Za wywiad z rosyjskim dyplomatą czeka mnie więzienie?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Rosjankę, która brała udział w "działaniach hybrydowych przeciwko Polsce" (bardzo ogólny i dziwny zarzut, właściwie wszystko - a zatem nic - można pod niego podciągnąć). Oprócz tego cztery osoby objęto pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium Polski. Wszystkie pięć osób miały "podsycać animozje polsko-ukraińskie" (!!!???), m.in. w kwestii polityki historycznej.

PYTANIA OTWARTE: Dlaczego ABW nie robi tego samego w stosunku do Ukraińców promujących banderyzm i podważających zbrodnie OUN-UPA na Polakach? Dlaczego ABW nie dobrała się do red. Tomasza Sakiewicza, który otrzymał medal od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (a więc bezpieki obcego państwa!!!)? Dlaczego ABW nie bierze na celownik Żydów (lub kogokolwiek innego) oskarżających Polaków o współudział w holokauście, a więc negujących polską politykę historyczną?

Dalej w komunikacie prasowym sugeruje się, że już wkrótce przerąbane będą też mieli niektórzy obywatele Polski. Hmm... Skoro Mateusza Piskorskiego wsadza się do więzienia "za promowanie celów Federacji Rosyjskiej" (przy jednoczesnym braku aresztowań tych, którzy promują cele USA i Izraela), to jaki los czeka taką dziennikarkę jak ja, która przeprowadzała wywiady m.in. z rosyjskimi dyplomatami (przecież oni jako dyplomaci promowali cele swojego kraju, a ja ten wywiad publikowałam pod swoim nazwiskiem!!!)? Co mnie czeka za to, że pisałam reportaże z podróży do Rosji? I wreszcie, jaka kara mnie dosięgnie za to, że mam przyjaciół w Rosji i nie traktuję Rosji jako największego wroga, a wręcz przeciwnie - szukam porozumienia z sąsiadem…?

oto Agnieszka Piwar Agnieszka Piwar

publicystka
autorka filmu ”Rajd Katyński – śladami pamięci”
blog: www.agnieszkapiwar.blogspot.com

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.741935
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 31)

Dyskusja

oto mj

Po prostu jawnego już zastraszania, a nawet terroru

ciąg dalszy...
Pod ''działania hybrydowe'' i ''promowanie celów FR'' można podciągnąć WSZYSTKO, począwszy od banalnego komentarza na FB... A jak się jeszcze do tego bywało w Rosji, ma się tam znajomych, przyjaciół, to sprawa z góry przegrana... Przykład Mateusza Piskorskiego widocznie nie wszystkich dostatecznie wystraszył, więc trzeba co bardziej opornym przypomnieć, że to nie żarty.
Lata 1944 - 1953 wróciły, z tą różnica że system ma znacznie szerszy wachlarz środków pozwalających daną jednostkę upupić. Teraz już nie trzeba pisać meldunków że w czasie wykonywania zadania służbowego, leżąc w trawie pod uchylonym oknem chałupy obywatela X ustaliłem, że kręcił on gałką radia w poszukiwaniu najprawdopodobniej RWE, ani że w rozmowie z obywatelem Y w czasie wspólnego spożywania bimbru szerzył kłamliwą propagandę jakoby na tzw. Zachodzie nie było deficytu zaopatrzenia w mydło szare, ani nawet w chleb
Teraz ludzie odkrywają się sami, naiwnie sądząc że żyją w tzw. wolnym kraju. :)

oto chłop jag

Za wywiad z rosyjskim

Za wywiad z rosyjskim dyplomatą czeka mnie więzienie?

To tylko kwestaia czasu - kiedy pupile szatana powrócą do metod wypróbowanych kiedyś i panem, tołażyszem Hitlerem i tołażyszem Stalinem - tołażysze.

oto mika

Godzi Pani w zapisane w polskiej konstytucji wieczyste sojusze

"euroatlantyckie" więc kara będzie jak najbardziej słuszna. Proszę się więcej nie zamachiwać swoimi wywiadami na miłościwie panującą nam władzę niczym niejaki Birkut kiełbikiem za czasów słusznie minionych.

oto Robercik

Wyszła bolszewicka słoma z

Wyszła bolszewicka słoma z butów. Gadki o wolności, demokracji itd. ale jak co do czego przychodzi to zastraszanie, terror, "służby" i oczywiście zero argumentów merytorycznych.
Wszak "wojna hybrydowa" to taki sam termin jak "krzywe spojrzenie". Aktyw z Gazety Wyborczej wrócił do metod dziadków i tropi imperialistycznych agentów jednocześnie chwaląc nierozerwalny sojusz z wielkim bratem. Wtórują im solidaruchy.

