Twój komentarz?

oto mmm777

Znowu “”narobili sobie problemów demograficznych

Ten temat regularnie powraca w różnych miejscach, musi mieć gdzieś wspólne źródło ;)
Poniżej cytat z forum militarnego (;)), gdzie temat ten został w standardowy sposób wywołany :)
Także tam, standardowo, o (nieistniejącej) kolonizacji Rosji przez Chińczyków :)

“Zastępowalność pokoleniowa to dokładnie to- czyli równoważenie liczby zgonów liczbą urodzeń a nie dzietność. Ty piszesz o starzeniu się społeczeństw co dzieje się w krajach rozwiniętych już dzisiaj a Chin dotyczyć będzie dopiero za 20-30 lat jeśli nie zmienią polityki a właśnie ją zmieniają. Nie da się jednocześnie wydłużać długości życia, zachowywać poziomu populacji i utrzymywać stosunku pracujących do postpracowników. Matematycznie się nie da.
To właśnie jest ta propaganda "Chińskiej tragedii demograficznej". Jakie 100-125 mln kobiet? Taka nadwyżka kobiet jest w Chinach efektem programu trwającego od lat 70 czyli już 40 lat! te 100 mln kobiet rozkłada się na 40 lat co oznacza że zdecydowana większość z nich jest po 40 i już dawno wyszła z wieku prokreacyjnego- Z tych samych przyczyn liczba dodatkowych mężczyzn w wieku reprodukcyjnym to nie jakieś astronomiczne 100 mln tylko kilkukrotnie mniej- mówi się o ok 25 milionach Chińczyków którzy nie będą mogli znaleźć partnerki (jednocześnie na "rynku"). I dalej pierdzenie w ten sam kijek... Po złagodzeniu polityki jednego dziecka liczba urodzeń w ciągu roku skoczyła o 8% z 16,5 do 17,8 mln (2016). Statystyki mówią jasno do 2020 roku liczba ludności zwiększy się o 50 mln. Chińczycy to naród długowieczny (patrząc po krajach rozwijających się) i nie ma tam jakiegoś nagłego skoku długości życia w ostatnich latach- statystycznie rośnie u nich wolniej niż w Polsce. Reakcja na poluzowanie polityki demograficznej jest widoczna i jeśli będą konsekwentni przyniesie efekty tak jak wcześniej zamordystyczne podejście. ONZ powinno w tym względzie iść w ich ślady rozwiązując problemy III świata zamiast wysyłać papieża coby mudzynów nauczał że kondomy to zło i darmowe żarcie żeby ich uczyć że mogą się rozmnażać jak króliki bo im się papu podeśle coby nie zdechli z głodu.”
.
Stąd:
http://forum.militarium.net/viewtopic.php?f=6&t=75...

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.