Informacje Prawicy.net

Dział informacji PN. Prosimy dodawać ważne informacje tutaj (każdy zarejestrowany użytkownik ma takie uprawnienie). Jeśli nie chce ci się - wyślij choćby link na redakcja@prawica.net :-)Dobre dane demograficzne

W opublikowanym dziś Biuletynie Statystycznym GUS nr 2/2017 zamieszczono zweryfikowane już dane na temat ruchu naturalnego ludności w Polsce w 2016 roku. Wyglądają one optymistycznie:

urodz.-2016.jpg

W 2016 roku urodziło się w Polsce 382,3 tys. dzieci, czyli o 13 tys. więcej, niż rok wcześniej. To bardzo duży wzrost, zważywszy, że poza okres rozrodczy wychodzi już wyż, którego maksimum przypadało na 1983 rok. Wychodzeniu wyżów z okresu rozrodczego towarzyszy w sposób naturalny spadek liczby urodzeń.

W 2016 roku odnotowaliśmy też w Polsce spadek liczby zgonów, co cieszy, choć nic nie wskazuje, by miała to być trwała tendencja. Warto przy tym zauważyć, że mimo znacznego wzrostu liczby urodzeń i spadku liczby zgonów, i tak zgonów było w 2016 roku o 5,7 tys. więcej niż urodzeń.

Liczba ludności Polski zmalała w 2016 roku z 38,437 mln do 38,433 mln, tj. o 4 tys. Skoro wskutek ruchu naturalnego straciliśmy 5,7 tys. ludzi, to można się chyba domyślać, że w 2016 roku mieliśmy dodatnie saldo migracji. To też optymistyczna wiadomość.

Do optymistycznych wiadomości zaliczyć też należy wzrost liczby zawieranych małżeństw, przy jednoczesnym spadku liczby separacji i rozwodów.

Biuletyn Statystyczny 2/2017 przynosi też wstępne dane dla stycznia 2017. Liczbę urodzeń oszacowano na 35,0 tys. (w styczniu 2016 było 30,8 tys.). Liczbę zgonów oszacowano na 44,0 tys. Gdyby po dokładniejszym policzeniu te liczby utrzymały się, to oznaczałoby, iż mimo silnego styczniowego wzrostu liczby urodzeń, zgony rosły jeszcze szybciej i sam styczeń 2017 dał nam ubytek naturalny ludności na poziomie 9 tys., czyli blisko dwa razy więcej niż cały 2016 rok.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Syria: ofensywa dżihadystów w prowincji Hama

We wtorek, 21 marca, grupy dżihadystyczne Hayat Tahrir al-Sham, Jaish al-Izzah, Jaish al-Nasr, Jaish idlib al-Hur, Ajnad al-Sham, Islamska Partia Turkiestanu oraz wspomagające je pomniejsze bandy rozpoczęły wielką ofensywę przeciwko siłom rządowym w północnej części prowincji Hama.

Terroryści-samobójcy użyli dwóch samochodów-bomb (VBIED) do przełamania linii obrony w miejscowości Suran oraz w bazie wojskowej Rahbet Khattab. Za nimi postępowało 10 czołgów i setki dżihadystów. Oprócz tego rozpoczęli zmasowany ostrzał rakietowy na bazę lotniczą, według części źródeł uszkadzając poważnie dwa samoloty Syryjskich Sił Powietrznych. Oddziałom rządowym udało się zniszczyć 3 czołgi i jeden transporter opancerzony, jednak wobec przewagi wroga musieli ustąpić.

Następnego dnia połączone siły dżihadystów zajęły Suran, bazę Rahbet Khattab oraz pobliskie miasto Khattab, próbując następnie przeciąć drogę Maardes – Hama. To miejsce stało się areną wyjątkowo zaciętych walk. Ekstremistom udało się także zinfiltrować wieś Magdal, atakując z zaskoczenia broniące jej oddziały NDF.

