Nowa odsłona prawicy.net

A może taki wygląd witryny? Co Czytelnicy na to?

- - -
Witam w nowej odsłonie prawicy.net.
Jak wcześniej zapowiadałem, przyszedł czas na odnowienie oprogramowania i rozwinięcie możliwości witryny.

Co zrobiliśmy?
1. Treści (publikacje i komentarze) tegoroczne zostały przeniesione na obecną witrynę.
- - - nie udało się przenieść wątków forum, głosowań... (chyba nic nie zapomniałem)
- - - niepewny jest los grafik, nie wiem, czy także są wyświetlane, czy zostały przeniesione - wszystko jest na arch/)
2. Treści do roku 2014 pozostały na archiwalnej witrynie www.prawica.net/arch/ która zachowuje funkcjonalność, choć nie będzie tam publikacji, nie wiem czy jest sens komentować... Ta część witryny zostanie zachowana (nie wiem co z dublującą się zawartością, czekam na propozycje rozwiązań).
3. Konta użytkowników (czynne) zostały przeniesione na nowy silnik
- - - nie zachowały się zdjęcia (czytelników, ich treści dodane w rodzaju podpis itd

Co jest do zrobienia?
1. Nowy układ prawicy.net - skoncentrowany na wygodzie, łatwej dostępności treści i komentowania.
2. Przywrócenie funkcji ze starej witryny, np. formatowanie tekstu, głosowania, itd.
3. Nowe funkcjonalności....
4. Nowe możliwości....
- - - pp. 3 i 4 - to za kilka dni....

Prośba do czytelników:

zgłaszajcie uwagi

w komentarzach poniżej, albo na admin@prawica.net

admin

Dyskusja

oto TBM

komentarze bez logowania

Przed chwilą dodałem komentarz jako niezalogowany i został ustawiony w kolejkę do autoryzacji przez Admina...

Andrzeju, zarobisz się na śmierć, nawet jak kilka osób będzie miało prawo autoryzacji takich komentarzy. Może lepiej zostawić jak było, i umożliwić dodawanie komentarzy tylko aktywnym użytkownikom?...

pozdrawiam
Bartek

oto admin

@ MC re:A ja lubiłem ten stary układ graficzny...

@#4 @#4 strona główna to na razie roboczy układ, żeby przywrócić funkcjonalność - żeby był dostęp do zawartości = 1 kolumna nagłówków tekstów i dwie kolumny z linkami. Układ strony do czytania - z lewej kolumna tekstu i z prawej przydatne bloki z linkami etc.

To będzie podobne do poprzedniej, tylko lewa kolumna przesunięta na prawo i na głównej i w teksach. To potrzebna ze względu na mobilne czytanie, poprzednio nie najlepiej to wyglądało..

P.S. I proszę o konkretne wskazówki, co jest źle, gorzej, itd, ale konkretne, prease....

oto Marcin Malik

Dużo funkcji nie działa

-Wiele z moich artykułów wogóle nie wchodzi jakby nie istniały. Gdzie są moje artykuły? Czy będą działały pod starymi URL? Kiedy? Jak mogę je znaleźć???

-Te artykuły, które wchodzą - niektóre ustawiają się dobrze na szerokości całej strony a inne tylko na szerokości komentarzy. Czy to zostanie naprawione?

-Czy będzie spis artykułów pod nazwiskiem autora, jak dawniej? Kiedy to się stanie?

-Nie ma listy odsłon pod artykułami.

-W komentarzach nie ma funkcji linkowania i innych.

Z punktu widzenia użytkownika ta zmiana nie była potrzebna. Ja też kiedyś zmieniłem całego CMSa na swojej stronie ale wygląd pozostał taki sam, ze wszystkimi funkcjami i URL więc użytkownicy nie mieli problemu. Poza tym mój CMS był budowany specjalnie dla mnie, na zamówienie i ja mam do niego prawa autorskie. Drupal czy inny tego rodzaju system to tylko gotowy schemat gdzie reguły są narzucane przez kogoś innego.

Bardzo proszę Admina o odpowiedzi na te pytania oraz naprawę błędów. Pozatym, Adminie, za dużo się napracowałeś. Najlepiej było około roku temu

MM

oto Marcin Malik

pytania

Jak długo będzie działała strona archiwalna?

Czy Admin zamierza przenieść artykuły sprzed 2014 roku na nową wersję strony? Tak powinno być w celu zachowania linków.

Czy Admin może odp. na moje pooprzednie pytania? Myślę, że że byłyby to odp, które interesują wszystkich.

