Znalazły się zaginione plemiona Izraela

Wszystkie. I to w samej Palestynie.

Odkrycia dokonał prof. Szlomo Sandem, profesor historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego, izraelski naukowiec o polskich korzeniach.
Można o tym poczytać w wywiadzie udzielonym przez niego "Rzeczpospolitej".

Według Profesora tymi zaginionymi potomkami starożytnych Izraelitów są mieszkający na terenie Palestyny ... Arabowie, zatem Palestyńczycy. [quote=jego słowa] Ludzie ci zostali (...) zarabizowani po tym, gdy w VII wieku Palestyna została podbita przez Arabów. Nie ma się im zresztą co dziwić. Arabowie ogłosili, że każdy, kto uzna Mahometa za proroka, zostanie zwolniony od podatków. Myślę, że gdyby ktoś coś takiego zaproponował dzisiejszym Izraelczykom, zapewne duża część z nich też by się nawróciła na wiarę Allaha. (śmiech)[/quote] Prof. Sandem uważa, że rozproszony po świecie Naród Żydowski ... wymyślili żydowscy historycy żyjący w Niemczech w drugiej połowie XIX wieku. [quote=co o tym mówi]To był okres kształtowania się nowoczesnych nacjonalizmów w Europie. Mieszkańcy Starego Kontynentu zaczęli wtedy myśleć kategoriami wspólnot etnicznych. Rodziły się narody: niemiecki, polski, francuski. Żydowscy historycy w Niemczech byli ludźmi swoich czasów i działali pod wpływem dominujących w nich prądów. Wzorowali się na nacjonalistach państw europejskich, głównie Niemcach, i w taki sposób powstał syjonizm, a wraz z nim naród żydowski.[/quote] Co ja zresztą ...
Gdy kogo sprawa zainteresuje (a kogo nie zainteresuje?) może cały wywiad przeczytać sobie na internetowych stronach "Rzeczpospolitej" ("Naród żydowski został wymyślony").

Rzecz jest absolutnie świeża. Angielski przekład książki prof. Szlomo zatytułowanej "Wymyślenie narodu żydowskiego" został opublikowany w Wielkiej Brytanii i w Stanach w październiku. Wywołał oczywiście falę oburzenia. Okazało się przecież, że Żydzi z Diaspory mają dokładnie takie samo "Prawo do Powrotu" jak ja do rezydencji na Wyspach Kanaryjskich. Zaś Ziemię Obiecaną Pan Bóg obiecał przodkom obecnie na niej mieszkających palestyńskich Arabów.
Jak tu się nie upić.

Jest jeszcze jedna sprawa, pytanie skąd się wzięli Żydzi, z których intelektualiści żydowscy "wystrugali" Naród Żydowski w Diasporze.
Zdaniem prof, Szlomo były to osoby różnych narodowości (Profesor przywołuje tu wcale licznych Żydów-Murzynów), które w różnych okresach historycznych nawróciły się na judaizm, głównie w pierwszych wiekach naszej ery. "Nasi", polscy Żydzi mieliby być przede wszystkim potomkami Chazarów.

Swojego czasu Herbert Wells (ten od "Wojny światów") napisał był książkę "Historia świata". Zastanawia się w niej nad tym co się stało z Fenicjanami. Otóż ten wcale liczny, rozproszony po całym basenie Morza Śródziemnego semicki lud nagle zniknął po przegranych wojnach punickich. Wyparował jak kamfora. I właśnie wtedy w licznych miejscach basenu Morza Śródziemnego pojawili się Żydzi. Zdaniem Wellsa byli to Fenicjanie, konwertyci na judaizm.

Prof. Szlomo nie wspomina o tym w swoim wywiadzie (książki oczywiście nie czytałem). Ciekawe czemu. Ładnie by to uzupełniało jego tezy. Czyżby książki Wellsa nie czytał?

Głosów: 3


To jest: Verus

Kain i Abel

Czyli obserwujemy wielopokoleniową walkę bratobójczą, a jak wiadomo kłótnie w rodzinie bywają najbardziej zawzięte.

EQUO NE CREDITE, TEUCRI! - NIE UFAJCIE KONIOWI, TROJANIE!

To jest: Paweł Tonderski

Panie Verus znajomość Biblii

Panie Verus znajomość Biblii Świętej u pana również jest znikoma. Ani Kain ani Abel nie byli Żydami, dopiero od Jakuba oraz Abrahama wywodzi się naród żydowski. Z jego krwi wywodzi się również naród arabski. Proszę poczytać, albo proszę na ten temat porozmawiać z jakimś księdzem, który czytał Biblię.

