Niemcy żądają zaostrzenia walki z oszczerstwami

Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec przedłożylo projekt ustawy, nakładający kary na sieci socjalne, jak Facebook, jeśli natychmiast nie będą usuwać postów obraźliwych i grożących. W innym przypadku mogą otrzymać 50 milionów euro kary. Obecnie postępowanie w takich sprawach zgłoszonych przez użytkownik sieci trwa dość długo.

W Niemczech są najostrzejsze w świecie przepisy przeciwko obraźliwym zachowaniom: potwarzom, oszczerstwom, nienawiści rasowej, publicznemu zachęcaniu do przestępstw i groźbom karalnym.

"W sieciach społecznych jest tak samo mało miejsca dla przestępstw i oszczerstw, jak i na ulicy. Problem w tym, że sieci nie biorą skarg użytkowników wystarczająco poważnie" - powiedział minister ds. ochrony konsumentów Heiko Maas.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Jasiek

Zaostrzanie

W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się - klasyk :-)

oto chłop jag

Niemcy żądają zaostrzenia

Niemcy żądają zaostrzenia walki z oszczerstwami

A niby kto produkuje te "oszczerstwa" - tołazysze?
Wniosek?
To niemieckojęzyczni pupile szatana żądają zaostrzenia - jak w cytacie - natomiast Niemcy piszą jak jest - i to co czują - tołażysze.
Słowem - diablisko w ornat się odziało i na mszę ogonem dzwoni - tołażysze.

oto Jan Saski

Ciekawe "sympozjum" w Watykanie - co na to MS Niemiec?

"Oto w dniach ostatnich (chyba rzeczywiście zbliżają się przepowiadane „dni ostatnie”) odbył się zorganizowany przez Papieską Akademię Nauk i Papieską Akademię Nauk Społecznych sympozjon na temat „Zagłada biologiczna”. Wzial w niej udzial niejaki Paweł Ralf Ehrlich, urodzony w 1932 roku w Pensylwanii syn Ruty Rosenberg i Williama Ehrlicha – jak widać z pierwszorzędnymi korzeniami - co nie jest okolicznością bez znaczenia. Ten pan Ehrlich uważa, że ludzkość nie powinna liczyć więcej, jak miliard osobników, a ponieważ liczy ponad siedem razy więcej, to trzeba tę liczbę jakoś zredukować. Wprawdzie Żydzi nie mogą Adolfowi Hitlerowi wybaczyć, że właśnie od nich rozpoczął redukowanie liczebności rodzaju ludzkiego, ale przecież nie wszyscy muszą podzielać ten partykularny i – co tu ukrywać – egoistyczny punkt widzenia, zwłaszcza w sytuacji, gdy chodzi o szczęście Ludzkości"
.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3887

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.