Syryjskie siły rządowe wycofały się z Maardes, Mar Zaf, Arze, Bel Hussein, Bashir oraz Majdal. Terroryści na południowo-wschodnim krańcu wyłomu wyparli ich także ze wsi Al-Sheha i Balahseen. Natomiast zachodnia linia frontu ustabilizowała się wczoraj wieczorem na zachód od miasta Muhardah. To miasto, zamieszkane przez około 30 tys. chrześcijan, jest szczególnie zagrożone pogromem, jak wspomina organizacja „Na pomoc chrześcijanom Wschodu”.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Masowa emigracja z Litwy

W ubiegłym roku z Litwy wyjechało ponad 50 tysięcy obywateli, z tego emigrowało ponad 20 tysięcy.

Eurostat prognozuje, że z obecny 2,8 miliona mieszkańców, w 2050 roku na Litwie będzie mieszkać 2 miliony, a w w 2080 r. - 1,65 miliona.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Amerykanie boją się globalnego ocieplenia

Amerykanie boją się globalnego ocieplenia - pokazują badania opinii publicznej przez Gallupa.

Amerykanów uznających globalne ocieplenie za spowodowane przez człowieka jest już 68%. Za naturalne zjawisko uważa je jedynie 29%

global warming

Aż 62% uważa, że mamy już dzisiaj do czynienia z globalnym ociepleniem.

global warming

45% uważa to zagrożenie za "poważne" - wzrosło z 37% w ub. roku.
42%, że spowoduje to zagrożenie dla nich i ich sposobu życia w najbliższym czasie.

global warming

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

NY Times nakręca machinę klimatycznej propagandy

New York Times poinformował w ubiegłym tygodniu, że rozszerzy zakres materiałów poświęconych globalnemu ociepleniu, gdyż administracja prezydenta Trumpa znacząco redukuje finansowanie tego tematu i nie chce płacić na światowe programy zwalczania zmian klimatycznych.

Grupa dziennikarzy NYT na całym świecie ma się poświęcić wyłącznie temu tematowi i relacjonować klęski spowodowane przez globalne ocieplenie. Będą oni produkować materiały wizualne, edukacyjne a także z zakresu dziennikarstwa śledczego.

W ubiegłym miesiącu NYT opublikował 200 materiałów poświęconych globalnemu ociepleniu. Nie ma tam artykułów negujących to zjawisko.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
1
Ogólna ocena: 1 (1 głos)

Tematy: 

Ukraina chce specjalnego statusu sojusznika USA

Wierchowna Rada Ukrainy zwróciła się do Kongresu o przyznanie specjalnego statusu sojusznika USA poza NATO.

Uchwałę przegłosowało 232 delegatów przy koniecznym minimum 226 głosów.

W dokumencie mówi się o tym, że taki status posiadają zarówno kraje cieszące się pokojem (Australia, Nowa Zelandia, Japonia) jak i będące w zagrożeniu wojną (Izrael, Afganistan, Korea Południowa).

Badania opinii publicznej Gallupa pokazują, że więcej mieszkańców Ukrainy postrzega NATO jako zagrożenie (35%) niż jako obronę (29%).

ukraina rada

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Atak terrorystyczny w Londynie

Terrorysta na moście najechał samochodem na pieszych. Cztery osoby nie żyje. Dwadzieścia osób jest rannych, jest też ranny policjant. Zamachowiec nie żyje, zastrzelony przez policjanta. Wydarzenie nastąpiło w pobliżu brytyjskiego parlamentu, na Westminster Bridge.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

System korupcji lekarzy w Szwecji

Szwedzka gazeta Aftonbladet przedstawiła raport, jak wygląda korupcja wśród lekarzy. W 2015 r. 1645 pracowników służby zdrowia, w tym 1198 lekarzy otrzymało od 65 koncernów farmaceutycznych łącznie 5,3 miliona dolarów w postaci opłat za konsultacje, za przejazdy i korzystanie z hoteli.

53 lekarzy wynagrodzonych zostało kwotą powyżej 11300 dolarów każdy.

Lekarze byli oburzeni słowem "otrzymali" uważając, że jest to wynagrodzenie za wykłady, których udzieli lub inne usługi.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Niemcy zrekompensują homoseksualistom cierpienia

Niemiecki rząd przygotował aktu ustawy, znoszący wyroki wobec homoseksualistów w czasach Hitlera i po II Wojnie. Paragraf 175 był znacznie zliberalizowany w 1969 r. i zlikwidowany w 1994 r., jednak wcześniej na jego podstawie skazano 50 tysięcy homoseksualistów.

