Kilku wspaniałych i lud

Szampański humor nie opuszcza wielkich mistrzów europejskiej demokracji. Mimo narastających problemów gospodarczych i migracyjnych biurokraci zarządzający naszym kontynentem mają o sobie bardzo dobre zdanie…

„Donald Tusk jest świetnym przewodniczącym Rady Europejskiej, a ja jestem świetnym przewodniczącym Komisji Europejskiej” – ocenił szef KE Jean-Claude Juncker, po czym zaproponował, aby budynek nowej siedziby Rady Europejskiej nazwany został „Tusk Tower”. Skąd bierze się tak dobre samopoczucie unijnych przywódców? Pewną wskazówką w tej sprawie może być niedawna wypowiedź prezydenta Francji François Hollande’a.

„Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne” – tłumaczył polskiej premier Beacie Szydło francuski prezydent.

Jego słowa mogą zaskakiwać. Tym bardziej że przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi francuski socjalista – podobnie jak i jego partia – nie jest w swoim kraju zbyt popularny. Zgodnie z wszelkimi przewidywaniami żaden z kandydatów partii socjalistycznej nie ma szans nie tylko na wyborcze zwycięstwo, ale nawet na zakwalifikowanie się do wyborczej drugiej tury. „Rekordy niepopularności” bije także holenderska partia socjaldemokratyczna wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Po ostatnich wyborach parlamentarnych w Holandii z dotychczasowych 38 mandatów partii Timmermansa zostało ich już tylko dziewięć.

„Świetni” przywódcy zajmujący najcieplejsze posadki w instytucjach unijnych najwyraźniej liczą na utrwalenie się kuriozalnej praktyki „europejskiej demokracji”, zgodnie z którą wyborcze decyzje europejskiego ludu nie mogą zaszkodzić ich politycznym karierom.

___
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.333335
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 6)

Dyskusja

oto Paulina Kaufmann

Tusk Tower?

"Antek Rozpylacz" jutro zacznie nabór ochotników na pilotów-samobójców...

oto Piotr Tomczyk

"Tusk Tower" to tylko dowód

"Tusk Tower" to tylko dowód zdziczałej wyobraźni brukselskiego asa. "Komisarz nie wielbłąd" jest na razie w tej sprawie osamotniony.

oto Jasiek

:-)))

Opamiętaj się Kobieto, bo znowu zbanują!
Pomysł tych kamikadze przedni. Warto zaczerpnąć z doświadczeń Luftwaffe w schyłkowym okresie II światowej.

oto chłop jag

No dobrze - to, że brukselska komuna

nie przetrwa to wiemy. Nie wiemy natomiast czym się zastąpi ową komunę brukselską - bo to, że się ją zastąpi to też jest wiadome - tołażysze - ponieważ komunę moskiewską zastąpiono komuną brukselską.
Wniosek?
Pupile szatana będą szarpać i wywijać ludzkością nadal - jak ten przysłowiowy pies flakiem - ponieważ mocodawców Lenina, Stalina, Hitlera, etc. - nigdy nie rozliczono - tołażysze. Nigdy nie uczyniono nic aby uniemożliwić pupilom generowanie nowych Leninów, Stalinów, Hitlerów, etc. - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.