10 miesięcy za spalenie kukły Żyda

Wrocławski sąd skazał Piotra Rybaka na 10 miesięcy pozbawienia wolności za spalenie kukły Żyda na Rynku we Wrocławiu. To wyrok za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, surowszy niż domagała się prokuratura.

– Jako patriota i nacjonalista nie spodziewam się innego wyroku jak uniewinniającego mnie – mówił Piotr Rybak dziennikarzom. – Działałem w obronie Polski, polskich rodzin i kochanej ojczyzny. Przekonywał sąd, że jest niewinny, podkreślał, że kukła, symbolizowała finansistę Georga Sorosa.

W czasie odczytywania wyroku na sali słychać było "skandal, skandal". Jeden z mężczyzn zwrócił się do sędziego: – Ile sąd dostał od Sorosa za ten wyrok? Na wniosek sędziego kilka osób zostało wyprowadzonych z sali przez policję, niektórzy sami postanowili wyjść.

Do incydentu doszło 18 listopada zeszłego roku na wrocławskim Rynku tuż pod oknami prezydenta Rafała Dutkiewicza. Grupa kilkudziesięciu manifestowała wówczas przeciwko przyjmowaniu do Polski uchodźców. W trakcie demonstracji Piotr Rybak podpalił kukłę symbolizującą Żyda. Pikietę zorganizowały Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto baba jag

w demokracji

nie ma więźniów politycznych, tylko sami przestępcy

oto YogiBeer

Po co polski nacjonalista

Po co polski nacjonalista miałby palić kukłę Żyda lub żyda? Co niby z tego dla polskiego narodu ma wyniknąć?

Sąd powinien tego pana dodatkowo ukarać za zanieczyszczenie atmosfery i narażenie okolicznych budynków na okopcenie. I odesłać do przedszkola.

oto Eowina

Moim zdaniem wyrok jest nie tylko niesprawiedliwy,

ale dziwaczny, bo nikt nie został poszkodowany w wyniku palenia kukły. Uważam, że kara powinna mieć charakter praktyczny i patriotyczny, np. 10 miesięcy pracy w hospicjum dla obłożnie chorych, z zamieszkaniem i wyżywieniem na miejscu. Praca na każde zawołanie potrzebujących.

oto Palimpsest

Mam propozycję

wyrok jest niesprawiedliwy [...] bo nikt nie został poszkodowany w wyniku palenia kukły

Proszę spalić kukłę papieża w Watykanie. Albo kukłę Lecha Kaczyńskiego podczas miesięcznicy. Najlepiej zaś kukłę Polaka podczas Marszu Wolności albo w Izraelu kukłę Żyda w przeddzień Pesach.

Pani nie rozumie znaczenia symboli. Chwała Bogu sędzia rozumiał.

oto Eowina

Ja nie przeczę, że to jest jakieś przestępstwo.

Nie sądzę jednak, że kwalifikuje się na odsiadkę porównywalną do zabicie człowieka na przejściu.

oto Palimpsest

Kara nieadekwatna, na pewno nieskuteczna,

te 10 miesięcy zamiast być uciążliwe będzie dla Rybaka okazją do pogłębienia paranoi i wykształcenia postawy męczennika.

Lepiej kupić facetowi karnawałowe przebranie pt. "kapelusz rabina" i wysłać na jakiś bal przebierańców. Koszt na Allegro tylko 12 zł za to trauma murowana do końca życia :>>>

rabin.jpg

Tak posiedzi, jeszcze bardziej w nienawiści utwierdzi i w końcu zrobi komuś krzywdę.

oto Krzych Adam

Szermowanie pojęciami, których Pan najwyraźniej nie rozumie.

W innym miejscu wymyślił Pan sobie swą własną definicję pojęcia "państwo narodowe". Tutaj rzuca Pan słowami "paranoja", "nienawiść". Tych pojęć też Pan nie rozumie?

oto Palimpsest

Naziści nienawidzili Żydów,

ale dzieciom tłumaczyli, że to co robią to z miłości do własnego narodu. Jak widać nienawiść, miłość i paranoja to rzeczy względne. Zależy po stronie której mocy się stoi.

oto Krzysztof M

Naziści nienawidzili Żydów,

Naziści nienawidzili Żydów,

Biednych żydów... Biednych...

oto Krzych Adam

Hmm. Chyba dla jakichś relatywistów.