Poprzednie przepisy minister sprawiedliwości określił jako "przestępstwo państwowe".

Żyjący skazani otrzymają rekompensatę. 3 tysiące Euro plus 1,5 tys. za każdy rok więzienia.

Niemieckie prawo zakazujące praktyk homoseksualnych uchwalono w XIX wieku i zaostrzono w czasach Hitlera.

Kilka miesięcy temu W Brytania uniewinniła 65 tysięcy homoseksualistów skazanych na podstawie Sexual Offences Act, który penalizował kontakty homoseksualne do 1967 r.

niemcy geje

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Sfilmuja "Malowanego ptaka" Kosinskiego

W koprodukcji Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski powstanie ekranizacja słynnej książki Jerzego Kosińskiego zatytułowanej „Malowany ptak”.

W międzynarodowej obsadzie znajdą się m.in. Udo Kier, Harvey Keitel i Stellan Skarsgård, a towarzyszy im m.in. Lech Dyblik.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Łukaszenka: pieniądze dla piątej kolumny płynęły z Polski i Litwy

Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka, poinformował, że

- Dosłownie w ostatnich godzinach zatrzymaliśmy około 20 bojowników, którzy przygotowywali prowokację z użyciem broni.

- Osoby te szkoliły się w obozach, z bronią. Jeden z tych obozów mieścił się w okolicach Bobrujska i Osipowicz. Pozostałe - na Ukrainie. Wydaje mi się, że także na Litwie lub w Polsce, nie jestem pewny, ale gdzieś tam. Pieniądze płynęły przez Polskę i Litwę do nas - dodał.

- To nie jest żadna opozycja, to "piąta kolumna". Nazywam ją tak, bo chce doprowadzić do wybuchu w kraju. Jest ona "daleka od ludzi", niepatriotyczna, dąży do zamętu w państwie. Zachodnie organizacje, które finansują opozycję, chcą dawać pieniądze przede wszystkim na wywołanie zamieszek. Chcą mordobicia, krwi

Ktoś uznał, że Białoruś dojrzała do kolorowej rewolucji, na Białorusi pojawił się "popyt na prowokatorów".

Jej działaniami kierują żyjący na emigracji opozycjoniści, finansowani przez "zachodnie fundacje" i "instruowani przez tamtejsze służby specjalne".

Łukaszenka

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4.333335
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 6)

Tematy: 

Macierewicz: zawiadomienie do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską

Na podstawie wywiadu dla "Gazety Polskiej Codziennie", przeprowadzonego przez Dorotę Kanię.

Do prokuratury złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Były premier powinien stanąć przed sądem i zostać zgodnie z prawem przez sąd potraktowany – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Czy Donald Tusk powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbania, które miały miejsce w czasie gdy był premierem, w związku z tragedią smoleńską?

Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie.
(...)

Kto powinien złożyć zawiadomienie na premiera Tuska?

Ono już zostało złożone.

Niedawno SKW złożyła zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa podczas przetargu na remont tupolewa.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4.5
Ogólna ocena: 4.5 (głosów: 2)

Tematy: 

Fundusze na promocję demokracji obcinane

Sekretarz Stanu Rex W. Tillerson poparł obcięcie funduszy Departamentu o 28 procent, zaproponowane przez prezydenta Trumpa. Redukcji podlegają przede wszystkim fundusze na "pomoc rozwojową", "zmiany klimatu" i "promocję demokracji".

Największa redukcja to ograniczenie programu "Global Climate Change Initiative" USAID i funduszy na ONZ.

Rzecznik Mark Toner zapewnił, że fundusze na pomoc Izraelowi nie zostają ograniczane.

Department Stanu liczy 75,000 pracowników.

Republikanin z Teksasu - Louie Gohmert - podsumował dotychczasową politykę zagraniczną:

"Wydawaliśmy ogromne pieniądze nie na promocję Ameryki, ale na promocję LBGT.

Nasi ludzie w Afryce mówili: Pomożemy wam w walce z Boko Haram, jak zezwolicie na związki homoseksualne i aborcję. W ten sposób nigdy nie wygramy wojny".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

ORP Czernicki z sojusznikami w Odessie

Grupa okrętów NATO, której okrętem flagowym jest ORP Kontradmirał Xawery Czernicki, po czterech dniach pobytu w Odessie opuściła w poniedziałek Ukrainę.

