Wielka akcja ABW, antyterroryści, policja (300) przeciw "neofaszystom"

Akcja rozpoczęła się w sobotę po godz. 18.00. Policjanci mieli wkroczyć do jednego z lokali przy ul. Kościuszki. Brali w niej udział agenci ABW i policjanci z całego województwa dolnośląskiego - ok. 300 osób, w tym policyjny helikopter oraz grupa antyterrorystyczna z Wrocławia.

Broń nie została użyta podczas akcji, nie odnaleziono jej też w żadnym z przeszukiwanych miejsc. Część ulic w Dzierżoniowie była zablokowana - Mieszkańcy nie mogli wrócić do swoich domów, zgodę dostali dopiero ok. godz. 20.

Dokonano przeszukań kilkunastu miejsc, m.in. pomieszczeń i pojazdów oraz wylegitymowano ponad sto osób. Odnaleziono materiały (m.in. bannery oraz flagi) propagujące neofaszystowski ustrój państwa.

W wyniku sobotniej akcji zatrzymano dwie osoby. W poniedziałek zostaną doprowadzone do prokuratury. Zatrzymani to dwaj mężczyźni, mieszkańcy Dolnego Śląska, organizatorzy koncertu, który w sobotę miał się odbyć w Dzierżoniowie. W efekcie działań służb do niego nie doszło.

W Dzierżoniowie i Bielawie środowisko "neonazistów" skupione jest wokół nieformalnej grupy Club28 (28 to kolejne litery alfabetu B i H, od słów Blood and Honour). Zrzesza ona neonazistów z całego Dolnego Śląska. Najprężniej działające komórki tej nieformalnej organizacji to właśnie Bielawa i Dzierżoniów. Od kilku lat są najaktywniejszym środowiskiem wśród polskich neofaszystów - organizują w Polsce koncerty, utrzymują ścisłe kontakty z ekstremistami z Europy.

Dzierzoniow

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Czesław

To żadna informacja

Z tej informacji nic nie wynika a powinno być podane, w tym szczególnym przypadku, narodowość zatrzymanych osób. To tak jak by w II-ej RP aresztowano członka OUN podając tylko ze jest obywatelem polskim a nie informując że to Ukrainiec.

oto mj

Czyli akcja z pełną petardą, jakby co najmniej

jakiś oddział Werwolfu wybudził się z hibernacji po ponad 70 latach i zaczął siać postrach w okolicy, a efekty takie, jakie z powodzeniem osiągnęłoby kilku miejscowych policjantów z lokalnego komisariatu, czy co tam się mieści...
Ktoś wprowadził ABW w błąd, albo celowo trzeba było odegrać przedstawienie, z jaką to powagą zwalcza się w Polsce ''faszystów'', nie szczędząc sił, ani środków.
Może KTOŚ będzie zadowolony.
Albo chociaż nie będzie niezadowolony, że ''walkę z faszyzmem'' się w Polsce lekceważy.

oto chłop jag

Wielka akcja ABW,

Wielka akcja ABW, antyterroryści, policja (300) przeciw "neofaszystom"

Jest to zwiastun odpalenia jakiejś miny przeciwko atrapie Polski przez - pupili szatana - tołazysze.

oto Krzysztof M

Międzynarodówka musi być

Międzynarodówka musi być zadowolona. Więc się robi teatrzyk... :-)

oto gość

300 funkcjonariuszy (szkoda

300 funkcjonariuszy (szkoda ze nie "pincet"), by zatrzymac dwie osoby, i bynajmniej nie koniecznie winnych. USrael dal polecenie walki z antysemityzmem i juz " sa efekty". Brawo pisowskie zydopacholy.

oto sceptyk

No to znowu nasz przemądry rząd zrobil prezent Zydom!

Skoro nawet trzeba było uzyć helikoptera i 300 policjantów, to przeciez oznaka, że faszyzm w Polsce stanowi PRAWDZIWY PROBLEM!
Czyli: Zydzi maja rację w oskarżaniu Polaków o antysemityzm, bo faszyzm i antysemityzm to bracia-bliźniacy.

oto mika

A gdzie GROM, FORMOZA i pancerniacy z Żagania?

W wyniku potężnej akcji 300 funkcjonariuszy min ABW wspartych helikopterem zatrzymano dwóch karków z pronazistowskimi poglądami. Tak potężną akcją można by zlikwidować groźną grupę mafijną, wielki gang pedofilów, czy handlarzy bronią. Szkoda że w ramach tzw pokazuchy ewidentnie marnotrawione są państwowe pieniądze i czas funkcjonariuszy, na tę okazję oderwanych od innych zadań. Tak wygląda dobra zmiana.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.