Zwiększenie wydatków na marynarkę wojenną

Washington Times poinformował, że rząd Polski w środę ogłosił zwiększenie wydatków na marynarkę wojenną, uzasadniając to rosyjskim potencjałem morskim i rakietowym na Bałtyku.

Dziennik następująco określił cele tej decyzji:

"Celem jest osiągnięcie potencjału zablokowania rosyjskiej floty przy wyjściu z zamarzających portów i ataku na kraje bałtyckie i skandynawskie w możliwym przyszłym konflikcie".

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Skanderbeg

Ale debilizm

Ja uważam, że w naszej sytuacji, silna marynarka wojenna tak bardzo potrzebna nie jest.

oto Maciej Markisz

,,Celem jest osiągnięcie

,,Celem jest osiągnięcie potencjału zablokowania rosyjskiej floty przy wyjściu z zamarzających portów i ataku na kraje bałtyckie i skandynawskie...'' -

- Nie będziemy zdolni do tego - nawet długo po wcieleniu w życie zwiększenia wydatków i rozbudowy naszej marynarki, jednocześnie też śmieszą mnie wypowiedzi z cyklu 'ale debilizm'.

Decyzja ma wyraźny charakter propagandowy, ale póki co - jesteśmy sojusznikiem USA i jesteśmy w NATO o raz bierzemy udział w szerokich manewrach krajów nadbałtyckich.

Decyzja bardzo przewidywalna, logiczna i zrozumiała. A swoją drogą więcej statków nie zaszkodzi mieć i coś nareszcie zbudujemy. :)

oto Skanderbeg

Radzę porozmawiać z fachowcami.

Jeżeli chodzi o konieczność silnej floty. Co z tego, że coś zbudujemy, skoro wcześniej będziemy musieli ogłosić bankructwo? Kto za to zapłaci, a kto na tym zarobi? Macierewicz nie reprezentuje interesów polskich. Silna Marynarka Wojenna nie jest niezbędna
Raczej należy wyjść poza NATO i zawrzeć też sojusze ze Szwecją i Finlandią. To by nieźle uzupełniło NATO. Zwłaszcza, że te państwa maję przyzwoite floty.
Jakim oszołomem trzeba być,aby łapać wszystkie sroki za ogon. I jakim megalomanem musi być ten wariatuńcio (albo grający wariata, bo taką rolę mocodawcy dla niego przeznaczyli)
I wielkie bałtyckie manewry z udziałem "potęg" z Litwy, Łotwy i Estonii? Bo Niemcy pewnie oleją taką egzotykę, chyba, że Amerykanie ich zmuszą.
Macierewicz jest kompletnym dyletantem wojskowym. Ciekawe kiedyś się dowie, ze BlackHawki z Mielca są w zasadzie cywilne? I żadne groźne,acz zabawne zapowiedzi tego nie zmienią.

I nie chodzi mi o to, że Marynarka jest całkiem niepotrzebna, ale na pewno nie zbudujemy takiej, która dałaby radę Rosji. Poza tym, chcą zwiększać wydatki? I informuje to medium amerykańskie? Czyli raczej zakupy niż budowa własnych. A z czego chcą owe wydatki zwiększać? Skąd Macierewicz weźmie pieniądze? Wybierze z bankomatu?

oto Maciej Markisz

,,Nu'', ale przynajmniej

,,Nu'', ale przynajmniej spowodowałem dłuższą i mocno merytoryczną wypowiedź, a nie takie tam - cytując - ,,debilizm'' ;)

- a więc pokrótce:
Macierewicz jest, ale który polityk nie będzie? Mało który, więc ryzyko takie jest zawsze, każdy ma swoich doradców. 2. Ja w dyskusjach tutaj BlackHawków wcale nie popierałem, lubię sprzęt USA, ale na sojusz z USA wcale nie patrzę z klapkami na oczach, najpierw interesuje mnie I interes naszego kraju i realia.
Dalej; polskie podejście jest zawsze dalekie od kompromisów; to jest moje zdanie; nie, nie musimy mieć gigantycznej marynarki i nie musimy jej prawie nie mieć. Ale możemy ją trochę powiększyć.

I dalej; względem Pana wypowiedzi o mojej wypowiedzi - mój komentarz dotyczył zajścia, nie mojego stanowiska i jak ja uważam, a tego, co się dzieje. Jak wypowiedziałem się - w tych sojuszach, w tych realiach i w tej polityce - było rzeczą logiczną i przewidywalną, że tak będzie.

Podsumowując: uważam iż wszelkie wydatki na wojskowość (marynarka, wojska lądowe) powinniśmy trochę zwiększyć, ale z tym nie przesadzać.

,,Raczej należy wyjść poza NATO i zawrzeć też sojusze ze Szwecją i Finlandią.'' - Już tutaj raz wspomniałem, że Korwin Mikke debatował o takich różnych wariantach dla Polski całe lata temu, ale jest, jak jest.

Dziękuję za dyskusję, pozdrawiam.

oto ~~~J

Ekspertyza

Jak "ekspert" godzi takie sprzeczności:
"Nie będziemy zdolni do tego - nawet długo po wcieleniu w życie zwiększenia wydatków i rozbudowy naszej marynarki, jednocześnie też śmieszą mnie wypowiedzi z cyklu 'ale debilizm'."
Bo przecież skoro nie da się tego zrobić, tp głoszenie publicznie takich poglądów to jednak debilizm. Czy "ekspert" mógłby jakoś się z tego wytłumaczyć?
"jesteśmy w NATO o raz bierzemy udział w szerokich manewrach krajów nadbałtyckich"
Nie wiem, czy chodziło o JEDEN RAZ, czy na przykład CO I RAZ
"Decyzja bardzo przewidywalna, logiczna i zrozumiała."
Jak widzę "ekspertowi" nie przeszkadza brak logiki i konsekwencji w tym co pisze.
"A swoją drogą więcej statków nie zaszkodzi mieć i coś nareszcie zbudujemy."
Czyżby "ekspert" chciał potęgę morską budować w oparciu o kutry? Rybackie?

oto Krzysztof M

Gdzie leżą Zaleszczyki? Pytam

Gdzie leżą Zaleszczyki? Pytam, bo warto to dziś wiedzieć. :-)

oto Equatore

Cel śmiały

...ale mało realistyczny.
Nawet odbudowa marynarki wojennej po kilkunastu latach zaniedbań to zadanie na więcej niż 1 kadencja, a co dopiero takie rzeczy.

oto chłop jag

Zwiększenie wydatków na

Zwiększenie wydatków na marynarkę wojenną

Wygląda na to, że głównym celem polskojęzycznych wyrobników u pupili szatana jest - rozbrojenie atrapy Polski z jednoczesnym uzbrojeniem banderowców - tołażysze.
Wniosek?
Topienie forsy w morzu nie zakłóca j.w. - natomiast przyspiesza tzw. eutanazję po polsku - głównie ludzi nie nadających się już do pracy. Rewaloryzacja niektórych emerytur i rent o trzy złote - też może się skończyć na trzech groszach. - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.