Dopiero Bóg po potopie stworzył narody i języki, chyba pan kojarzy przypowieść biblijną o "Wieży Babel", to wydarzenie było po potopie, ludzie wtedy posługiwali się jednym językiem oraz stanowili jeden naród, jeżeli w ogóle można mówić wtedy o jakimś narodzie. Dopiero po zburzeniu Wieży Babel Bóg podzielił ludzi na narody oraz pomieszał im języki, aby już nie zbierali się w jednym miejscu na Ziemi i nie budowali wielkiego miasta, tylko rozeszli się po całej Ziemi i na Jego polecenie zasiedlali ją oraz według nakazów Bożych ją uprawiali i nią w sposób prawy rządzili.

Paweł

To jest: Verus

A czy pisałem że byli?

Cytuję Tonderski:

Ani Kain ani Abel nie byli Żydami

EQUO NE CREDITE, TEUCRI! - NIE UFAJCIE KONIOWI, TROJANIE!

To jest: Paweł Tonderski

Mam pana cytować?! Przecież

Mam pana cytować?! Przecież ten artykuł jest o plemionach żydowskich, a przecież pan napisał, że walka bratobójcza wielopokoleniowa jest najbardziej zażarta, tak?! To o jaki panu naród chodziło?!

Paweł

To jest: samograf

Odnoszę takie wrażenie

Pan nigdy niczego nie napisał.

To jest: Verus

Może coś merytorycznie?

Bo odnoszę wrażenie, że Pan się specjalizuje w "przysrywaniu".

EQUO NE CREDITE, TEUCRI! - NIE UFAJCIE KONIOWI, TROJANIE!

To jest: Prawicowiec

Chyba chodzi

o to, że Pan zazwyczaj sadzi długie cytaty, których nikt nie czyta.

To jest: Verus

No to żałujcie,

bo staram się wybierać bardzo ciekawe kawałki. Dużo Dobrej Nikomu Niepotrzebnej Roboty? - może ma Pan rację.

EQUO NE CREDITE, TEUCRI! - NIE UFAJCIE KONIOWI, TROJANIE!

To jest: Prawicowiec

Ja nawet żałuję,

ale dynamika wymiany zdań ma swoje prawa. Jeśli chce Pan walić długie teksty, niech Pan pisze artykuły.

...

Jakie tam odkrycia...
To Pan nie wiedział, że pra pra pra dziadek Abraham miał 8 synów?
Najstarszy był Arabem. Drugi - Żydem, a pozostała 6-tka... tego nikt nie wie. Gazety się nie zachowały z tamtych lat. Ale istnieje prawdopodobieństwo, że to pra pra Palestyńczycy.

Na chwilkę: zapomnij o Polsce.
Przez chwilkę: pomyśl o Polakach.

To jest: samograf

To takie proste

Arabowie ogłosili, że każdy, kto uzna Mahometa za proroka, zostanie zwolniony od podatków. Myślę, że gdyby ktoś coś takiego zaproponował dzisiejszym Izraelczykom, zapewne duża część z nich też by się nawróciła na wiarę Allaha. (śmiech)

Cytat cytatem przebijam:

Nikt nie jest patriotą, gdy chodzi o podatki.
(George Orwell)

To jest: Prawicowiec

Orwell był dobry

w bon motach, ale np. ja płacę podatki odkąd się skończyła komuna.

To jest: indris

To nie jest aż tak proste

Muzułmanie nie byli zwolnieni od podatków, ale rzeczywiście niemuzułmanie płacili podatki wyższe. To rzeczywiście sprzyjało konwersjom na islam.

Z drugiej strony nic nie wiadomo o masowych konwersjach na judaizm. Do judaizmu zniechęcały jego bardzo uciążliwe obowiązki nakładane w życiu codziennym: obrzezanie i skomplikowane przepisy żywieniowe. A zwolnić od podatków Żydzi nikogo nie mogli.

Gdyby Pan przeczytał cały wywiad,

dowiedziałby się Pan, że do IV w n.e. judaizm był otwarty na masowe konwersje i np. cały naród Chazarów (kuzyni Turków) przeszedł na islam, i ponoć nasi żydzi to potomkowie Chazarów i po części Słowian podbitych przez tychże Chazarów.

