka CIA, potem odwołuje

"To Żydzi wciągają Amerykę do wojen" - stwierdziła Valerie Plame Wilson, b. agentka CIA, na Twitterze, polecając link do artykułu Philipa Giraldiego, także byłego agenta CIA. Twierdzi on w artykule, że zagrożenie wciągnięcia przez Żydów Ameryki do wojny z Iranem jest duże. Powtarza także klasyczne oczywiście nieprawdziwe antysemickie twierdzenia, że "Żydzi nie tylko kontrolują polityków ale i rządzą w mediach i przemyśle rozrywkowym".

Resocjalizacja kłamcy oświęcimskiego

Były parlamentarzysta belgijski Laurent Louis, 37 lat, opatrzony naklejką "kontrowersyjny" został w 2015 roku skazany na pół roku więzienia i $21570 dolarów kary za "minimalizowanie znaczenia Holocaustu" na swoim blogu.

W środę apelacja polityka została rozpatrzona przez brukselski sąd najwyższy, który zawiesił na pięć lat wyrok. Jednak ma on się udać do pięciu obozów koncentracyjnych i opisać swoje wrażenia. Po każdej wizycie ma dostarczyć tekst, co najmniej 50 linijek o tym, "co widział w obozie i jakich doznał wrażeń". Ma to opublikować na Facebooku do miesiąca po wizycie.

Kaczyński: wrogość wobec państwa Izrael to antysemityzm

Jarosław Kaczyński w przemówieniu podczas wręczenia odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich dla Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej stwierdził:

Holocaust był arcyzbrodnią, wyrazem najskrajniejszego zła. Był wyrazem skrajnego zła, które w historii pojawiało się wielokrotnie, ale w XX w. pokazało swoje najstraszliwszą twarz. Skrajnemu złu przeciwstawiło się coś, co można określić jako skrajne dobro, jako bohaterstwo najwyższej próby, które nie cofało się przed ryzykiem śmierci

Żydzi ostrzegają przed rosnącym antysemityzmem w Polsce

żydzi

Europejski Kongres Żydowski ostrzega, że w Polsce narasta antysemityzm i ma "śmiertelnie poważne obawy", że "stosunki między polskim rządem a społecznością żydowską się gwałtownie pogarszają".

Moshe Kantor pisze w oświadczeniu z czwartku:

"Antysemityzm, rasizm i ksenofobia stały się rzeczami normalnymi w Polsce, i mamy nadzieję, że polski rząd zatamuje tę falę nienawiści i będzie jej zdecydowanie przeciwdziałał".

Marek Olszewski wyrzucony za antysemityzm, chciał promować polską kulturę

Marek Olszewski

Gazeta Wyborcza alarmuje, że KL Auschwitz i muzeum "Polin" znika z promujących Polskę programów wizyt zagranicznych dziennikarzy, organizowanych przez POT.

Marek Olszewski, od marca szef Polskiej Organizacji Turystycznej:

- To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała.

Dziennikarz wyleciał z pracy za antysemityzm, czyli uwagi o koleżankach Żydówkach

The Sunday Times usunął ze swojej witryny artykuł, a dziennikarz Kevin Myers stracił pracę. Artykuł nosił tytuł: "Przepraszam panie, ale na równe płace trzeba sobie zasłużyć" ("Sorry, ladies - equal pay has to be earned").

W inkryminowanym artykule Myers napisał:

"Zauważcie, że dwie najlepiej płatne kobiety prezenterki w BBC – Claudia Winkelman i Vanessa Feltz, z których, z pewnością solidną pracą, jestem tragicznie nieobznajomiony - są Żydówkami. Dobrze im.

Pages

Subscribe to RSS - antysemityzm