PE ratyfikował umowę CETA

Parlament Europejski stosunkiem głosów 408 do 254 przyjął umowę o wolnym handlu z Kanadą (CETA). Kolejny krok należy do parlamentów narodowych. Aby postanowienia umowy ostatecznie weszły w życie, muszą zostać przyjęte przez co najmniej 16 z 28 państw członkowskich.

.

Zgodnie z październikową uchwałą Sejmu, umowa ta może zostać ratyfikowana przez Polskę większością 2/3 głosów. Teoretycznie daje to jakąś nadzieję na zablokowanie, ale biorąc pod uwagę dominację sił skrajnie proamerykańskich, realne szanse pozostają bliskie zeru. Tym bardziej, że polscy eurodeputowani wyraźnie pobili średnią unijną pod względem poparcia CETA. Stosunek 408:254 to 1.61, a 33:13 to już 2.54.

Nazwiska głosujących "za" oznaczono kolorem czerwonym, a "przeciw" zielonym.

.

.

Ważne wydarzenie?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto PKK

Nic dziwnego

Platforma Obywatelska, a teraz również Nowoczesna, to lepiej wypromowane w mediach, zafiksowane na innym (nieistotnym) punkcie i zmuszone do konfrontacji z rzeczywistością wcielenie korwinizmów.

.

Pokrewieństwo ideologiczne nie uległo rozluźnieniu od czasów porozumienia z 2001 r. Obie strony gotowe są oddać Polskę na tacy obcemu kapitałowi w imię wyznawanych dogmatów, co potwierdziło również bezwarunkowe poparcie umowy CETA. Większość pozostałych graczy sceny politycznej nie odbiega zbytnio od tego wzorca, ale próbuje tłumaczyć to wyssanymi z palca "korzyściami". Cel pozostaje ten sam, tylko drogi do osiągnięcia różnią się minimalnie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.