Jak widać nienawiść, miłość i paranoja to rzeczy względne.

Ale tak to jest gdy odrzuca się system etyczny stworzony przez wieki w oparciu o moralność chrześcijańską. Pamiętam Jacka Kuronia zapluwającego się słowem "nienawiść" we wczesnych latach 90-tych, gdy ktoś zaledwie bąknął o tym, że należałoby brać pod uwagę postępowanie ludzi na świeczniku we wcześniejszym okresie, tak mniej więcej od lat 60-tych co najmniej.

No i tak relatywistycznie podeszliśmy zarówno do jego własnego działania i wszystkich innych osób, znaczy np różnych Kwaśniewskich, Cimoszewiczów, Geremków czy Mazowieckich, no a teraz mamy rzeczywistość ukształtowaną przez ludzi, co to nie tylko nie mieli żadnych przodków, ale nawet ich własne życiorysy rozpoczynały się w roku 1980-tym.

Tak, niewątpliwie, wszystko jest względne, gdy się wszystko odwróci na nice.

oto Palimpsest

Podpierający się moralnoścą chrześcijańską

uczynili tyle dobra co zła. Pan skomentował to niedawno jakoś tak

cóż, tak trzeba, chociaż czasami zalatuje siarką

Draństwa robione dla i przez swoich to "smutna konieczność". Robione przez innych to dowód czystego zła.

To jeszcze relatywizm czy już dwulicowość?

oto Krzych Adam

Nie wydaje mi się to możliwe.

Podpierający się moralnoścą chrześcijańską uczynili tyle dobra co zła. Pan skomentował to niedawno jakoś tak

cóż, tak trzeba, chociaż czasami zalatuje siarką

Bym tak ja komentował. Bo nie jest to zgodne z moimi przekonaniami. Jest faktem, że nigdy nie twierdziłem iż chrześcijanie zawsze czynili jedynie dobro. Absolutnie zgadzam się z tym że stan świadomości tego co jest dobre i złe, właściwe i niewłaściwe bywał inny niż to co dziś określamy tymi terminami. Wynikiem tego jest krytyczna i wcale nie apologetyczna ocena wielu zdarzeń historycznych. Jednakże nie rozpoznaję siebie w jednoznacznym potępianiu i przywoływaniu siarki przy ocenianiu tych zdarzeń.

BTW, obserwuję że jak zwykle odwraca Pan kota ogonem. Mówiliśmy o terminach "nienawiść, miłość i paranoja" i nadużywaniu ich, a szczególnie relatywizowaniu ich znaczenia.

oto Palimpsest

"nienawiść, miłość i paranoja"

ok, co do paranoi zgoda- to działka medycyny, zdiagnozowana, opisana, na własne widzimisię miejsca brak.

Nienawiść i miłość to uczucia tak osobiste i subiektywne, że z natury rzeczy należy je rozpatrywać w relacji trójkąta: człowiek uczucia/emocje żywiący, obiekt tych uczuć/emocji, obserwator z zewnątrz. Z każdego z wierzchołków trójkąta to samo wygląda zgoła inaczej.

Dlatego ja widzę na PN często nawet słabo kamuflowaną nienawiść do innych ludzi, podczas gdy żywiący nienawiść nie widzą nic niestosownego, czasami zwą to "obiektywną krytyką". Albo w swym zaślepieniu nie widzą zgoła nic.

Podałem przykład nazistów- ich stosunek do Żydów był ewidentną nienawiścią, ale dla wielu z nich realizmem podyktowanym dobrem kraju. Z Rybakiem podobnie- facet nienawiść pudruje tzw. "patriotyzmem".

oto Krzych Adam

Hmm?

Napisał Pan:

Nienawiść i miłość to uczucia tak osobiste i subiektywne...

A potem o Piotrze Rybaku:

facet nienawiść pudruje tzw. "patriotyzmem".

