Cezary Szpila

Rzeczpospolita Czworga Narodów?

Cezary Szpila: Polska ograniczona w obecnym terytorium i odbudowująca swój potencjał ludnościowy i ekonomiczny a pozostając nadal w uścisku dwóch potęg, Rosji i Niemiec nie może prowadzić samodzielnie swoich żywotnych interesów. Jest pustoszona lub wasalizowana przez jednego z wymienionych sąsiadów a obecnie aby temu zapobiec musi się podpierać nierównoprawnym sojuszem z USA.

Volkslista - wstydliwe dziedzictwo, czyli???

Cezary Szpila: Na ziemiach zabranych rozpoczęto od mordów polskiej inteligencji, powstańców śląskich i wielkopolskich oraz ich rodzin. Listy do straceń były przygotowane już przed wojną, przy czynnym udziale niemieckich organizacji działających legalnie i nielegalnie w II RP.

Mam ręce w kieszeniach, bo śmierdzą mi benzyną

Cezary Szpila: Tak sobie szli, z Polską na ustach. A po zwycięskich wyborach usiedli, w świetle kamer. Nawet chusteczek do obcierania zaślinionych, słowem ojczyzna, gęb nie wzięli. I gadają coraz śmieszniej i groźniej. Co oczywiście poprawnościowe media, chętnie transmitują...

Im słoneczko niżej tym Sikorski bliżej

Cezary Szpila: Nikt przy zdrowych zmysłach nie proponuje wojny z Łukaszenką. Ale możemy podjąć takie działania, jakie są obecnie akceptowane przez wszystkich. Polityczne, dyplomatyczne, ekonomiczne, kulturalne. W sposób otwarty i o wiele bardziej intensywny niż robiła to obecna odchodząca w niesławie ekipa.

Trzy razy d...

admin: Postanowiłem kierując się uznawaną przeze mnie ideą JOW, dać krzyżyk ludziom, których znam lub zostali mi zarekomendowani, a jednocześnie są zgodni z akceptowaną przeze mnie linią polityczną. Ryzyk fizyk (no i rodzina oraz znajomi...).

Bałtycka gazrurka, czyli ?

Cezary Szpila: Po raz kolejny mamy okazję świętować sukcesy polskiej polityki zagranicznej pod wodzą nieocenionego prezydenta Kwaśniewskiego ( niech już wreszcie skończy, może w Hollywood za szwarccharakter niech zacznie robić ? ) jego ministra Cioska, obecnego marszałka Cimoszewicza, wcześniej ?rzuconego przez partię na MSZ? i przemiłego ministra Rotfelda.

Powrót Azji Tuchajbejowicza, czyli..

Cezary Szpila: Co zrobią Rosjanie? Ano będą eskalować konflikt na Białorusi, a w zagłębiu islamskiego terroryzmu, na Kaukazie, być może już trwa poszukiwanie i szkolenie straceńców zdesperowanych wojną, biedą i nienawiścią, gotowych się rozerwać w warszawskim metrze czy katowickim tramwaju.