Przed wypłynięciem z wód terytorialnych Ukrainy zespół czterech okrętów NATO przeprowadził w pobliżu Odessy wspólne ćwiczenia z ukraińskim trałowcem Heniczesk. Zespołem okrętów obrony przeciwminowej NATO dowodzi komandor porucznik Aleksander Urbanowicz. W skład zespołu wchodzą jednostki z Niemiec, Hiszpanii i Turcji.

- Celem ćwiczeń były wspólne, zgodne ze standardami NATO działania w zestawie wielonarodowego zespołu taktycznego okrętów, podwyższenie poziomu współpracy oraz nabycie przez oficerów ukraińskiej marynarki wojennej doświadczenia w dziedzinie walki przeciwminowej - głosi komunikat strony ukraińskiej.
nato

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
1
Ogólna ocena: 1 (1 głos)

Tematy: 

Wrocław: "Walka z marksizmem kulturowym"

Wrocławskie Koło Ruchu Narodowego zaprasza na spotkanie otwarte pt.

"Sposoby walki z marksizmem kulturowym"

które odbędzie się 28 III AD 2017 w sali 105 im. bł. Jerzego Popiełuszki w budynku Solidarności Dolny Śląsk, pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Naszym prelegentem będzie Krzysztof Karoń, twórca kanału internetowego Historia Sztuki. Celem tego projektu jest budowa Programu Wiedzy Społecznej, czyli takiej bazy łatwo dostępnej wiedzy, która ułatwi zrozumienie prawdziwego znaczenia szeroko używanych pojęć - wolność, praca, kultura. Krzysztof Karoń w swoich wykładach przedstawia historię marksizmu i jego ideologicznych kontynuacji, które od ponad 150 lat aktywnie, choć często nie jawnie, wpływają na naszą rzeczywistość, choćby przez fałszowanie znaczenia podstawowych pojęć.

Zapraszamy na wykład i dyskusję!

Krzysztof Szokalski
Ruch Narodowy Wrocław.

ruch-narodowy-marksizm.jpg

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4.8
Ogólna ocena: 4.8 (głosów: 5)

Tematy: 

Macierewicz przez argentyńskiego prokuratora zawalczy o wrak tupolewa

Antoni Macierewicz, ministerm MON, w imieniu polskiego rządu podpisał kontrakt z Luisem Moreno-Ocampo, byłym głównym prokuratorem MTK.

Argentyńczyk ma pomóc odzyskać wrak tupolewa. "Zostałem poproszony, by w oparciu o prawo międzynarodowe i moje doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów międzynarodowych wziąć udział w procesie zmierzającym do odzyskania wraku polskiego samolotu z Rosji" – powiedział Moreno-Ocampo. Nie spotkał się osobiście z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim, a z Macierewiczem „odbył otwartą rozmowę”. Zaznaczył, że Macierewicz nie przedstawił mu swojej teorii o zamachu.

Kontrakt dotyczy także „relacji polsko-rosyjskich w tej konkretnej sprawie”.

Moreno-Ocampo najpierw chce przesłuchać rozmowę z kokpitu. "Trzeba przeprowadzić analizę naukową nagrania, ustalić, do czego faktycznie doszło, kto co mówił, czy rzeczywiście ktoś wchodził, czy nie".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Devin Nunes: nie ma dowodów na zmowę z Rosją

Republikanin Devin Nunes, szef komitetu wywiadu Kongresu USA, w czasie wywiadu w FoX News, na pytanie "czy komitet ma jakieś dowody na zmowę między kampanią wyborczą Trumpa a Rosją", odpowiedział:

"Dam bardzo prostą odpowiedź. Nie".

Poinformował także, że nie ma dowodów na podsłuchiwanie Trumpa przez Obamę.

usa

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4.666665
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 3)

Tematy: 

Polska nie sprowadzi energii z Białorusi. Rozmontuje interkonektor

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski poinformaował, że "Nie będziemy sprowadzać energii elektrycznej z elektrowni Ostrowiec. Kropka. PSE przystąpi do rozbiórki linii Białystok-Roś. Jeśli ta elektrownia ma powstać, to będziemy się starali, aby spełniała wszystkie standardy bezpieczeństwa i ekologiczne.