MM

oto Marcin Malik

@ admin

Zapewniam, że nie chciałem być nie miły. Ja chcę tylko tego samego czego chce Admin. Chcę aby wszystko dobrze działało i pewnie tak będzie tylko potrzeba kilku dni. Narazie nie chcę wywierać ciśnienia na bardzo zapracowanym człowieku.
Napiszę najmilej jak potrafię za kilka dni na email Admina i zwrócę się w nim z uprzejmą prośbą mając na uwadze dobro portalu. Tak proszę mnie odbierać. Do mnie też ludzie piszą ze swoimi sugestiami.

Pozdrawiam,
MM

oto Marek Bekier

Przez pewien czas trudno

Przez pewien czas trudno będzie się przyzwyczaić ale to nie zarzut tylko skłonność do ględzenia.
Wydaje mi się, że od razu można by zrobić link do archiwum (gdzieś obok nowe) i trzymać go tak długo jak stare działy (np. forum) nie zostaną przywrócone.
Dobrze by było szybko spolonizować wszystkie ważne przyciski i komunikaty.

oto JJerzy

Jak to działa ...

Jak na razie, nie jestem zachwycony. Zanim wpadłam na to gdzie mam się zarejestrować, musiałem się nieco nawściekać. Ja nie jestem fanem ... systemów ... Dla mnie to narzędzie, więc powinno działać intuicyjnie, bowiem ... taka jest rola narzędzia :)

Aby to wyjaśnić posłużę się anegdotą ../ Onegdaj, a było to w zamierzchłych czasach, kiedy komuniści chodzili po ulicach i nikogo to nie dziwiło, w pewnej firmie informatycy poprosili o spotkanie z zarządem. Przedstawili swój projekt zmian wszelakich, ponieważ stwierdzili, że ich zdaniem wszystko źle działa, bowiem powinno być przeorganizowane pod kątem funkcjonowania systemu informatycznego. Spotkanie trwało bardzo krótko :) Wytłumaczono kolegom informatykom, że ich działanie to NARZĘDZIE, a nie cel istnienia :)

oto Whiteresistance

portal należy do Admina

dlatego nic mi do tego jak on wygląda.Wyrazić mogę tylko swoje zdanie;
- poprzednia szata graficzna była klimatyczna, pomimo że od wielu lat nie zmienna dobrze się ją czytało.
- obecna szata graficzna ma źle dopasowane czcionki, według mnie artykuł powinien być większą czcionką niż komentarze pod nim.
- cieszy brak "dobrze gada" i "źle gada"
- ciężko będzie się przyzwyczaić ale myślę,że dam radę

oto Dubitacjusz

@ WhiteResistance @ WhiteResistance @ WhiteResistance

@#24 @#24 @#24

Ja widzę "dobrze gada" i "źle gada". TU POWINIEN BYĆ AKAPIT.

Biało-kremowa kolorystyka wydaje się taka "goła".
Ciekawiłoby mnie, czy podłożenie kremowego tła pod białe komentarze nie dałoby ich lepszego wyróżnienia. TU POWINIEN BYĆ AKAPIT.

Przy edycji wysłanego już komentarza, ponownie dostawiane są @Autor @Numer Zostawiam Wpis na dowód. TU POWINIEN BYĆ AKAPIT.

Nie działa tworzenie nowych linii i akapitów za pomocą zostawiania pustego wiersza.

oto Dubitacjusz

@ admin

@#25.1 Nie podoba mi się pomysł "Hall of Fame". Wszystkie dawne artykuły są wartościowe, zwłaszcza dla Swoich Własnych Autorów;) Takie dzielenie na fame i nie-fame co najwyżej wzbudzi niezdrowe emocje. To, co dla jednego jest wartościowe, inny będzie oceniał jak najgorzej.
Jestem też przeciwnikiem publikowania wybranych artykułów sprzed cezury czasowej na nowym portalu, bo tylko wzbudzi bałagan z dublowaniem zawartości. Przyjęto regułę czasową równą dla wszystkich i niech tak pozostanie.
Jeżeli już pomysł wyróżniania starych tekstów zyska aprobatę Użytkowników i Właścicieli strony to sugerowałbym formę linków do Archiwum (oryginałów na "starym" portalu).

oto Whiteresistance

@ admin

Można testowo ograniczyć moderacje komentarzy i od razu je publikować, na pewno przyciągnie to więcej ludzi i być może wartościowych czytelników zachęci do napisania ciekawych postów. Trollów można zbanować w każdej chwili a w razie draki wprowadzić obecny system. Taka luźna uwaga z racji,że fajnie byłoby dyskutować w znacznie większym gronie.

oto admin

@ Whiteresistance

@#27 OK, nie spodziewałbym się jakichś gejzerów intelektu... ale pod jednym warunkiem. Kilku ochotników do moderowania, tj chowania substandardowych komentarzy.
Nie mam szans cały czas siedzieć na PN. Nadam uprawnienia do takiej czynności pod każdym komentarzem pojawi się taki mały link. Panu już nadałem, powinien Pan widzieć.

