Trump żąda zwrotu Krymu Ukrainie

Sean Spicer, rzecznik Białego Domu poinformował we wtorek:

"Prezydent Donald Trump postawił sprawę jasno, że oczekuje od Rosji obniżenia poziomu przemocy we wschodniej Ukrainie oraz zwrotu Krymu"

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto Ireneusz

:-)

Nowy Jork musiałby rozpatrzeć zwrot Manhatanu plemionom indiańskim. Albo co najmniej odszkodowanie, najlepiej w prostej linii spadkobiercom. Nasi doświadczeni "wykupywacze" praw własności już starają się o wizy, tak słyszałem.

oto Mar.Jan

Ach! dzielny bardzo i odważny jest prezydent Trump. Pan Putin

zapewne równie dzielnie stawi mu czoła...
przypomniała mi się tu opisana w książce przyrodniczej prof. Lorentza historyjka o dwóch psach, które biegając wzdłuz płotu, który je skutecznie rozdzielał, starszliwie na siebie szczekały, warczały, dawały jasno do zrozumienia, że kazdy drugiego jest gotów rozedrzec na strzepy!. W czasie tego nieprzytomnego biegania w te i we wte nagle stanęły w miejscu, gdzie płot się kończył i nagle okazało się, że nic je od siebie nie oddziela. Jeżąc się straszliwie i warcząc odeszły na sztywnych nogach z godnością każdy w swoją stronę...
Bardzo pouczająca historyjka. I daje też nam nadzieję, że może jeszcze pozyjemy trcohę...
Tylko, czy ludzie mają jeszcze w sobie dośc instynktu zachowawczego, chocby tyle, co warczące na siebie psy?
Oto jest pytanie!
p.s.
Kiedys stało się tak, że mój bardzo łagodny z natury pies po minięciu zakrętu niespodziewanie nadział się równie zaskoczonego bull-teriera. Żaden sie tego spotkania wcześniej nie spodziewał, na równi z zaskoczonymi właścicielami. Więc zgodnie z zasadą, że najlepsza formy obrony jest atak, oba skoczyły na siebie w okamgnieniu...leczenie ran było kosztowne i długotrwałe...
Niech więc lepiej biegają wzdłuz płotu i szczekaja na siebie, zanim się spotkają oko w oko.

oto Palimpsest

Człowiek nie zwierzę,

wachlarz pobudek pchających go do zabijania drugiego człowieka jest tak szeroki, że nie przyśni się nawet bulterierowi z ADHD.

Wybujałe ego, żądza władzy, tzw."obrona wartości", fobie, kompleksy, megalomania, głupota, wypaczone poczucie patriotyzmu, toksyczne ideologie, zespół supersamca XYY to wierzchołek góry lodowej.

Tylko kto zdoła przebadać rządzących?

oto Eowina

Tymczasem trwa blokada handlu z Donbasem.

Z powodu braku antracytu, w całej Ukrainie oficjalnie ogłoszono stan nadzwyczajny z powodu braków w zasilaniu elektrycznym.

Wcześniej w środę rząd Ukrainy podjął decyzję o wprowadzeniu środków nadzwyczajnych w energetyce w związku z blokadą dostaw węgla z Donbasu. Deficyt antracytu, który jest wykorzystywany w ukraińskich elektrowniach, powstał po rozpoczęciu blokady towarowego połączenia kolejowego z niekontrolowanymi przez Kijów obwodami donieckim i ługańskim, którą zorganizowali radykałowie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.