Białoruska Elektrownia Jądrowa powstaje w miejscowości Ostrowiec w obwodzie grodzieńskim w odległości 50 km od litewskiej stolicy. Jest budowana przez Rosatom, w technologii WWER-1200 i ma się składać z dwóch reaktorów 1200 MW każdy. Uruchomienie pierwszego bloku ma nastąpić w 2018 roku, a kolejnego dwa lata później.

Polska otrzymała propozycję dostaw energii z Białorusi. W w październiku ubiegłego roku w trakcie wizyty w Mińsku wicepremier Mateusz Morawiecki miał usłyszeć od Białorusinów propozycję zakupu przez Polskę energii wyprodukowanej w Ostrowcu. Dotychczas brak jest jednak oficjalnej reakcji Warszawy w tej sprawie.

W czerwcu 2016 r. RIA Novosti poinformowała, że ambasador Polski na Białorusi Konrad Pawlik powiedział, że dostawy energii z Ostrowca do Polski będą przedmiotem rozmów pomiędzy obydwiema stronami.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3.2
Ogólna ocena: 3.2 (głosów: 5)

Tematy: 

Izrael grozi zniszczeniem obrony przeciwlotniczej Syrii

Minister obrony Izraela Avigdor Liberman zagroził Syrii zniszczeniem jej systemów "bez chwili wahania" obrony przeciwlotniczej w przypadku kolejnego zaatakowania przez nią izraelskich samolotów.

Wypowiedź jest reakcją na wystrzelenie rakiet w kierunku izraelskich samolotów atakujących w piątek obiekty Hezbollahu na terytorium Syrii w okolicach Palmiry. Wojsko syryjskie twierdzi, że samolot został zestrzelony, dowództwo izraelskie zaprzecza.

W kwietniu 2016 r. premier Netanyahu przyznał po raz pierwszy, że samoloty Izraela zaatakowały konwoje z bronią dla Hezbollahu.

Lieberman

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Alternatywy dla kapitalizmu – chrześcijańskie i inne (Kraków, 01.04)

Redakcja Xportal.pl

zaprasza na otwarte spotkanie dyskusyjne

Alternatywy dla kapitalizmu – chrześcijańskie i inne

którego gościem będzie

dr hab. Rafał Łętocha (Uniwersytet Jagielloński) - autor m.in. książek "O dobro wspólne. Szkice z katolicyzmu społecznego" (2010) i "Ekonomia współdziałania. Katolicka nauka społeczna wobec wyzwań globalnego kapitalizmu" (2016).

Termin: 1 kwietnia, godzina 17:30

Miejsce: centrum konferencyjne "Archeion" (Kraków, ul. św. Filipa 23), Sala Parmenidesa

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Działania rządu PiS groźne dla dzieci i rodziny

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań rządu PiS naruszających podstawowe prawa rodziny i dzieci

Wbrew swoim obietnicom wyborczym rząd nie wypowiedział Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która w rzeczywistości sankcjonuje przemoc wobec psychiki dzieci i naruszanie wolności rodziny. Akt ten wzywa na przykład do 'wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji, kultury, religii, „honoru” opartych na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn'. W tym celu nakazuje wprowadzenie programowej indoktrynacji na wszystkich poziomach edukacji oraz w mediach, klubach i w przestrzeni społecznej, zmierzającej do zastąpienia tożsamości płciowej męskiej i żeńskiej płynną tożsamością gender. Ogranicza też inne wolności i prawa obywatelskie.

Realizując zobowiązania narzucone przez Konwencję, rząd PiS podejmuje kolejne groźne dla dzieci i rodziny akty prawne.

