Twój komentarz?

oto baba jag

Mało kto, poza ludźmi

Mało kto, poza ludźmi zajmującymi się biologią, odróżnia teorię Darwina od obecnego kształtu teorii ewolucji.

Są jeszcze paleontologowie i geologowie.

O teorii tektoniki (wydaje mi się, że niepotrzebnie pisze Pan z wielkiej litery ale chętnie zmienię zdanie gdy mnie Pan przekona) jakieś tam pojęcie ma wąska grupa fachowców (ja do niej nie należę).

Mogę pisać małą,to kwestia tylko formalna. Skoro TE piszę dużą to TK też. Zreszta znaczenie obu tych teorii jest rewolucyjne.

ale jego czasoprzestrzenie mają podbudowę matematyczną trudną do obalenia

I tu niestety jest Pan w błędzie. Matematycznie można udowodnić wiele bzdur łącznie z przestrzeniami dwustu wymiarowymi.
Podstawa teorii czasoprzestrzeni istnieje tylko dlatego,że ktoś traktuje czas jako wymiar,natomiast czas w sensie fizycznym najprawdopodobniej nie istnieje. Niestety te teorie i te tezy są skrzętnie ukrywane. Ta cała zabawa semantyczna z czasem wynika z kolejnego idiotyzmu,czyli nierozumienia dwóch Teorii Względności,czego kwintesencją jest twierdzenie,że dwa fotony oddalają się od siebie z prędkością "c" mimo,że prędkość każdego z nich równie wynosi "c". Nie raz spotykałem się z takim twierdzeniem i przekonanie kogokolwiek,że to nieprawda jest po prostu niemożliwe. Tak samo zresztą ten nieszczęsny "czas", a właściwie nie czas, tylko "czasy" No bo ,który czas? Biologiczny,mechaniczny, atomowy,a może czas klepsydrowy,albo wodny. Na ten przykład przy braku grawitacji czas klepsydrowy nie płynie,a więc zgodnie z ta ogólną teorią czasu klepsydrowego w przestrzeni kosmicznej czas stoi w miejscu i bliźniak wysłany na orbitę jest młodszy po powrocie od tego co został na Ziemi o.. powiedzmy 15000 klepsydr.
Reasumując, jeżeli nie ma czasu to nie ma i czasoprzestrzeni i te wszystkie Noble, z tym związane są tak naprawdę NIC nie warte. Ma kolosalne znaczenie dla podróży miedzygwiezdnych i ich praktycznej niemożliwości na skalę większą niż 10 lat świetlnych.

zaraz skoczy Panu do gardła

Niech skaczą, bardzo mnie to cieszy.

Na koniec zadam Panu pytanie. Dlaczego teorie o obcych cywilizacjach są traktowane z pobłażliwością,natomiast teorie o poprzednich cywilizacjach technicznych są już na wstępie odrzucane jako nieprawdziwe. Dlaczego o tym ostatnim zagadnieniu powstała tylko jedna powieść fantastyczno naukowa,a o tamtych jest ich nieskończona ilość. Wygląda tak jakby pewne pomysły były specjalnie wyciszane.

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.