Akt oskarżenia Mateusza Piskorskiego

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie 20 kwietnia 2018 roku skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi P. Oskarżony to znany politolog, dziennikarz, pracownik naukowy, sekretarz generalny Stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, były poseł na Sejm RP V kadencji, polityk i przewodniczący partii Zmiana.

Współpraca z chińskim i rosyjskim wywiadem

Mateuszowi P. w śledztwie przedstawiono dwa zarzuty.

Pierwszy dotyczy brania udziału od 2009 roku do maja 2016 w działalności rosyjskiego wywiadu cywilnego Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR), skierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przestępstwo z art. 130 par. 1 kodeksu karnego w zbiegu z art. 18 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 256 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 49c pkt 3 ustawy z 27 czerwca 1997 roku o partiach politycznych w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego.

Drugi czyn zarzucony Mateuszowi P. dotyczy brania udziału w okresie od bliżej nieustalonej daty do 23 października 2015 roku w działalności wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej, skierowanej przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przestępstwo z art. 130 par. 1 kodeksu karnego.

Oskarżony osiągał pokaźne korzyści majątkowe

W toku śledztwa ustalono, że Mateusz P., prowadząc zakrojoną na szeroką skalę działalność oraz wykorzystując swoją pozycję społeczną, zawodową i polityczną oraz kontakty wśród polityków i dziennikarzy krajowych i zagranicznych, oddziaływał na grupy społeczne w Polsce i za granicą. W Polsce i za granicą promował on cele polityczne Federacji Rosyjskiej. Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyukraińskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Ukraińców, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Ukraińcami i między Polską i Ukrainą.

Działania te oskarżony realizował w powiązaniu z rosyjskimi służbami wywiadowczymi, osiągając z tego tytułu pokaźne korzyści majątkowe.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w lipcu 2015 roku. Wobec oskarżonego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa
poniedziałek, 23 kwiecień 2018

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: -1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto mj

Oni naprawdę nie mają wstydu zamieszczać

tych bredni na oficjalnej stronie PK?

''W toku śledztwa ustalono, że Mateusz P., prowadząc zakrojoną na szeroką skalę działalność oraz wykorzystując swoją pozycję społeczną, zawodową i polityczną oraz kontakty wśród polityków i dziennikarzy krajowych i zagranicznych, oddziaływał na grupy społeczne w Polsce i za granicą. W Polsce i za granicą promował on cele polityczne Federacji Rosyjskiej. Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyukraińskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Ukraińców, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Ukraińcami i między Polską i Ukrainą.''

Jeżeli TAKIE COŚ jest uznawane w tym radosnym kraiku za szpiegostwo, to ja wymiękam...
Ostatnio na terenie tego kraju takie ''uzasadnienia'' aktów oskarżenia w sprawach o szpiegostwo pisano chyba w latach 1944 - 1953, bo nawet nie 1956, tyle że zamiast ''Federacji Rosyjskiej'' pisano ''USA i pozostałych państw imperialistycznych", a zamiast ''Ukraina'' wstawiano ''narody ZSRR''.
Kolejny Rubikon w traktowaniu Polaków już nie jako ciężkich idiotów, ale palantów proszących pokornie z numerkiem w garści o swój płaszcz, którego ''nie mamy, i co pan nam zrobi?'', przekroczony.

oto Jan

och pis

Pis strzelił Polsce SAMOBÓJA

oto Robercik

bardzo to konkretne

Jakie korzyści?
"Pokaźne."
Jaka zbrodnia?
"wpływanie na opinię"

oto Adolph

Wystarczy zamienić

słowo "Ukraina" na "Rosja":

Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyukraińskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Ukraińców, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Ukraińcami i między Polską i Ukrainą.

i można by oskarżyć o szpiegostwo większość siedzących przy korycie:

Próbując kształtować opinię publiczną poprzez prowokowanie antyrosyjskiego nastawienia Polaków i antypolskiego nastawienia Rosjan, dążył on między innymi do pogłębiania podziałów między Polakami i Rosjanami i między Polską i Rosją.

oto chłop jag

Akt oskarżenia Mateusza

Akt oskarżenia Mateusza Piskorskiego

Czy ten powyższy akt oskarżenia też pisano wspólnie z Izraelem - tołażysze?
Wniosek?
Pytam - ponieważ jeżeli pisanie ustaw wspólnie z Izraelem jest normą - tołażysze - to i pisanie aktów oskarżenia nie może od tej normy odbiegać.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.