  • W czerwcu 2016 r. rząd PiS w imieniu Polski zobowiązał się wykonywać Listę działań Komisji Europejskiej na rzecz przyśpieszenia równości LGBTI. Na skutek poparcia obecnego rządu po raz pierwszy wszystkie państwa UE przyjęły jednolitą politykę wspierającą postulaty środowiska lesbijek, gejów, bi-, trans- i interseksualistów.
  • W grudniu 2016 r. Polska zgodziła się na powołanie Niezależnego Eksperta ONZ ds. przeciwdziałania przemocy ze względu na orientację seksualną i „tożsamość genderową”. W ten sposób po raz pierwszy w historii agenda LGBTQ stała się celem Narodów Zjednoczonych. Nowy ekspert już oświadczył, że wolności LGBTQ są ważniejsze niż wolność religijna i wolność słowa, co jego zdaniem uzasadnia ograniczanie tych ostatnich. Zamierza on też egzekwować wprowadzenie w państwach edukacji seksualnej z naciskiem na tzw. „przeciwdziałanie dyskryminacji”.
  • 23 marca 2017 r. na posiedzeniu ONZ, Komisji ds. Statusu Kobiet, Rząd PiS w imieniu Polski ma dokonać kolejnego ideologicznego kroku polegającego na uznaniu, nieznanych prawu międzynarodowemu, „praw reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego”. Jeśli rząd nie wycofa się z poparcia dla poprawek państw Unii Europejskiej do dokumentu końcowego 61. Posiedzenia Komisji ds. Kobiet ONZ, może to doprowadzić m.in. do uznania aborcji za prawo człowieka, co byłoby jawnym pogwałceniem prawa do życia.
  • Uchwalone przez rząd PiS prawo oświatowe zobowiązuje szkoły do prowadzenia tzw. działań antydyskryminacyjnych. Przykładami takich działań z czasu rządów PiS są akcje: „Tęczowy piątek” Kompanii Przeciwko Homofobii, „16 dni przeciwko dyskryminacji” Fundacji Autonomia, czy „Kodeksy Równego Traktowania” oraz zwykłe zajęcia seksedukatorów.
  • Aktualnie w Polsce rząd wprowadza do szkół kolejną edukację seksualną. Mowa o programie prokreacyjnym Narodowego Programu Zdrowia. Seks-edukatorzy, zwani tutorami, mają prowadzić zajęcia z dziećmi bez nadzoru pedagogicznego. Oznacza to, że według zamierzeń rządu PiS już nie tylko nauczyciele mają wyręczać rodziców, będących naturalnymi wychowawcami dzieci, we wprowadzeniu ich w tak delikatne sfery jak płciowość i prokreacja.
  • Równolegle od początku urzędowania rząd PiS podejmował działania utrudniające prowadzenie edukacji domowej. Konsekwencja ww. działań rządu PiS pozwala uznać, że nie są one przypadkowe, ale stanowią realizację deklaracji, jakie złożył na forum międzynarodowym. Działania te pozostają jednak w rażącej sprzeczności z porządkiem naturalnym i Konstytucją RP oraz samym prawem międzynarodowym. Zarówno polskie, jak i międzynarodowe prawo uznaje bowiem prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci i prawa dzieci do tożsamości, wzrastania w naturalnej rodzinie oraz do ochrony przed demoralizacją.

Żądamy, aby rząd PiS prowadził jawną dla polskich obywateli, zgodną z polskim prawem politykę dotyczącą rodziny, opowiedział się za prawami rodziców i powstrzymał działania prowadzące do deprawacji dzieci.

Żądamy wycofania się z zamiaru wprowadzania kolejnej seks-edukacji do szkół. Sprzeciwiamy się próbom zastępowania rodziców w ich naturalnej i konstytucyjnie gwarantowanej roli wychowawczej.

Żądamy wycofania się przez rząd z poparcia dla poprawek proponowanych przez Unię Europejską na forum ONZ, zmierzających do potwierdzenia tzw. „praw reprodukcyjnych”.

Domagamy się spełnienia zapowiedzi wypowiedzenia Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci
Warszawa, 14 marca 2017 r.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 11)

Tematy: 

Erdogan chce przywrócenie kary śmierci

Prezydent Turcji Recep Erdogan oczekuje, że parlament przywróci karę śmierci. - Wierzę, że jeśli Bóg pozwoli, po głosowaniu 16 kwietnia, parlament spełni wasze ważne żądania dotyczące przywrócenia kary śmierci - powiedział Erdogan. Dodał, że jeśli tak się stanie, bez wahania podpisze ten akt prawny.

Turcja zniosła karę śmierci w 2004 roku w związku z negocjacjami akcesyjnymi do Unii Europejskiej.

