Macia Hari

Kim jest ten człowiek? Demontaż 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu- zamiast Leopardów otrzyma przestarzałe T-72. Eksperci zgodnie uważają, że jest to niszczenie tej największej w Europie Środkowej formacji pancernej. Blokada zakupu Caracali i w efekcie opóźnienie o kilka lat zaopatrzenia armii w jakiekolwiek sprzęt. Likwidacja polskiego wywiadu i kontrwywiadu przy okazji reformy WSI. Zmiany w WSI były niezbędne, likwidacja struktur i wystawienie agentów absolutnie nie. Odgławianie, dziesiątkowanie i czystki w kadrze dowódczej armii, odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów szkolonych w zachodnich uczelniach. O dalekowzroczności i pragmatycznym podejściu do wojny- sztuki skutecznego faulowania przeciwnika w postaci wykorzystania know- how oficerów szkolonych jeszcze wg standardów rosyjskich marzyć nie warto. Ich unikalną wiedzę zagospodarują mądrzejsi. Jak zauważył poseł Długi z Kukiz’15 u Michniewicz w Trójce

w latach 30 podobne czystki w kadrze dowódczej Красной Армии zakończyły się podejściem Niemców pod Moskwę

Dochodzi senator Alfonse D' Amato, z którym minister obrony RP kręci jakieś lody. Włos stawiają powiązania tego amerykańskiego lobbysty branży zbrojeniowej z mafijnymi rodzinami NY. Zastanawia nienaruszalna przez samego Kaczyńskiego pozycja Macierewicza zastępującego gówniarzem Misiewiczem w czarnej BM- ce starych żołnierzy- weteranów z Iraku i Afganistanu. Przy jawnej dezaprobacie prezesa! Z drugiej strony prezes tubą Waszczykowskim zapowiada zaostrzenie kursu względem UE i blokowanie jej inicjatyw. Vide krok w tył od Zachodu. Na koniec, o czym aż żal wspominać, dochodzą dwie malowane lale w osobach Pani premier i prezydenta...

Dokąd wiezie nas ten tandem? Komu demontując armię i izolując Polskę na talerzu wystawiają nas ci ludzie? Bezrefleksyjne beczenie peanów pisowskiego stada szokuje. Super śpioch czy człowiek, któremu jak Wałęsie po ludzku najzwyczajniej od....o? ;> Oby nas nie przywiedziono do roli bękarta Traktatu Wersalskiego. Albo wprost na Powązki.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.142855
Ogólna ocena: 4.1 (głosów: 7)

Dyskusja

oto Skanderbeg

Macierewicz?

Poza różnymi głupotami, które wygłasza (już nie zawsze czyni), to wygląda na przedstawiciela handlowego amerykańskich przedsiębiorstw zbrojeniowych.

oto chłop jag

No cóż pupile

popuszczają wodze fantazji - tołażysze - w obszarze choreografii tańców na grobie Polski - więc i na grobie Wojska Polskiego.
Wniosek?
Tak w głupocie jak i w upodlaniu tubylców nie ma granicy - tołażysze.

oto AnnaK

Komu demontując armię i

Komu demontując armię i izolując Polskę na talerzu wystawiają nas ci ludzie?

Hahaha, jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów. Widać że Hegel znajduje wielu nasladowców. Przy tym wszystkim jest Pan okropnie obłudny. To czasami mierzi

oto AnnaK

Jak rozumiem, osłabianie siły

Jak rozumiem, osłabianie siły bojowej...
...polskiej armii służy Polsce według Pani?

Wg mnie nie ma mowy o osłabianiu siły bojowej polskiej armii. Jest przeciwnie. Takie manipulacje jakie Pani stosuje nie robią na mnie żadnego wrażenia.

oto Skanderbeg

Oczywiście, że Macierewicz osłabia polską armię.

