Twój komentarz?

oto Mar.Jan

Nie bardzo to rozumiem:

francuska MATIF oraz amerykański CBOT – ustalają ceny wyjściowe dla eksportu polskiego zboża oraz ceny importowanych zbóż i pasz dla zwierząt.

Czyżby Polska nie była samowystarczalna w zakresie produkcji zbóż oraz pasz? To niewiarygodne!
Jeśłi zagraniczne pasze staja się zbyt drogie, to rolnicy powinni chyba kupować tańsze pasze produkowane w tańszych krajach, albo w Polsce, albo powinni je robic sami. Wykonanie tzw. kiszonki dla bydła czy świń nie jest chyba tajemnica dla zadnego chłopa?
Za czasów mojej młodości chłopi sami sobie robili pasze na zimę dla zwierząt. Nie jest to zadna skt=rywana chytrze tajemnica.
chyba, że chodzi o to, że zagraniczne pasze sa robione z jakichs tanich odpoadków i ich cena jest konkurencyjna dla pasz produkowanych tradycyjnymi metodami. Jednak źle zywione zwierząta choruja, albo nie przybieraja na wadze, albo ich mięso czy mleko jest złej jakości.
Niech ktos mądrzejszy mi wyjasni, co się własciwie dzieje z polskim rolnictwem: dlaczego drożeje nieprzytomnie masło, jajka i w ślad za tym inne produkty żywnościowe, zwłaszcza, że na świecie generalnie jest NADPRODUKCJA zywności! Wiele krajów, zwłaszcza w Unii doplaca do swojego eksportu, żeby tylko pozbyc sie nadmiernych zapasów i nie dopuscic do załamania cen na rynku, co wywołało by gniew chłopów. Żywność powinna być względnia tania a jej ceny stabilne. Czy ktoś jest w stanie konrolowac podaż zywności w w SKALI CAŁEGO ŚWIATA?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.