16 kwietnia Turcy będą głosować w referendum o zmianie systemu politycznego z parlamentarnego na prezydencki.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Morawiecki: CPL to węzeł Jedwabnego Szlaku

Wicepremier Mateusz Morawiecki, zaproszony jako obserwator na spotkanie ministrów finansów G-20 do Baden-Baden, powiedział tam, że "Polska dzięki wybudowaniu Centralnego Portu Lotniczego (CPL) ma szansę być kluczowym węzłem komunikacyjnym dla układu gospodarczego i handlowego na europejskim kierunku Północ-Południe".

W ocenie Morawieckiego, CPL jako główny, centralny hub komunikacyjny między Niemcami a Rosją, byłby na drodze Jedwabnego Szlaku. "Między Warszawą a Łodzią powinno być duże lotnisko międzynarodowe, które ma szanse nie tylko obsługiwać loty nazwijmy to lokalne czy regionalne, ale również być wielkim hubem międzynarodowym" - mówił Morawiecki.

Według niego, CPL może stać się "współczesnym dużym projektem infrastrukturalnym, logistycznym, rozwojowym". Wskazał też, że finansowanie projektu ma opierać się na inżynierii finansowej, bez środków budżetowych lub z bardzo niewielkim udziałem środków budżetowych, żeby zapewnić inwestycji profil komercyjny.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 2)

Tematy: 

Towarzystwo Dziennikarskie pisze list do "niemieckiej opinii publicznej"

Towarzystwo Dziennikarskie, grupa dziennikarzy na Facebooku, wystosowało do "niemieckiej opinii publicznej" list:

List otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej Niemiec:

Drodzy Przyjaciele,

budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Na pierwszych stronach prorządowych polskich mediów widzimy obraźliwe fotomontaże przedstawiające niemieckich przywódców i liderów Unii Europejskiej w mundurach Wehrmachtu w scenerii z czasów II wojny światowej. Z ust najważniejszych polityków polskiego obozu rządowego padają wobec Niemiec, państwa sojuszniczego i przyjaznego Polsce, oskarżenia o dominację i narzucanie swej woli Europie.

Rzeczniczka partii rządzącej w głównym wydaniu „Wiadomości” państwowej telewizji zarzuca państwu niemieckiemu ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski i pyta: „Czy jesteśmy wolnym krajem czy kolonią niemiecką?”. Zapowiada zmianę prawa, która miałaby wyrugować niemieckich wydawców z polskiego rynku prasowego. Posuwa się nawet do pogróżek pod adresem prezesa koncernu prasowego Ringier Axel Springer strasząc go prokuraturą.

Drodzy niemieccy Przyjaciele,

wiemy, jak bolesne i krzywdzące są wszystkie te kłamstwa i oszczerstwa padające pod Waszym adresem. Zapewniamy, że są one tak samo bolesne dla nas, obrońców polskiego państwa prawa i polskiej demokracji.

Choć nie jesteśmy osobiście odpowiedzialni za tę nikczemną kampanię propagandową, której ofiarą padamy także my, kierujemy do Was słowa przeprosin i ubolewania.

My, sygnatariusze tego listu jesteśmy dziennikarzami, publicystami i redaktorami mediów przywiązanych do idei demokracji i państwa prawa. Podziwiamy społeczeństwo i państwo niemieckie za respektowanie standardów demokratycznych i moralnych i za solidarność z prześladowanymi.

Jesteśmy przekonani, że większość polskiej opinii publicznej okaże się odporna na szerzoną w złej wierze antyniemiecką propagandę i że będzie to tylko bolesny i wstydliwy epizod w historii przyjaznych stosunków polsko-niemieckich.

Towarzystwo Dziennikarskie

Na stronie Facebooka oświadczenie spotkało się z "falą hejtu", która jest pieczołowicie usuwana.

towarzystwo-dziennikarskie.jpg

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 2)

Tematy: 

PiS przygotowuje dekoncentrację medialną

Politycy Prawa i Sprawiedliwości informują, że trwają prace nad propozycjami rozwiązań ustawowych, które mają przeciwdziałać koncentracji własności na rynku mediów.