oto Whiteresistance

@ admin @ admin

@#27.1 @#27.1 Tak oczywiście już widzę.Dziękuje za zaufanie, obiecuje sumiennie wypełniać swoje obowiązki.pozdrawiam

Jest jeszcze jedno pytanie: czy zostanie wprowadzony system wymiany prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami?często wiele przepychanek słownych ma charakter personalny a nie każdemu chce się pisać maile i sprawdzać pomiędzy spamem czy coś nie doszło. To wiele by ułatwiło w sferze komunikacji między userami.

oto Marek Bekier

drobny problem

Zauważyłem, że przy powiększaniu zawartości okna przez [Ctrl]+[+] lewa kolumna zaczyna lekko wchodzić na środkową. Dzieje się to tylko przy dość dużych powiększeniach. Być może jest to problem tylko mojej przeglądarki więc podaję, że jest to Firefox 38.0 pod Ubuntu Mate 15.04

oto Marcin Malik

Strona

Nie było mnie parę dni gdyż wiedziałem, że będą zmiany. Ta wersja jest o niebo lepsza. Jest przejrzysta i czytelna. Myślę jednak, że przydałby się niebieski nagłówek oraz cienkie, niebieskie paski odzielające różne części strony.
MM

oto Marcin Malik

3 Pytania @Admin

-czy archiwum będzie działało zawsze czy ma datę ważności?

-mam nowy artykuł do publikacji. Na tę chwilę jestem w stanie tylko przesłać do Admina ale z jego punktu widzenia nie jest to dobre rozwiązanie bo kosztuje go więcej pracy. Przesyłać czy poczekać???

-czy każdy użytkownik dostanie swoje własne URL pod którym znajdą się wszystkie jego artykuły i komentarze? Np. prawica.net/MarcinMalik

MM

oto Whiteresistance

Panie Admin

wciąż dostrzegam 3 błędy :
1) Podczas pisania tekstu pomimo odstępów tekst się zlewa. Mogę coś napisać i nacisnąć 100 razy enter a i tak tekst będzie pod sobą.
2) Przy pisaniu komentarzy domyślnym jest najmniejszy "Heading 6" co trochę utrudnia sprawę przy dodawaniu adnotacji moderatora
3) w moim panelu moderatora nie ma możliwości pisania na czerwono,dawniej kolor ten był zarezerwowany dla Pana Admina i jeśli w komentarzu pojawiła się pod spodem adnotacja na czerwono to wiadomo było od razu od kogo pochodzi.

oto Whiteresistance

Admin

http://prawica.net/comment/16339#comment-16339

w tym temacie Pan Krzysztof M.napisał 3 komentarze jeden pod drugim,chciałem zrobić adnotacje korzystając z praw moderatora gdzie pouczyłbym go przed spamem, te 3 posty można byłoby zawrzeć w jednym,wystarczyło dobrze zacytować odpowiednie fragmenty.

Niestety pojawił się problem i moja adnotacja zlewała się z ostatnim postem Pana Krzysztofa przez co wyglądało to jakby on pisał. Chciałem pod spodem zrobić stosowny wpis moderatora drobnym druczkiem na czerwono ale niestety mi to nie wyszło ze względu na system.

oto TBM

weźmy się i zrób :)

Głupio się trochę czuję pisząc co bym chciał mieć na PN - jeśli sam tego nie muszę robić... ale bardzo BARDZO mi brakuje linku "moje nowe teksty" który pokazywał tylko te teksty, które były przeze mnie pisane czy komentowane.
 
Zwłaszcza, gdy komentuję tylko nieliczne teksty, przeszukiwanie wszystkich nowych pod kątem "jaki tytuł miał ten artykuł pod którym komentowałem" jest nie tylko kłopotliwe, ale i z pewnością generujące mniejszą długość dyskusji.
 
Jeśli można by było...
 
pozdrawiam
TBM

oto MSzach

czerwone "nowe" w komentarzach...

To taki drobiazg ale wg mnie szkoda, że określenie "nowe" w komentarzach nie nie jest juz czerwone bo gdy było w poprzedniej wersji to b. łatwo było je przejrzeć nawet przy bardzo dużej ilości komentarzy pod tekstem (szczególnie gdy wchodzi się na PN nieregularnie).

pozdr.

oto Krzysztof M

Jesce scegół.

Czytając długi komentarz, nie wie się, kto go napisał, dopóki się nie dotrwa do końca. Może na początku komentarza jakiś petitkiem dałoby się nick umieścić? Człek by nie musiał przewijać w dół, żeby się dowiedzieć, kto zacz to napisał. Oczywiście podpis dolny lepiej żeby został. Albowiem to podpis kończy dzieło. ... A może i koniec - nie pamiętam.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.