To jest: AnnaP

kto pobił Izraelitów gdy wracali z Egiptu?

cytuję za Wikipedią:
Amalekici – koczownicze plemię semickie lub związek plemion[1] opisywane w Biblii. Tradycja przyjmuje za jego protoplastę Amaleka, wnuka Ezawa. Lud zamieszkiwał północną część Półwyspu Synaj oraz Negeb na południu Kanaanu. Amalekici podstępnie zaatakowali Izraelitów podczas wędrówki z Egiptu do Ziemi Obiecanej, a przez następne kilkaset lat od czasu do czasu toczyli z nimi walki, aż do swej całkowitej zagłady lub rozproszenia i zmieszania się z innymi plemionami[1]. W literaturze rabinicznej stanowią symbol narodów wrogich Żydom.

A więc urodą Egipcjanie z domieszką już dziś oczywiście rasy białej.

To jest: Alej

? ? ?

Co to ma wspólnego z tezami prof. Szlomo Sandema?

(Skądinąd nie słyszałem by ktoś "pobił Izraelitów gdy wracali z Egiptu". Z tego co czytałem to akurat oni pobili "kogoś", zdobywając sobie w ten sposób Ziemię Obiecaną.)

"Jedynie prawda jest ciekawa" - Józef Mackiewicz
"Dziś nikt nie jest ciekawy rzeczy ciekawych" - Stefan Kisielewski (za prof. Rytlem)

To jest: AnnaP

Ma pan kto pogromił żydów do tego stopnia

i cały świat, że jest jak jest.
W dodatku założyli Izrael i podszywają się pod żydów, gnębiąc Palestynę.
To są inne narody!Żydzi nie są agresywni!
To pokrywa się z moim wnioskiem, że rządzą dziś ludzie, którzy pierwotnie zdobyli władzę agresją, co trwa nadal. Na szczęście agresywnych jest mniej, bo by ludzie już dawno nawzajem się powybijali.

To jest: samograf

Dokładnie

To jest: AnnaP

:)

w eter puszczane są niesmaczne kawały o holokauście, to poważna jednak sprawa

To jest: Krzysztof M

Jedyna poważna sprawa, to

Jedyna poważna sprawa, to odpowiedź na pytanie: "Co zrobimy, jak żydów już zabraknie, a problem pozostanie?"

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: AnnaP

eee

Zdefiniować proszę ten problem, i nie o żydach mowa. To Egipcjanie i Germanie rządzą.

To jest: Krzysztof M

To Egipcjanie i Germanie

To Egipcjanie i Germanie rządzą.

To już nie żydzi? Nie jestem na bieżąco... :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: AnnaP

to proszę nadrobić :)

Generalnie żydzi nie są Izraelitami, Jezus był Palestyńczykiem.
A obecni żydzi to mieszanka najgorszych ,,, wstawić co komu się podoba, ukształtowana przez 2000 lat, ocalona elita z czystki etnicznej, jaką sobie zrobili podczas II wojny światowej.
Generalnie, jakby się uprzeć, to sami psychopaci.
Ich korzenie to Grecy, Egipcjanie i Niemcy.
Chętnie bym zbadała haplogrupę u nich dominującą, ale na 100% nie ma nic wspólnego z Jezusem, ani Islamem.
Popolemizuję o tej tezie. Nasunął mi się wątek z lektury jaką mi pan kiedyś podesłał, czyli etymologia słów, pochodzenie nazw. Historię zmienili, ale nazw nie zdążyli jeszcze. Judasz, czyli zdrajca, pochodził z Judei, krainy rządzonej przez Greków. "Nie udawaj Greka". Od jego imienia pochodzi nazwa żyd, judaizmu. Zbieżne są też Syjon i Synaj. Można ciągnąć dalej, ale najważniejsze jest to, że linia agresji biegnie USA-Niemcy(UE)-Izrael.

To jest: WhiteResistance

Generalnie żydzi nie są

Generalnie żydzi nie są Izraelitam

bzdura. Żydzi to naród zamieszkujący dawną Palestynę i nazywani wówczas byli albo Hebrajczykami albo Izraelitami. Zresztą Żydów należy dzielić na tych z pochodzenia (semici) oraz wyznaniowych czyli tych,którzy przeszli konwersje na Judaizm.