Zna Pan osobiscie Piotra Rybaka? Do tego stopnia, że jest Pan w stanie ocenić jego motywacje, tak dokładnie? Bo jeśli nie to niestety muszę uznać, że zapluwa się Pan pisząc o nim podobnie jak zapluwał się wyżej wymieniony przeze mnie Jacek Kuroń, gdy bronił i siebie i reszty swego środowiska przed ujawnieniem ich pogardy (a może i kary) zasługujących postępków.

I jeszcze ostatnia rzecz. Liczba osób w Polsce noszących nazwisko Rybak wynosi około (a może i przekracza) 2 tysiące osób. Nawet w takim Nakle nad Notecią mieszka trzydzieści siedem takich osób, a w Kownatach Żędowych, Machnatce-Parceli i Majdanie Zbydniowskim po dziewięć. A w Wilkowie Starym i w Zezulinie Niższym po jednej. Pisząc niepochlebnie o jednej z takich osób jedynie po nazwisku bez podawania imienia szarga Pan wszystkich ich w błocie.

oto Krzysztof M

Zna Pan osobiscie Piotra

Zna Pan osobiscie Piotra Rybaka?

Parę lat temu pracowałem dla niego i poznałem go osobiście. On niczego pudrować nie musi. Nie o nienawiść tu chodzi, a o temperament.

Nie zapłacono mu za podwykonawstwo na budowie Stadionu Narodowego.

oto Palimpsest

Czym jest fakt a czym interpretacja?

Pan twierdzi, że nienawiść to fakt nie podlegający relatywizowaniu, a moja jej ocena w konkretnym kontekście to właśnie relatywizowanie (ja twierdzę, że to tylko pańska interpretacja). Fakt jest goły, niezaprzeczalny i skrzeczy: spalono kukłę imitującą człowieka konkretnej narodowości. Ba, ponoć nawet znanego z nazwiska!

I to jest jasny, niewymagający interpretacji wyraz nienawiści do innych ludzi. Pańskie relatywizowanie (pasuje jak ulał:) tego nie zatuszuje.

P.S. Jeżeli artykuł pod którym się wypowiadam rozpoczyna się słowami

Wrocławski sąd skazał Piotra Rybaka...

używając nazwiska Rybak wiadomo, że wypowiadam się o tym Rybaku.

Słowacki wieszczem był bo był

Może specjalnie dla Pana należy dodać, że chodzi o Juliusza, ale ja nie widzę głębszego sensu. Przez szacunek uważajmy się za przynajmniej średnio obdarowanych przez bozię :>

pozdrawiam,
P.

oto Krzych Adam

Przykłady erystyki.

  • Wmawianie rozmówcy poglądów których nigdy nie wyraził.
  • Odpowiadanie nie na wyrażoną tezę tylko obok niej.

Nigdy nie twierdziłem, że pojęcie nienawiści nie podlega relatywizowaniu (czy nie może relatywizowaniu podlegać). W tej kwestii brak jest mojego stanowiska. Nadinterpretuje Pan.

BTW, spalenie kukły, czyli spalenie kogoś "in effigie" czy będzie to konkretna osoba, czy też zgeneralizowana, symboliczna postać np palenie w Anglii kukieł wyobrażających Guya Fawkesa w rocznicę wykrycia "spisku prochowego", albo palenie kukły Wuja Sama jako protest przeciwko szarogęsieniu się USA na całym świecie nie oznacza automatycznie okazywania nienawiści, a jedynie bardzo ostro wyrażoną dezaprobatę. Skoro Pan nie zna osobiście Piotra Rybaka, nie wie Pan czy on kogokolwiek nienawidzi, czy też najzwyczajniej w świecie protestuje przeciwko temu co robi George Soros, a może przeciwko działaniom najaktywniejszych i najbardziej nacjonalistycznie nastawionych członków żydowskiej diaspory ze Wschodniego Wybrzeża USA.

Co do podawania imienia pozostaję przy zdaniu, że posługiwanie się tylko nazwiskiem nie jest właściwe, choć może niekoniecznie świadczyć o czymś więcej niż zwykłe lenistwo powodujące iż nie pisze Pan tych kilku (w tym przypadku pięciu) liter.

oto Palimpsest

Świat się stacza, słowa tracą sens.