oto kinoman

dbają abyśmy stali z szablą zwróceni w stronę wschodu

Scena z serialu szpiegowskiego "Pogranicze w ogniu" opowiadającego o pracy polskiego wywiadu i kontrwywiadu, czyli Oddziału II SG WP w dwudziestoleciu międzywojennym. Angielski agent działający "pod przykryciem" dziennikarza mówi z cynicznym uśmieszkiem: "Polacy mają stać z szablą zwróconą w stronę Moskwy i my nie pozwolimy im się odwrócić". Dbają o to, oj dbają po dziś dzień...

oto Nieproszony gość

Przesadza Pani

Przesada albo nawet histeria. Rosja też wydala naszych. Słyszała Pani o dziennikarzu i reportażyście Mariuszu Wilku, który wiele lat spędził na dalekiej północy Rosji i w 2015 r. został pozbawiony do prawa pobytu w tym kraju? Z drugiej strony jeśli ktoś z całej II wojny światowej dostrzega tylko ofiary UPA, winę za wszystkie zbrodnie Stalina i NKWD przenosi na Izrael, a przy tym propaguje rosyjską zakłamaną interpretację historii tejże wojny sam sobie jest winien, że postrzegany jest jako agent wpływu.

oto Kmieć

Wielce Szanowna Pani (Panno?) Agnieszko.

Gdybym był młodszy i urodziwszy, to powiedziałbym publicznie: kocham Panią.
Ale nie jestem.

... p.s. I tak Panią trochę kocham. A na pewno podziwiam. Za urodę, ale też i odwagę.
Jest Pani wspaniała.

oto Czesław

Do Nieproszony gość

Ma Pan rację ale w tym przypadku uzasadnienie jest tak śmieszne, że trudno nad tym przejść bez uszczypliwości. Ze strony Rosji też są idiotyzmy i to naprawdę poważne z których nie ma się co śmiać tylko należy się bać np. sprawa paktu Ribbentrop-Mołotow. Chcą rosyjskiego obywatela zapuszkować że o tym napisał. https://wpolityce.pl/swiat/394665-czechy-odmowily-...

oto Nieproszony gość

Czesław

Rzeczywiście sprawa paktu Ribbentrop-Mołotow najlepiej pokazuje jak sprawa jest poważna. Z tego co wiem pozytywnie wypowiadał się o nim Putin w 2015 r. Tak samo groźne jest spychanie przez rosyjską propagandę współodpowiedzialności na Polskę za wybuch wojny (Zaolzie 1938). Ostatnio doszło do drastycznej bezczelności ze strony rosyjskiej, jakim było otwarcie w Katyniu stałej wystawy muzealnej dotyczącej stosunków polsko-rosyjskich w XX w. oczywiście w duchu rosyjskiej propagandy (m.in. jak to było wspaniale w czasach PRL). Odnośnie do paktu Ribbentrop-Mołotow przeczytać tam można starą sowiecką formułkę o wkroczeniu Armii Czerwonej w celu "wzięcia pod obronę życia i majątku ludności tych ziem".
A Łuzginowi Polska od razu zaoferować azyl i wszelką pomoc.

oto Marek D.

Dziwna sprawa z tym Łuzginem

W rosyjskich mediach pojawiają się ludzie, którzy na temat paktu Ribbentrop-Mołotow wygłaszają podobne tezy jak ów Łuzgin.Robią to publicznie i nikt ich nie wsadza do więzienia. Szczegółów sprawy sądowej Łuzgina nie znam, bo i skąd miałbym znać, ale z tego piszą w internecie wynika, że został on skazany za post zamieszczony na "rosyjskim fejsbuku", czyli w Kontaktie pt. "15 фактов о бандеровцах, или О чем молчит Кремль". Rzeczywiście, w jednym z punktów swojego wpisu Łuzgin mówi o współpracy ZSRR i Niemiec w napaści na Polskę, ale generalnie jego treść poświęcona jest wybielaniu Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Tak więc Łuzgin jak najbardziej podpada pod paragraf dotyczący "rehabilitacji nazizmu". Natomiast w artykułach dotyczących sprawy Łuzgina, które pojawiają się w internecie, sugeruje się, że przyczyną jego "represjonowania" jest prawda napisana o pakcie Ribbentrop-Mołotow. A zatem mamy tu do czynienia z manipulacją. W zawiązku z powyższym mam wątpliwości (delikatnie mówiąc), czy Polska powinna zaoferować azyl i wszelką pomoc osobnikowi, który wybiela banderowców.

Первый приговор о реабилитации нацизма обжалован в ЕСПЧ

15 фактов про «бандеровцев», или О чём молчит Кремль

oto Palimpsest

Co ma wywiad z rosyjskim dyplomatą wspólnego

z działalnością rosyjskich trollówek (o ile zarzut jest zasadny) prowadzących antypolską wojnę informacyjną? Dzięki Pani poznajemy sposób myślenia sąsiadów- chwała za to. One faktyczne poglądy sąsiadów znaczy nas fałszują- za to ban.

Oczywiście o ile cła sprawa nie jest propagandową ściemą.

pozdrawiam,
P.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.