Twój komentarz?

oto Equatore

Z wspólnym przodkiem

Wytłumaczenie może być na przykład takie.
Z wspólnym przodkiem stało się to samo, co z naszymi ludzkimi przodkami sprzed kilku wieków (umarli). Pozostali jedynie potomkowie. Którzy z kolei (czyli my) ustąpią miejsca dalszym potomkom.
Tyle że stało się to na tyle dawno i tyle przez ten czas nagromadziło się zmian genetycznych, że ten wspólny przodek, żyjący miliony lat temu, należy już do innego gatunku niż jego ludzkie i małpie "dzieci", inaczej zapewne był zbudowany i nie mógłby się zapewne ze współczesnymi potomkami krzyżować, gdyby przenieść go w czasie.
Wytłumaczeniem zaś, dlaczego nie ma jakiejś grupki "oryginałów", która zachowałaby zbliżony kod genetyczny, czy budowę, do wspólnego przodka, jest brak w jego wypadku przystosowań, które pojawiły się w ciągu ostatnich paru milionów lat i zapewniły ludziom i małpom ich niewątpliwy sukces. Który w wypadku choćby człowieka jest tak ogromny i tak na planecie Ziemia wszechobecny, że ewentualne "oryginały" mogłyby w konkurencji z człowiekiem wyginąć już dawno temu, a raczej na pewno nie byłyby w stanie się przed nim schować.
To tak jak z samochodem Carla Benza. Na lata 80-te XIX wieku to była "niezła bryka", jest to jeden z szacownych praprzodków współczesnego samochodu, ale dziś już takie nie jeżdżą.

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.