Twój komentarz?

oto Natalia Julia Nowak

Parafrazując znany cytat:

"Ciąża jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co się trafi". Zdarza się, że idealna kandydatka na żonę znajduje idealnego kandydata na męża, a z ich związku rodzi się jakiś zwyrodniały potwór. Synowie policjantów często zostają chuliganami, a córki ortodoksyjnych katolików/protestantów - bezwstydnymi ladacznicami. Czy rodzice korzystający ze świadczeń 500+ są dobierani według jakichś ściśle określonych kryteriów? Oczywiście, że nie.

Gdybym prowadziła agencję surogatek, poświęcałabym więcej uwagi kandydatkom na surogatki niż dawcom komórek rozrodczych. Ciążę trzeba odpowiedzialnie prowadzić przez całe dziewięć miesięcy. Matką zastępczą nie powinna więc być pierwsza lepsza chętna, tylko osoba zdrowa, stateczna i zrównoważona. Zdecydowanie nie zatrudniłabym lekkomyślnej hedonistki, alkoholiczki, narkomanki, palaczki ani kobiety biorącej leki niebezpieczne dla płodu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji wysłałabym kandydatkę na badania medyczne i psychologiczne. Ja wiem, że w polityce demograficznej chodzi o ilość, a nie o jakość, ale jakieś minimum trzeba zachować (po co komu dziecko chore z winy surogatki, która nie wylewała za kołnierz?).

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.