W marszach pieśniami wzywa się do wieszania oponentów na gałęziach, na imprezach sportowych z nazwiska do wieszania na szubienicach, symbolicznie pali kukły symbolizujące ludzi. Tłumaczenie? A to licentia poetica patriotycznej młodzieży, a to gorąca krew kibiców, to znów niewinna przenośnia, skrót myślowy, to dywagowanie "co naprawdę autor miał na myśli" ?

Świat się stacza. Naprawdę konieczny jest wstrząs dla opamiętania? By rzeczy wróciły na swoje miejsce, słowa odzyskały swe prawdziwe znaczenie a cel czynów ujawnił prawdziwe intencje autorów?

Żeby w miejsce "ale", "no bo", "bo tak naprawdę to..." tak znaczyło po prostu tak. A g...g...

Róbcie tak dalej.

fine1_0.jpg

oto Krzych Adam

Melodramatyzm.

Bardzo, bardzo tani.

oto CogitoErgoKarp

Trafne spostrzeżenie

> "Tak posiedzi, jeszcze bardziej w nienawiści utwierdzi i w końcu zrobi komuś krzywdę."

Niestety, jest to bardzo możliwe.

oto JJerzy

Co tu ...

... komentować ... To jest po prostu chore ...

oto Krzych Adam

W pełni się zgadzam.

Więc tego wyroku nie będę komentował.

Ale sądownictwo może tak. Niedawno oglądałem klip nakręcony na sali sądowej, który przedstawiał odrzucenie przez sąd zeznań samego oskarżonego, jak i postronnych świadków. W pełni przyjęte zostały natomiast zeznania interweniujących policjantów. Sędzia, młoda kobieta na pewno przed trzydziestką, w uzasadnieniu wyroku stwierdziła iż wszystkie inne zeznania są niewiarygodne, a jedynie policjanci mogą być uznani za absolutnie bezstronnych.

Bez uzdrowienia sądownictwa, a to tylko jeden z wielu postulatów, nie ma mowy o tym by społeczeństwo zaczęło uznawać państwo (jego instytucje) za swoje. Cóż za przekleństwo ciąży nad Polakami. że zawsze musi być "my" i "oni"?

oto adam_54

To nie chore ....

to prawnicze skur...syństwo , gorsze niż w jaruzellandi .
To raz, a dwa....dzisiejszym ludziom widać poczucia humoru , jaj i Waldka "majora " Frydrycha brakuje. Po kiego diabła bawić się w jakieś palenie kukieł.... chcesz w żyda uderzyć... kpiną z niego w niego uderz - to go zaboli bardziej niż cokolwiek innego ... i nie będzie w stanie cokolwiek z kpiną zrobić. Ani ci oddać.

oto Marek Bekier

Muszę przyznać, że pańska

Muszę przyznać, że pańska ostrzejsza niż inne ocena odpowiada mi. Wspomniał Pan "majora" i to mnie natchnęło do pewnego pomysłu dedykowanego palaczom kukieł. Może by tak palić zawsze po dwie kukły, jedną tą o którą nam chodzi a drugą dobrze dobraną do pary tak by utrudnić interpretację potencjalnym oskarżycielom lub sądom. W omawianym przypadku dołączyłbym do żyda-Sorosa, Putina albo Orbana. Ciekawe czy sąd by skazał za obie kukły czy tylko za jedną a jeśli tak to za którą? A może by wszyscy zgłupieli i byłoby po sprawie?. Dodam jeszcze, że osobiście nie widzę żadnego powodu do palenia kukły Orbana a Putina też bym raczej za jedne rzeczy krytykował a za niektóre chwalił. Jednak to nie problem, myślę, że można by wysłać stosowny list wyjaśniający do zainteresowanych żeby wyprzedzająco wiedzieli jakie są motywacje tego happeningu. Prawdopodobnie mięli by dość poczucia humoru żeby nie reagować a nawet się nie przyznać, że wszystko wiedzą.

oto adam_54

Panie Marku....