Jezus był Palestyńczykiem.

bzdura

Ich korzenie to Grecy, Egipcjanie i Niemcy.
Chętnie bym zbadała haplogrupę u nich dominującą, ale na 100% nie ma nic wspólnego z Jezusem, ani Islamem.

nonsens. To Pani jeszcze nie zbadała ale jest już pewna na 100%? Tam nie ma żadnych Greków, Egipcjan czy Niemców, ponieważ korzenie Żydów sięgają II poł. XIII wieku p.n.e. kiedy to koczownicze plemiona Izraelitów osiedliły się zakładając Starożytny Izrael.

Można ciągnąć dalej, ale najważniejsze jest to, że linia agresji biegnie USA-Niemcy(UE)-Izrael.

No pewnie w końcu zacytuje inne Pani wpisy w innym temacie:

NBP jest własnością Rotshilda

za dowody los JFK mnie spotka pan popatrzy na długi całego świata

itd itp. Aby dyskutować na pewne tematy najpierw trzeba mieć wiedzę a potem tą wiedzą umiejętnie przekazać.

To jest: AnnaP

skąd ta agresja słowna?

To jest: samograf

Czyżby wróciły...

...stare dobre czasy, kiedy Żydów nazywano syjonistami, a syjonistów agresorami?

To jest: AnnaP

tzn?

To jest: Alej

A ja pamiętam bardzo, bardzo zamierzchłe czasy

gdy niekiedy niejakie "szydło" "wychodziło" albo "z syjonistycznego worka" albo z "rewizjonistycznego worka".
Czasami bodajże (tu nie mam pewności) z obydwu naraz.

"Jedynie prawda jest ciekawa" - Józef Mackiewicz
"Dziś nikt nie jest ciekawy rzeczy ciekawych" - Stefan Kisielewski (za prof. Rytlem)

To jest: WhiteResistance

ależ to żadna agresja szanowna Pani

napisałem tylko,że Pani poprzedni post to całkowita nieprawda i jeśli Pani chce to mogę to udokumentować.Tylko czy jest jakiś sens?

To jest: Krzysztof M

No to teraz będziemy pisali

No to teraz będziemy pisali tzw_żydzi.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: Krzych Adam

Hmm.

Zbieżne są też Syjon i Synaj.

Jeszcze zbieżny był Syjam. Ale mu zmienili nazwę na Tajlandia.

A watra i w góralszczyźnie, i w hinduskim sanskrycie oznacza ognisko. Z kolei jedno z najważniejszych bóstw panteonu wedyjskiego to bóg ognia Agni (często identyfikowany z samym ogniem). A po łacinie ogień to ignis, litewsku ugnis, a po rosyjsku огонь (agoń). Same zbieżności.

POPiS-owy system powinien zostać zmieciony z powierzchni Ziemi by śladu po nim nie zostało.

Rybołów zwyczajny (Pandion haliaetus) z rzędu szponiastych (Accipitriformes).

To jest: AnnaP

dokładnie

świat się wymieszał,

To jest: samograf

- Ognia! - rozkazał Napoleon...

...i wyciągnął z kieszeni pomiętego sporta.

To jest: Krzysztof M

A wtórował mu Klenczon

A wtórował mu Klenczon śpiewając:

Kołysał nas pół litra gaz
I rumu smak znajomy
Widzieliśmy bełty trzy
A każdy z innej strony!

A bosman zahaftował płaszcz
I zaklął - Ech do czorta.
Nie daję łajbie żadnych szans
Dziesięć groszy za sporta!

I tak łajba poszła na dno, bo sporta miał Napoleon.

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra

To jest: AnnaP

ale ło co chodzi?

proszę wersję dla słabszych

To jest: Alej

Domniemywam, że chodzi o "lokowanie produktu".

O przemycenie informacji, że Sporty były po 10 groszy sztuka - zatem 2 złote (ok. $0,02) paczka.
A teraz Sportów nie ma zaś takie np. Marlboro są po 15 zł ($5) za paczkę (od 1 stycznia, wiem bo małżonka niestety pali), przy podobnym (jak wtedy) poziomie płac.

Aha, "lokowany produkt" to oczywiście PRL.

"Jedynie prawda jest ciekawa" - Józef Mackiewicz
"Dziś nikt nie jest ciekawy rzeczy ciekawych" - Stefan Kisielewski (za prof. Rytlem)

To jest: Krzysztof M

Dla słabszych? Wyłapanie

Dla słabszych? Wyłapanie tych, którzy liczą diabły na końcu szpilki. :-)

Nie da rady hałastra
Per aspera ad astra