Belfry do straży!

Minister Zalewska zapewniała:

W wyniku reformy żaden nauczyciel nie straci pracy!

Nie kłamała. W ramach dotrzymania słowa nauczycielom gimnazjów pozbawionym zatrudnienia zaproponowano etat strażników miejskich.

bo mają przygotowanie do pracy z młodzieżą

Z menelami, obszczymurkami, psami, samochodami i ich krnąbrnymi właścicielami walczyć będą polonistki/ści i nauczyciele muzyki. Wuefiści i specjaliści or robótek ręcznych raczej sobie poradzą.Ot pieśń przyszłości dobrej zmiany.

P.S. O ile kandydat zrobi co najmniej 21 siadoskłonów (brzuszków), przebiegnie 800 metrów (panowie 1 km), zaliczy "kopertę" i rzuci zadowalająco piłką lekarską czyli 5,5 panie i 8 mb panowie. Tak powiada rzeczniczka. W zamian dostaną 2 tyś. Brutto.

O formowaniu Straży Wiejskich pani minister nie wspomniała

kon_2_mini.jpg

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3.333335
Ogólna ocena: 3.3 (głosów: 6)

Dyskusja

oto TBM

Eeeeee.....

Panie Palimpsescie, jak tak można...

Wybaczy Pan, ale ten blog nadawałby się do Sèvres jako wzorzec manipulacji.

Przecież to jakaś Straż Miejska poszukuje ludzi do pracy, więc ogłosiła, że jak jakiś nauczyciel straci pracę to my go welcome. Gdzie tu próba "dotrzymywania słowa" sugerująca, że to ministra wywala nauczycieli wręczając im skierowania na krawężnik?

No doprawdy... nie uchodzi, choć trzeba przyznać, że sformułował Pan to tak ładnie, pokrętnie i manipulatorsko, że dałem się nabrać i aż sprawdziłem źródło.

pozdrawiam
TBM
ps
inna sprawa, że Straż Miejska powinna być rozwiązana a nie mieć jakieś wolne etaty.

oto Palimpsest

Skuteczna manipulacja to jedynie ta, której ulegamy

ttbbmm.png

Ja przez wrodzoną łapucapność nie zoczyłem i powieliłem. Pan do tematu podszedł solidniej i sprawdził u źródeł co doceniam, szanuję.

Niestety finalny wniosek jest smutniejszy niż mój. Minister Zalewska kłamała- część nauczycieli gimnazjów pójdzie na bruk czemu zaprzeczała. MEN nie ma całościowej oferty skierowanej do pedagogów. Będzie się ich upychać gdzie się da, w miarę możliwości i potrzeb czyli standard jak w przypadku każdego bezrobotnego.

pozdrawiam,
Palimpsest

oto TBM

no błagam...

No i przez Pana wyjdę na jakiegoś czepialskiego, a przecież ten etat na PN jest już zajęty ;)

Manipulacja level hard teraz przecież Panu wyszła (tuszę, że nieświadoma, ale jednak).

Bo teraz Pan te przesłanki, które w tekście głównym były (jak każde główne cele manipulacji) ukrytym założeniem, Pan wyciągnął jako udowodnione i prawdziwe. Uwiarygodnił je Pan tłumacząc, że na manipulację Dziennika Łódzkiego dał się nabrał - bo właśnie SKORO wyrzuca TO Pana opętali tak łatwo.

To "SKORO" Pan nawet wytłuścił, żeby wbić w pamięć, że to prawda.

A - widzi Pan - ja tam lubię wiedzieć a nie zakładać, czy coś jest prawdą, ZWŁASZCZA jak ktoś mówi, że to taka prawdziwa prawda, że oczywiście, że prawda. Nawet jeśli to mówi Pan, osoba bez wątpienia tak obiektywna jak to tylko jest możliwe w dzisiejszych, post-prawdziwych czasach.

pozdrawiam
TBM

oto Palimpsest

Level hard?

Co przemyciła "GŁ" tworząc collage z foto Zalewskiej + tekst o wolnych etatach dla nauczycieli w SM + podpis „99 nowych miejsc pracy w Łodzi!”? Wg mnie, że Zalewska dba o nauczycieli nie zostawiając ich na lodzie.

Haczyk połknąłem. W drugim wpisie już świadom pułapki napisałem, że Zalewska kłamała a nauczyciele pójdą na bruk. To jest zaprzeczeniem przemyconej przez "Gazetę Łódzką" tezy o troskliwości władzy. Gdzie więc podtrzymanie manipulacji na hard levelu ?

Co do wiedzy, jeżeli znaki na niebie i ziemi wskazują, wróble ćwierkają a chłopski rozum podpowiada że zwolnienia będą to nie manipulacja a oparty na przesłankach b. prawdopodobny scenariusz. Przyszłość zawsze jest niewiadomą, więc pańskie "lubię wiedzieć" nie ma tu zastosowania. Niemniej to jak z puzzlami, jeżeli mamy 9 to chociaż dziesiątego nie widzieliśmy na oczy mamy jasny obraz jak będzie wyglądał. Dlatego pisanie o zwolnieniach to nie moja manipulacja a jedyny logiczny wniosek.

Chyba, że nie o to Panu chodziło. Wtedy jestem ofiarą dezinformacji albo słabości uzwojenia.

pozdrawiam,
Palimpsest

oto TBM

a on się zaczyna, prose pani

cytuję Palimpsest:

Co przemyciła "GŁ" tworząc collage(...)

Wie Pan, czego najbardziej nie lubię w dzisiejszej polityce? tego, że każda odpowiedź na dowolne pytanie zaczyna się od: "a oni to jeszcze gorsi, więc ja biały jak gołąbek!"

Jak się czyta GŁ to na manipulacje łatwo się natknąć. Przecież ani Pan ani ja nie mamy na to wpływu. Można się nawet dać nabrać i ponieść dalej tan kaganek.

Ale SKORO już Pan wie TO MOŻE warto napisać, że o tym wywalaniu nauczycieli to też fake i mniemanologia stosowana, tyle, że na głębszym poziomie niż zatrudnianie ich w SM.

pozdrawiam
TBM

oto Palimpsest

Pożyjemy, zobaczymy

pisałem, dla mnie ten fake to tajemnica o której ćwierkają już wróble na drzewie. Trele usłyszeli nawet czujni strażnicy, kojarząc różne fakty wykoncypowała moja skromna osoba

pozdrawiam,
Palimpses

oto TBM

o!

cytuję Palimpsest:

pożyjemy zobaczymy

I to wreszcie prawdziwa informacja.

Trochę na ogólnym stopniu precyzji, ale zawsze lepsza niż poprzednie :)

pozdrawiam znad tarota
TBM

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.