Twój komentarz?

oto Marek Bekier

Można powiedzieć, że uchwycił

Można powiedzieć, że uchwycił Pan sedno sprawy: krytykowanie starych teorii naukowych tak jak gdyby były one niezmienną częścią najnowszej nauki nie jest sensownym zajęciem. Z drugiej strony zrobił Pan to w taki sposób, że zrozumieją tylko hobbyści zajmujący się wieloma dziedzinami nauki na raz i do tego część z nich zaraz skoczy Panu do gardła bo ma Pan zbyt emocjonalny stosunek do niektórych naukowców.
Uzasadniam.
1. Mało kto, poza ludźmi zajmującymi się biologią, odróżnia teorię Darwina od obecnego kształtu teorii ewolucji.
2. Mało kto odróżnia naiwny kreacjonizm od teorii inteligentnego projektu.
3. O teorii tektoniki (wydaje mi się, że niepotrzebnie pisze Pan z wielkiej litery ale chętnie zmienię zdanie gdy mnie Pan przekona) jakieś tam pojęcie ma wąska grupa fachowców (ja do niej nie należę).
4. Gość na wózku (wiem o kogo chodzi ale skoro Pan nie podał nazwiska to trzymam się konwencji) wprawdzie plecie bzdury o różnych zagrożeniach cywilizacji ale jego czasoprzestrzenie mają podbudowę matematyczną trudną do obalenia. Inna sprawa, że jest kilka teorii alternatywnych równie dobrze opartych o matematykę.

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.