Twój komentarz?

oto JJerzy

Może wyraziłem się ...

... nieprecyzyjnie. Chwała takim jak Karoń, że mówią to co mówią.
Problem z nim i jemu podobnymi może być taki, że przeciwko nim staje ochoczo nauka akademicka, co automatycznie stawia ich po stronie przegranej, a współczesnym młodym ludziom, bo oni są głównymi ofiarami systemu, umożliwia pozostanie przy wtłoczonym sobie światopoglądzie z poczuciem stania po właściwej stronie.
Może żeby uzasadnić moją opinię dotyczącą możliwości przebicia się tego rodzaju poglądów posłużę się przykładem z obszaru "nauki" zwanej historią. Mnie w weryfikacji poglądów bardzo pomogli wszelkiej maści blogerzy, czy nawet dyskutanci tu, na PN, ludzie którzy nie bali się pytać dlaczego, weryfikować, czy kwestionować oficjalnych, uznanych opinii, bo ... nie chodzą na pasku systemu, nie potrzebują jego uznania. Ale ... nie mają aparatu naukowego, nie stoją za nimi instytuty i pieniądze na badania. Robią często łatwe do udowodnienia błędy, które przez przeciwników natychmiast służą, nie tylko, do zakwestionowania głoszonych opinii, ale wręcz do ośmieszenia. To powoduje, że tacy ludzie nie trafią z przekazem do odbiorcy mniej wyrobionego, ale też nie uruchomią współpracy tzw fachowców. System pozwoli im trochę popyskować, a potem ich pożre, a resztki wypluje.

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.