Twój komentarz?

oto Mar.Jan

W zasadzie zgadzam się z sensem całości, ale...

Nie będąc władnymi odebrać im tego, co wtedy rozgrabili, powinniśmy dążyć do wybudowania obok niej własnej, polskiej, narodowej elity własnościowej. Jej podstawy najprościej stworzyć przeprowadzając właśnie reprywatyzację.

Zaraz, zaraz! Jeśli POlska ma być państwem prawa, to nie można uznac za rozwiązanie kolejnej grubej kreski: odkreślamy to, co zostalo rozkradzione - niech złodziejom pójdzie na zdrowie,- a my sprawiedliwie podzielmy między siebie resztke tego, co zostało jeszce nie rozkradzione.
Tak być nie może. Nie wolno zgodzic się na zalegalizowanie złodziejstwa. Jest to wprost zachęta dla kolejnych złodziei, żeby się nakradli, a potem zrobili kolejna rewolucję, po ktrórej postawi sie nową grubą kreskę.
Jesli panstwo ma podejrzenia i zdoła udowodnić, że jakis kre=zus doszedl do bogatctw w sposón niuczciwy, że sie nakradl państwowego majątku korzystając z bezhołowia, czy zamętu postrewoucyjnego, czy innych zmian własnościowych w państwie, to trzeba mu to udowodnic i wlasnośc odebrac!
To jest podstawa sprawiedliwości. Nie ludowej, jak chce pan Kaczyński, tylko sprawieldiwości podstawowej!
Materiał oceniam na 4.

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.