Twój komentarz?

oto Skanderbeg

Żadni trockiści.

W sumie nie chcieli rewolucji rozprzestrzeniać. Klika Pol Pota to komuniści - nacjonaliści. A że azjatycki nacjonalizm jest inny od europejskiego to i metody inne.
Wtedy we Francji była taka moda na ekstremizm i trzecioświatowcom w głowach się gotowało. W sumie można ich by uznać za spadkobierców jakobinów (z tym rokiem zerowym).
A średniowiecze to uniwersytety. Miało zresztą różne etapy. I Łacina się rozwijała. Rozwój Łaciny został zatrzymany przez renesans. W renesansie pojawił się nawrót do Platona i Augustyna. I reformacja wcale racjonalistyczna nie była (jej idee). Odeszli od scholastyki. Ale niewolnictwa nie było. Średniowiecze było tylko kolejnym etapem rozwoju. I drażni mnie dlaczego nikt nie mówi (czy pisze) o mrokach starożytności (a też miało różne etapy i różne cywilizacje w ten zakres wchodziły)? Jak pojawiają się gdzieś "mroki" to tyczy to tylko średniowiecza.
Porównywanie zresztą dalekiej Azji ze średniowieczem, adekwatne nie jest. Nawet bliższy nam islam miał renesans w X wieku.
Inna sprawa, że ktoś ułatwił Pol Potowi i "Paryżanom" opanowanie całej organizacji. Wszak w szeregach Czerwonych Khmerów byli też komuniści prowietnamscy.

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.