To kompletny dyletant. Mnie ciekawi, czy już wie, że BlackHawks produkowane w Polsce (acz nie przez polską firmę) są maszynami cywilnymi?
Jeżeli chodzi o wojsko to teraz jest kumoterstwo takie jak zawsze, z tym że pozbywamy się najbardziej doświadczonych dowódców. Ale Macierewicz słynie z osłabiania polskich możliwości. Już zdążył poważnie zaszkodzić, wciągając harcerzyków do SKW. A wcześniej rozwalił wojskowe służby.
Właściwe dziwnym by było, aby wzmacniał nasze siły. Wtedy zaprzeczyłby swoim dotychczasowym "dokonaniom". A kiedy raport z likwidacji WSI?

oto Ciekawski

Pupil Macierewicz...

Pupil Macierewicz jest bardzo skuteczny, w tym co robi. Zatem dyletantem go nazwać jest głupio.
A nawet samobójczo, jeśli na poważnie i z przekonaniem myśli się o nim jako o "Antonim von Tworki".
Tak mi się wydaje. Tyle że ja prostak z prowincji bez wykształcenia, więc pewnie się mylę.

oto Ciekawski

Przecież nigdzie...

Przecież nigdzie nie napisałem, że to jest POLSKI patriota, służący Sprawie polskiej w ogóle, a Polakom w szczególe.
Napisałem jednie, że groźne jest niedoszacowanie jego potencjału intelektualnego.
Użyłem też słowa ulubionego przez p. Chłop Jag, które miało pomóc w identyfikacji tego, jak ja postrzegam tę postać.

oto AnnaK

Czy może Pani podać jakieś

Czy może Pani podać jakieś przykłady na wzmacnianie siły...
...bojowej naszej armii?

Proszę
- rakiety NSM
- armatohaubice Krab
- pociski manewrujące AGM - 158 JASMM
- niszczyciel min Kormoran
- samoloty szkoleniowe Master M346
- utworzenie OT
- zapowiedź zwiększenia liczebności polskiej armii

oto Paulina Kaufmann

Droga Pani:)

Podała Pani przykłady na zakupy uzbrojenia i na... Pomysły.
Odniosę się tylko jednego. Dla przykładu.
Armatohaubice Krab żeby zwiększały potencjał bojowy armii muszą wejść na wyposażenie jednostek postawionych na stopie operacyjnej w ilości odpowiednej do zapotrzebowania. Muszą być włączone w cały system armii. Jednostki te muszą składać się z przeszkolonych żołnierzy, podoficerów i oficerów, dysponować odpowiednim zapleczem technicznym, systemami kierowania ogniem, własną lub detaszowaną OPL i, co najważniejsze, dysponować odpowiednią amunicją w odpowiedniej ilości. Jak na razie żaden z tych elementów nie został spełniony. Nie może być mowy w jakimkolwiek wzmocnieniu. Z pozostałymi przykładami jest identycznie. Albo gorzej. Samoloty M346 mają już pełne oprogramowanie? Z tego co mi wiadomo, nie. Pytanie czy Włosi zdążą w tym roku...

oto AnnaK

Hahaha nie wiem czemu, ale

Hahaha nie wiem czemu, ale byłam pewna że coś w tym stylu Pani nagryzmoli.

Armatohaubice Krab żeby zwiększały potencjał bojowy armii muszą wejść na wyposażenie jednostek postawionych na stopie operacyjnej w ilości odpowiednej do zapotrzebowania. Muszą być włączone w cały system armii. Jednostki te muszą składać się z przeszkolonych żołnierzy, podoficerów i oficerów, dysponować odpowiednim zapleczem technicznym, systemami kierowania ogniem, własną lub detaszowaną OPL i, co najważniejsze, dysponować odpowiednią amunicją w odpowiedniej ilości

Czyli ble ble ble. Mogę odpowiedzieć w a Pani stylu, tak mają, spelniają itp,itd.
Zarzut, że nie kupujemy od razu wszystkiego i w odpowiedniej ilości, to czysta demagogia. Robi się to stopniowo w miarę możliwości finansowych, ktore sa zaplanowane i realizowane.
A np, rakiety MSN, moga w oczywisty sposób zablokowac port np. w Kaliningradzie

oto Paulina Kaufmann

A np, rakiety MSN, moga w

A np, rakiety MSN, moga w oczywisty sposób zablokowac port np. w Kaliningradzie

A w jaki sposób? Może mi pani wytłumaczyć?:)

oto AnnaK

Proszę kontynuować, chętnie

Proszę kontynuować, chętnie się czegoś nowego dowiem.