Waldek Frydrych... gdyby się brał za palenie kukieł żyda... to sprawiłby sobie perukę z wielkimi pejsami , ubrałby ją... i wtedy palił :D

oto Krzych Adam

W Wikipedii można znaleźć.

O, zapomniałem. Pani gardzi Wikipedią nawet gdy podaje oczywiste i rzeczywiste fakty.

oto Krzych Adam

W dalszym ciągu można.

Napisze Pani Major Waldemar Frydrych. Wyskoczy hasło dotyczące Majora Waldemara Fydrycha.

oto Paulina Kaufmann

Nie no jasne...

Zaraził sie Pan od posła Sanockiego? Frydrych czy Fydrych co za różnica?
Wpisałam w wyszukiwarkę "canda", wyskoczyła Canada. Proste. Genialne.

oto Krzych Adam

No właśnie.

Widzi Pani jakie to łatwe. Program nawet jest w stanie poradzić sobie z literówkami, taki mądry. A niektórzy ludzie nijak nie potrafią.

oto adam_54

No patrzcie państwo...

On się nazywa FYDRYCH.

A palca dałbym uciąć że po "F" w nazwisku ma "r" :-)
Cóż .. w porozumiewaniu się ludzie bardziej używają imienia niż nazwiska.
Dzięki pani Paulinie dowiedziałem się tego czego nie wiedziałem :-)

Pozdrawiam

oto Marek Bekier

No i sam Pan widzi, że moja

No i sam Pan widzi, że moja wyobraźnia nie dorasta do majorowej. Ale się przynajmniej starałem. Mimo wszystko współczuję temu ukaranemu choć nie miał żadnej wyobraźni.

oto Krzysztof M

Piotr Rybak, to jest

Piotr Rybak, to jest przedsiębiorca budowlany, konkretnie elektryka. Przejechał się na budowie Stadionu Narodowego (jak wielu innych). Charakter, usposobienie pcha go do aktywności.

oto chłop jag

No cóż - podejrzewam, że

żydokomuna niemiłosiernie cierpi, że z jakichś względów nie może robić z tubylcami tego - co lubi najbardziej - tołażysze - a robiła to z lubością i za Stalina i za Hitlera.
Wniosek?
To tylko kwestia czasu - kiedy pupile szatana - wrócą do wypróbowanych przez Stalina i Hitlera - metod - tołażysze - bo niby dlaczego mieliby nie wracać. Kto im zabroni? No kto?
Na koniec - tak naprawdę nie wiemy z czyjej inspiracji spalono rzeczoną kukłę - tołażysze.

oto Krzysztof M

tak naprawdę nie wiemy z

tak naprawdę nie wiemy z czyjej inspiracji spalono rzeczoną kukłę

Raczej była to akcja autorstwa samego wykonawcy.

oto chłop jag

A co to ma za znaczenie?

A co to ma za znaczenie?

Jak ktoś nie ma jaj - to trzeba mu je przyprawić - bo inaczej nici z oskarżenia o gwałt.
Wniosek?
Ten wyrok to nic innego jak gaszenie kukły - benzyną - tołażysze.

oto Tomasz Dalecki

Bardzo głupi wyrok.

Bardzo głupi wyrok.

Zapewne odniesie skutek odwrotny od zamierzonego przez sędziego i prokuratora. A swoją drogą nie ma najmniejszego powodu, by palenie czyjejkolwiek kukły w ogóle ścigać.

oto JJerzy

Te wszystkie ...

... mowy nienawiści i inne tego typu ... próby tresury stanowią skuteczne, niestety, narzędzie ustawiające współczesnych niewolników.

oto Dubitacjusz

A ile miesięcy jest za Marzannę?

Głupi wyrok.

P.S. Aby była jasność, Piotr Rybak nie jest osobą, która wzbudza moje zaufanie.

oto JJerzy

To zależy ...

... jak starannie jest Marzanna wykonana (czy czasem do kogoś nie jest podobna).
Zresztą ... zawsze ryzykuje się wybujałą wyobraźnię sędziego.

oto Paulina Kaufmann

I, tutaj ma Pan rację...

