Twój komentarz?

oto Eowina

Utarła się w Polsce maniera, powiedzmy ironicznego,

czy pogardliwego nazywania USA - USraelem. Nie wiem czy to jest niewiedza, czy zwyczajna głupota.
USA stworzyły Izrael, a nie odwrotnie. Stworzyły wbrew szeregowi oporów różnych organizacji światowych. Pierwszymi ważnymi politykami Izraela byli obywatele USA. Jest to część USA na Bliskim Wschodzie, powiedzmy dodatkowy amerykański stan poza granicami USA.
Spełnia bardzo ważną rolę, trzyma w szachu państwa arabskie, a również sprzedaje broń tam gdzie Waszyngton politycznie nie chce być kojarzony. Bardzo często niektórzy odnoszą wrażenie, że "ogon kręci psem", czyli jakoby USA realizują politykę Izraela. Jest to wrażenie błędne, przyjmuje się różnice między partiami, czy poszczególnymi politykami za różnice polityczne między państwami. Nie ma różnicy między polityką USA i Izraela. Gdyby USA przestały pilnować Izraela, to tego państwa by już dawno nie było. USA zaopatrują Izrael w broń i tą jądrowa.

Dzieje się tak, bo każdym państwem, w tym USA, rządzą pieniądze, a nie politycy. Za każdym politykiem jest instytucja finansowa, która decyduje o bieżącej polityce. Amerykańska Wall Street jest właśnie amerykańska, niezależnie jakiego wyznania są właściciele banków. Taka jest właśnie Ameryka.

Ta właśnie Ameryka, jak napisałam wyżej, urządza Polskę. Być może nie jest to identyczny model jaki przyjęto w Izraelu, ale w pewnym sensie bardzo podobny. Polska też spełnia rolę bazy, której celem jest utrzymywanie kontroli na "wschodniej flance"

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.