Poseł PiS Jacek Sasin:

– Ograniczenie możliwości koncentracji dużej ilości tytułów w jednych rękach, niezależnie od narodowości tego kapitału – to po pierwsze. Ale po drugie, również bardzo wyraźne ograniczenie możliwości inwestycji zagranicznych w tym obszarze do pewnego poziomu, który ustawodawca uzna za dopuszczalny. To są rozwiązania, które funkcjonują w wielu krajach, krajach europejskich w Niemczech czy chociażby we Francji, gdzie to prawo jest wyjątkowo rygorystyczne i bardzo ogranicza możliwość funkcjonowania kapitału zagranicznego na rynku medialnym. Będziemy chcieli z tych wzorców na pewno czerpać. Nie możemy być taką medialną kolonią obcego kapitał.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Rząd dba o wolność i niezależność niemieckich mediów wydawanych po polsku

Szef medialnego koncernu Axel Springer, Mark Dekan, jak co tydzień wysłał list motywujący i ustawiający myślenie "pracowników mediów" zatrudnionych w koncernie.

"Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem. Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera".

Jednak ta rutynowa czynność wywołała niespodziewane reakcje. E-mail wyciekł i wywołał wściekłość rządu i polityków.

W najbliższym tygodniu zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji kultury w związku ze "skandaliczną ingerencją zagranicznego wydawcy w polską politykę" - oświadczył szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Wywołał też reakcję MSZ: "Będziemy prosić naszych zagranicznych partnerów o wyjaśnienia w tej sprawie".

Tuba PiS pisze:

polskie władze nie chcą chować głowy w piasek jak poprzednicy, tylko czynnie dbać o wolność mediów i ich niezależność, bez względu na naciski zza Odry.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Trump: sojusznicy w NATO muszą płacić więcej

Prezydent Trump podczas wystąpienia z kanclerz Merkel stwierdził:

"Wiele krajów zalega Stanom Zjednoczonym potężne sumy z ubiegłych lat i to jest nieuczciwe"
"Sojusznicy w NATO muszą płacić swoje uczciwe udziały na obronę. Te narody muszą płacić to, co się należy"
.

“Many nations owe vast sums of money from past years, and it is very unfair to the United States,”
NATO allies to pay “their fair share” for defense. “These nations must pay what they owe.”

Fox News doniósł, że podniesienie wydatków na NATO było podstawowym żądaniem Trumpa wobec Merkel podczas rozmów obu stron.

Trump poinformował także, że rozmawiano o Ukrainie, by "znaleźć pokojowe rozwiązanie". I dodał: "Nasze kraje muszą współpracować, by chronić nasze narody przed radykalnym islamem".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Erdogan: każdy Turek w Europie niech ma pięcioro dzieci

Prezydent Turcji Recep Tayyip uważa, że Turcji są dyskryminowani w Europie. Dlatego drogą do zwalczenia anty-muzułmańskich i anty-tureckich uprzedzeń jest posiadanie dużych rodzin.

“Mieszkajcie w lepszych dzielnicach, posiadajcie najlepsze samochody, miejcie nie trójkę a pięcioro dzieci".

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Ponton, nowy dowódca Gromu

Pułkownik Mariusz Pawluk objął dowództwo w elitarnej jednostce polskiej armii - GROM.

W 2010 roku Mariusz Pawluk oskarżył dowódcę GROM-u generała Dariusza Zawadkę o mobbing, nepotyzm, prześladowania. Jednak za przełożonym opowiedziało się 416 żołnierzy i oficerów GROM, którzy napisali list w obronie Zawadki. Niemal wszyscy w jednostce podważyli zarzuty Pawluka, który odszedł z wojska.

W ostatnich latach Mariusz Pawluk prowadził sklep z militariami, we wrześniu 2016 roku pojawił się w jednostce i przyjął pseudonim „Hubal”. Koledzy przezwali go jednak „Pontonem”, z racji tuszy.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
2
Ogólna ocena: 2 (1 głos)

Tematy: 

Petru do Merkel: "potrzebujemy wsparcia europejskich przyjaciół"

Ryszard Petru napisał list do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i europejskich polityków z apelem o interwencję w sprawy polskie. Pisze w nim: "potrzebujemy wsparcia europejskich przyjaciół".

petrumerkel1.png

petrumerkel2.png

petrumerkel3.png

petru

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
1
Ogólna ocena: 1 (głosów: 2)

Tematy: 

Pages