Proszę zorganizować happening pt. Topienie Marzanny katolickiej i ucharkteryzować kukłę na Matkę Teresę z Kalkuty. Myślę, że 10 miesięcy odsiadki ma Pan jak w banku.
Organizatorzy palenia kukły Sorosa popełnili błąd. Gdyby kukła była ubrana w garnitur i miała tabliczkę Soros nie byłoby podstaw prawnych do wszczęcia postępowania. Przedstawienie kukły jako Żyda i spalenie tejże wyczerpuje znamiona przestępstwa z art.256 kk.

oto JJerzy

Myślę, że to ...

... nadmiar optymizmu z Pani strony.
Myśli Pani, że kukły z tabliczką nie da się "podciągnąć" pod kwalifikację art 256?

§ 1. Kto publicznie[...] nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

oto Paulina Kaufmann

Palenie róznych kukieł...

...odbywało się i w przeszłości. Palono kukły Balcerowicza, Wałęsy, Buzka i innych...
Nie przypominam sobie wszczęcia postępowania z tego powodu a jeśli nawet wszczęto postępowanie, to nie przypominam sobie finału sądowego.
Proszę pamiętać, że ten przepis działa w dwie strony. Powstrzymuje także lewackich oszołomów np. od wspomnianego topienia Marzanny czy palenia kukły JP II.

oto JJerzy

Wyżej wymienionych ...

... wobec ich własnych deklaracji, nie dało się podciągnąć pod szerzenie nienawiści na tle

... różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych ...

oto Paulina Kaufmann

Chyba się nie rozumiemy.

Spalenie kukły przedstawiającej Żyda, co było widoczne po charakterystycznych dla wyznawców religii mojżeszowej atrybutach, jest jak najbardziej nawoływaniem do nienawiści na tle etnicznym czy religijnym. To w tym przypadku jest kluczowe. Samo palenie kukły, nie.
Przy okazji, jeśli ktoś, czyją kukłę "ozdobioną" tabliczką z nazwiskiem spalono publicznie, poczuł się dotknięty może wnieść sprawę z oskarżenia prywatnego. Przestępstwa z art. 256 są ścigane z urzędu.
Nie znam uzasadnienia wyroku ale na jego wymiar mogły miec wpływ inne czynniki np. zachowanie oskarżonego w trakcie procesu. Doszukiwanie się drugiego dna jest bezsasadne. Prosze pamiętać o wydarzeniu z Białegostoku, kiedy prokuratura uznała swastkę za hinduski symbol szczęścia i odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie propagowania faszyzmu. Mentalność Kalego?

oto JJerzy

Pani Paulino ...

... czy ja muszę wszystko pisać w cudzysłowie? :)
W sensie poprawności rozumowania ma Pani całkowicie rację. Tyle, że ja ... doceniam ... możliwości interpretacyjne naszych prawników. To trochę tak jak z tym starym dowcipem o robakach obłych. W zastosowaniu do tej konkretnej sytuacji kombinacja może wyglądać następująco: Soros to w końcu żyd; kukłę Sorosa spalono, znaczy że się go nienawidzi; wniosek: nienawidzi się żydów i w dodatku pali się ich, więc propaguje się nienawiść na tle narodowościowym. Da się? :)

oto Paulina Kaufmann

Nie, nie da się...

To nie USA gdzie można wygrać proces (cywilny) z siecią McDonald's bo w/w firma nie umieściła na kubku z kawą ostrzeżenia, że jest to płyn gorący i oblanie się może skutkować miejscowym oparzeniem skóry.
Po za tym, wspomniałam o tym - można próbować takiej gimnastyki uzasadniając pozew z powództwa cywilnego.
Przy okazji, właśnie celowo użyłam słowa "Soros" a nie imienia i nazwiska George Soros bo to zwiększa szanse na obronę:)

oto Kasia

to państwo stanęło na głowie

każe ludzi jak chce, za byle co, za palenie kukły lichwiarza. i nazywa to holokaustem. sędzia powiniej jak najbardziej stracić prawa do wykonywania zawodu, hańbi togę.
jestem oburzona, że takie rzeczy dzieją się za PISu, bo do agencji towarzyskiej PO była przyzwyczajona.
jak się w tym państwie sfrustrujesz, i tupniesz nogą, że Ci się nie podoba żydomonopol, albo homomonopol, albo cokolwiek, to Cię na 10 miesięcy, albo może lat, wywiozą od rodziny i określą nazistą.

oto Jan Saski

Polecam ciekawe posty pod artykulem na ten temat na www.wp.pl

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Spalil-kukl...