Nie warto, przecież i tak Pani wszystko wie.

oto Palimpsest

Ostatnim punktem rozzbroiła mnie Pani,

dowodem rozwoju polskiej armii jest

zapowiedź zwiększenia liczebności polskiej armii

Teraz ja pozwolę sobie na hahaha

oto Palimpsest

Chichotanie niczego nie wnosi. Co do faktów i malowanych lal:

prezydent, który wg Magierowskiego jest

w bardzo dobrym stałym kontakcie z ministrem obrony

wysyła do niego listy z obawami ws stanu organizacji dowództwa NATO w Polsce. Macierewicz do prezydenta RP się nie fatyguje, za to...

...na minuty przed oficjalnym posiedzeniem gabinetu PRM w Alejach Ujazdowskich wraz z panią premier i resztą rządu pielgrzymuje na Nowogrodzką po instrukcje do posła Kaczyńskiego. Odbywa się tam przedposiedzenie rządu w składzie premier Szydło, ministrowie Macierewicz, Gliński, Błaszczak, Kamiński, Morawiecki, szef Brudziński & co.

Na Downing Street do premier Wielkiej Brytanii T. May odlatuje poseł Kaczyński. Panią premier zostawia w domu.

Ciekawostka: €-posłanka PiS Gosiewska tłumaczy się z zatrudniania Misiewicza na posadzie asystenta w Brukseli w czasie, gdy ten pracował w aptece Aronia w Łomiankach.

Wie Pani, ludzie którzy bezrefleksyjnie bronią tej szopki to już nie wyborcy a wyznawcy.

oto AnnaK

Na Downing Street do premier

Na Downing Street do premier Wielkiej Brytanii T. May odlatuje poseł Kaczyński. Panią premier zostawia w domu.

Niech Pan się nie błaźni. Pani premier już spotykała się z premier WB. T. May. Taka wizyta dopiero dziwacznie by wyglądala. A że premier WB chce spotkac się z Kaczyńskim, to dobrze świadczy o Kaczyńskim. Premierzy poważnych krajow z byle kim się nie spotykają.

oto Eowina

Bardzo dobra uwaga. W Polsce rządzi Kaczyński a nie

rząd z premier B. Szydło, ale żeby nazwać ją zaraz "byle kto" to nie jest ładnie.

A że premier WB chce spotkac się z Kaczyńskim, to dobrze świadczy o Kaczyńskim. Premierzy poważnych krajow z byle kim się nie spotykają.

oto AnnaK

ale żeby nazwać ją zaraz

ale żeby nazwać ją zaraz "byle kto

Pani uwaga byłaby zasadna, gdybym wcześniej nie napisała, że premier Szydło już się spotkała z premier WB. T. May.
A tak starając się byc uszczypliwą , wystawia Pani sobie niezbyt pochlebne świadectwo osoby, ktora nie rozumie czytanego tekstu

oto Krzych Adam

Przepraszam, czy mogę o coś zapytać?

Czytam inkryminowany cytat:

A że premier WB chce spotkac się z Kaczyńskim, to dobrze świadczy o Kaczyńskim. Premierzy poważnych krajow z byle kim się nie spotykają.

I nijak mi jego znaczenie nie wypada inaczej niż, że osoba, która go użyła wyrażała myśl taką: "Ho, ho, ten Kaczyński to nie byle kto, skoro sama premier WB chce się z nim spotkać". Ale może ja czegoś tu nie widzę. Może zatem wyjaśni mi Pani, skąd wziął sie łaskawej Pani wniosek, iż premier WB może sądzić (albo może p. AnnaK) że w rządzie w Polsce są takie osoby?