~Hersh
Jednym na swiecie nie POzwala sie palic "marzanne zydowska" ale zydom przyzwala sie mordowac do dzisiaj palestynczykow!.Swiatowa obsesja zydow nabiera tempa...!

ale wydal wyrok !!!
jak flage Polski wsadzono publicznie w g,,o to a co tam ! a tutaj kara wiezienia za protest przeciwko rozkradaniu ilski ...gdzie my zyjemy?! w sadach Polacy sa traktowani załośnie , cynicznie , tak jakby Polak nie mial praw i to gdzie u siebie w domu !!!

Znalazł się nadgorliwy sędzia ,,europejczyk" tylko nie potrafią sadzić czerwonych zbrodniarzy....Polska to zniewolony kraj przez ludzi typu Rzepliński i aparat ucisku który działa w Polsce od roku 1946

oto krysztofiak

Prowokacja

http://pl.blastingnews.com/polityka/2016/11/czy-wy... Nasza Konstytucja dopuszcza karanie obywateli za przestępstwa polityczne, którymi są: publiczne promowanie faszyzmu oraz komunizmu, nawoływanie do przemocy na tle światopoglądowym, a także dyskryminowanie ludzi na tle etnicznym.

Dyskurs polityczny niestety żywi się przemocą semiotyczną. Politycy nawołują do niszczenia konkurencji, dewaluując jej idee. Akt Piotra Rybaka był czynem nawołującym do fizycznego unicestwienia Żydów. Ten rodzaj apeli publicznych stanowi fundament promowania ideologii kato-nacjonalistycznej. Wrocławski sąd ukarał więc nacjonalistę za publiczną promocję faszyzmu, która jest konstytucyjnie zakazana. Piotr Rybak stanie się więźniem politycznym. Nacjonaliści okrzykną go swoim bohaterem

oto Krzych Adam

Hmmm.

Akt Piotra Rybaka był czynem nawołującym do fizycznego unicestwienia Żydów.

Pan się czuł nawoływanym do fizycznego unicestwienia Żydów? I co gorsza czuł się zobowiązanym do spełnienia tego nawoływania? To idź Pan unicestwiać skoroś Pan taki barbarzyńca.

Na całe szczęście tacy co to są podatni na czyny niegodne patrząc na palącą się kukłę nie zdarzają się często. A ci mogą przejść do stosowania przemocy nawet w innych okolicznościach. Piotr Rybak będzie więźniem politycznym. Nie dlatego, że zrobił to co zrobił, tylko dlatego, że zrobiono z nim co zrobiono.

oto krzysiek4

Talmudyczny wyrok

10 MIESIĘCY BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA ZA SPALENIE KILKU SZMAT, DYKTY I KARTONU. Czy to na Was nie robi wrażenia? Czy w ogóle nie obchodzi Was fakt, że ta granica się przesuwa i wkrótce mogą nas zacząć zamykać za inne formy sprzeciwu wobec władzy? Czy naprawdę wasza codzienność jest aż tak ważna, by nie móc się wyrwać z niej na jeden dzień?

Zamordowali Leppera, a naród stwierdził „szkoda chłopa”. Tyleż jesteśmy warci drodzy rodacy. Zygmunt Miernik siedzi w więzieniu, bo nie godził się na uniewinnienie Kiszczaka. Ktoś jeszcze się nie godzi? Najwyraźniej nie, bo nikogo to nie obchodzi!

Tak więc stało się. Zniszczono kolejnego patriotę. Prawica zaciera ręce. Kolejna konkurencja odpadła. Wkrótce zostanie tylko kilku u steru z monopolem na patriotyzm.