BTW, nie chcę by moje osobiste poglądy były tutaj brane pod uwagę, ale zaznaczyć muszę, że choć nie uważam, by członkowie rządu w Polsce, czy sam Prezes wyróżniali się jakoś bardzo wyraźnie od znacznej części osób na świeczniku w innych krajach europejskich a zwłaszcza unijnych działaczy, to którzy z nich nie podpadają pod kryterium bylejakości bardzo jest mi trudno zdeterminować.

oto Eowina

Proszę bardzo, wyjaśniam.

Premierzy zwykle spotykają się z premierami. Kaczyński nie zajmuje żadnego oficjalnego stanowiska w polskim rządzie. Spotyka się więc z premierem WB w zastępstwie oficjalnych urzędników polskiego rządu, a robi to bo:

Premierzy poważnych krajow z byle kim się nie spotykają.

Wniosek:

"Ho, ho, ten Kaczyński to nie byle kto, skoro sama premier WB chce się z nim spotkać".

jest słuszny.
Proszę zwrócić też uwagę, że to nie było spotkanie liderów partyjnych, tylko premier z ważnym polskim posłem, ważniejszym niż ktokolwiek w polskich władzach.

oto Skanderbeg

Po co robić sensację?

PiS i Partia Konserwatywna (wciąż trzymają się tej nazwy, obecnie nieadekwatnej do poglądów większości działaczy) to członkowie tego samego klubu w europarlamencie. Nie docenia się u nas takich koalicji, ale trudno się dziwić, skoro w EPL, polskie partie nie mają nic do gadania (i nie tylko polskie).

oto Palimpsest

@ Pani Anna K

Pani premier już spotykała się z premier WB. T. May. Taka wizyta dopiero dziwacznie by wyglądala

Niby dlaczego "dziwacznie"? Przywódcy albo utrzymują stały kontakt na poziomie adekwatnym do poziomu wzajemnego szacunku i oceny politycznej wagi partnera albo po kurtuazyjnym badaniu nie zawracają sobie płotkami głowy. Polityka to bardzo pragmatyczna i bezwzględna profesja, premier May doskonale wie kto tylko daje twarz a kto jest mózgiem.

P. Szydło to płotka, p. Kaczyński tłusty karp. Jaką rybkę proponuje Pani dla Maciereiwicza?

https://lets-fish.com/community/applications/core/interface/file/index.php?file=/monthly_2015_11/zabnica.gif.52d98e1f7f43f8aa1d1fc83b982d3c99.gif

P.S. Kaczyński pociąga za wszystkie sznurki całkowicie bezkarnie. Jest szeregowym posłem, głowy nadstawiają inni. To majstersztyk, ale stan taki nie zapala alarmowej lampki tylko u ludzi usilnie potrzebujących prowadzenia za rękę, przywództwa wodza, naczelnika, 1- ego sekretarza czy jak tam zwał.

oto AnnaK

P.S. Kaczyński pociąga za

P.S. Kaczyński pociąga za wszystkie sznurki całkowicie bezkarnie.

A jakie kary i konkretnie za co by Pan dla niego przewidział? Bo chyba wytarzanie w smole i w pierzu, to tylko przedsmak tego co by Pan dla niego wymyślił:))
PS. podoba mi się ta alarmowa lampka, jak rozumiem między innymi u Pana. Ciekawi mnie gdzie ją Pan sobie zainstalował?

oto KubaG

Akurat pozbywanie się

Akurat pozbywanie się dowódców "weteranów z Afganistanu i Iraku" łatwo zrozumieć. Weterani tych wojen, którzy dotknęli tematu często stają się krytykami amerykańskich interwencji zbrojnych. Jak przyjdą nowi, głodni krwi i chwały, to łatwiej będzie wysłać wojsko na Ukrainę czy do innego Jemenu.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.