A ja Wam powiem co teraz powinno się stać. W całej Polsce powinni spłonąć symboliczne kukły na znak solidarności z Rybakiem. Właśnie solidarności, bo prawdziwa solidarność powstała z poczucia wzajemnych interesów. „Zniszczyli Staszka, Heńka, Józka, przyjdzie i kolej na mnie”. Przestańcie więc patrzeć na poglądy polityczne, grupy, frakcje itd. Odpowiedzcie sobie na jedno kluczowe pytanie. Czy czujecie więź z innymi rodakami? I co zamierzacie z tym zrobić, że narodowi polskiemu pluje się w twarz.

Piotr Korczarowski

P.S. Wkrótce opublikuję pełen materiał na kanale eMisjiTv: https://www.youtube.com/emisjatv Takich scen jakie udało się złapać naszej kamerze nie ma i nie pokaże żadna telewizja!

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmudyczny-wyro...

-

oto JJerzy

Bo to dzieje się ...

... tak jak opisał to pastor Martin Niemöller:

Najpierw przyszli po komunistów,
ale się nie odezwałem,
bo nie byłem komunistą.

Potem przyszli po socjaldemokratów
i nie odezwałem się,
...
Wreszcie przyszli po mnie,
i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

oto krzysiek4

KTO RZĄDZI TYM KRAJEM?

23_11_2016_18_10_05.jpg

„To jest wyrok polityczny. Hucpa w sądzie w Polsce. (…) A wszystko po to, by pokazać jak bardzo Polska jest dziś antysemicka” – mówi Rybak. Jego zdaniem nie ma żadnego antysemityzmu, natomiast jest opór wobec grupy wpływowych Żydów, którzy sprzedają nasz kraj.

„Trzeba jasno powiedzieć, ze sędzia przekroczył wszelkie granice dobrego smaku i granice prawa wręcz. W swoim uzasadnieniu użył sformułowania o polskich tradycjach antysemickich. (…) I to w imieniu Rzeczypospolitej. To jest coś nieprawdopodobnego, więc musiałem zareagować” – uzupełnia znajomy Rybaka, Jarosław Bogusławski, który na wniosek sędziego został usunięty z sali przez policję.

Piotr Rybak podkreślił raz jeszcze, że kukła miała symbolizować Georga Sorosa, żydowskiego spekulanta odpowiedzialnego m.in. za gospodarczą zapaść Polski na początku lat 90′ (tzw. Plan Balcerowicza) oraz ostatnią falę arabskiej imigracji do Europy.

„Gdyby to zależało ode mnie, wydałbym (…) karę dożywotniego więzienia dla tego przestępcy międzynarodowego” powiedział Rybak i dodał: „Za ojczyznę nasi dziadowie i ojcowie przelewali krew. Ja pójdę siedzieć, ale wyjdę wzmocniony i będę jeszcze bardziej walczył o Polskę”.


KTO RZĄDZI TYM KRAJEM?

https://youtu.be/qN5CStc2f_I

Rybak: nie złamie mnie żydowski sędzia.
https://youtu.be/0tdzODsJG-o

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rybak-pojde-sied...

W Izraelu Premier Szydło zobowiązała się do "walki z antysemityzmem " w Polsce. Czy żydzi zobowiązali się do walki z antypolonizmem w Izraelu?

-

oto Palimpsest

W Kijowie symbolicznie spalono kukłę Polaka

(biało- czerwona opaska na ramieniu, krzyż na szyi, MBC w klapie marynarki) Ukraiński nacjonalista wytłumaczył, że to nie akt "antypolonizmu". Po prostu jako patriota spalił kukłę Polaka symbolizującą Jeremiego Wiśniowieckiego- pogromcę kozaków.

"Za ojczyznę nasi dziadowie i ojcowie przelewali krew [...] mogę iść siedzieć"

oświadczył

oto adam_54

he he...

W Kijowie symbolicznie spalono kukłę Polaka

A w USA , zastanawiają się....Zydzi to ludzie... czy żydzi to ludzie .. i żadnymi wyrokami nikt nikomu nie grozi :D

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.