Żonkile

Dzisiaj rocznica Powstania w Gettcie Warszawskim, więc prezenterzy mody w Telewizji TVN mają przypięte żółte żonkile. Patrioci.

tvn-zonkile.jpg

oto Jacenty Jacenty

czasami coś wrzucę, jak uznam, że warto.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Tematy: 

Dyskusja

oto Jacenty

no, nie!

ze zdumieniem zauważyłem, że w patriotycznej TVP INFO także żonkile. To już tak daleko ten kult zaszedł?

oto baba jag

oj daleko

a Juda w kapeluszu ale bez mycki. Żydobolszewia wraca i to w aplauzie tłumów od 500 plus i cela plus.Jeszcze tylko program paznokcie minus i mamy z bańki. Bo pisać o niektórych rzeczach już się boję.

oto Czesław

Miała być

repolonizacja mediów a tu mamy "judaizację"

oto chłop jag

Te żonkile

symbolizują gwiazdę Dawida - tołażysze.
Wniosek?
Niemcy w swoich obozach typu KL nie mieli dostępu przez cały rok do żonkili - to po pierwsze - tołażysze.
Po drugie - czym w atrapie Polski zastąpi się dużą literę - P - i od kiedy każe się to coś nosić obowiązkowo tubylcom - podobnie jak niektórzy paradują teraz z żonkilami - tołażysze?

oto wzl

A mnie

A mnie naszła taka refleksja zupełnie nie związana z tematem, ale związana z postawą w pewnych trudnych sytuacjach. Oceniać innych łatwo. Trudno mieć pretensje do tych tu krytykowanych, bo pewnie większość postąpiła by tak samo. Są jednak inne postawy i ludzie, którzy są zdolni do czynów heroicznych. Jest ich raczej niewielu, bo wymaga to, no właśnie czego? Odwagi, charakteru, wierności swoim wartościom, przekonaniom? Pytania i pytania, jak pisał Tomasz Mann, ale on pisał o problemie skończoności czy nieskończoności czasu i przestrzeni. A tu jest problem postawy w sytuacjach, jakbym to ujął, trudnych, które wcale nie są łatwiejsze do rozstrzygnięcia od problemu skończoności czy nieskończoności tego i owego.

Gdy po wprowadzeniu stanu wojennego (nie był internowany) Hopfer odmówił występów w mundurze, został wyrzucony z telewizji. Był już ciężko chory. Krótko pracował jako taksówkarz i galwanizer. Zmarł na wirusowe zapalenie płuc w wieku 47 lat. - Wikipedia

Tomasz Hopfer należał, w mojej ocenie, do najlepszych dziennikarzy sportowych lat 70-tych. Miał taką cechę, która denerwowała jego kolegów dziennikarzy sportowych, ale też i samego prezesa radiokomitetu Macieja Szczepańskiego. Czytał informacje sportowe z pamięci. Ja to pamiętam, choć nie zwracałem na to uwagi, ale jego oczy były skierowane wprost do kamery. Przekazywanie informacji, w których są tylko nazwiska, wyniki i robienie tego przez 5 czy 10 minut, to nie jest taka prosta sprawa.

W końcu ktoś zmusił go do tego, by przeczytał informacje z kartki. No więc pojawił się z kartką i przeczytał. Po zejściu z wizji odwrócił do obecnych kartkę. Była czysta.

Nie włożył munduru. Stracił pracę, w której mało kto mógł go zastąpić. Gdy jako galwanizer zatruł się jakimiś oparami, do wyleczenia potrzebny był lek, który zaoferował jakiś Polak z RFN-u. To był rok 1982. Samolot, który miał dostarczyć ten lek, nie dostał pozwolenia na lądowanie. Hopfer zmarł w grudniu 1982 roku.

To zastanawiające, że często takie postawy pojawiają się wśród spolszczonych rodzin z obszaru niemieckojęzycznego, choć pewnie nie tylko.

oto Palimpsest

Tomasz Hopfer propagował aktywność w komunistycznej

machinie propagandowej jaką była ówczesna TVP. Ta jako organ sowietów jak wiadomo sprzeniewierzyła się polskiej racji stanu.

Czułych westchnień na prawicy nie rozumiem- jak można było tkwić w peerelowskich strukturach państwa i robić coś pozytywnego, ba wybitnego?!

Proponuję napisać kolejną ustawę degradacyjną, tym razem dla mediów. Pana Hopfera umieścić w loży zdrajców wraz z Hermaszewskim i Twardowskim (ten jak wiadomo skumał się z diabłem) Ewentualnych autorów rzeczonego aktu prawnego ordynuję wystrzelić w kosmos.

oto Kermit Żaba

Ale, że

śmiesznie miało być? I teraz się śmiać?

oto Palimpsest

Jeżeli nie łapie Pan sensu całego wpisu

a tylko literalnie słowa proszę podstawiać nogę do podkucia gdzie indziej. Tak Pan nie błyśnie.

kon_2_mini_0.jpg

oto Palimpsest

Wulgarna rakieta? Niech będzie.

Mogę prosić o przywrócenie opcji "zmień" pod swoimi wpisami?

oto adam_54

???

Tomasz Hopfer propagował aktywność w komunistycznej machinie propagandowej jaką była ówczesna TVP. Ta jako organ sowietów jak wiadomo sprzeniewierzyła się polskiej racji stanu.

Pan z Tworek dałeś dyla ?
Proponuję powrót -P

oto Palimpsest

Tworki są dla idiotów twierdzących, że

za peerelu Polski nie było a służących w LWP należy pozbawiać stopni za wysługiwanie się sowietom.

Podążyłem tropem rojących umysłów ironicznie proponując pośmiertne degradacje zasług wszystkich pracujących w organie propagagandowym PRL jakim była reżimowa telewizja.

Nic tak nie zażyna żartów jak ich tłumaczenie. PN to tylko przekrój społeczeństwa a nie klub Mensy. Czasami pomóc w zrozumieniu trzeba. Ufam, że pomogłem .

oto Krzysztof M

Pana Hopfera umieścić w loży

Pana Hopfera umieścić w loży zdrajców wraz z Hermaszewskim (...)

Czyli im więcej ktoś osiągnął za komuny, tym gorzej? :-)

oto Palimpsest

Och, komuna pozwalała coś osiągnąc?

Jakieś novum. Piszczą ci, którym się nie udało? Teraz q my nabiera innego blasku.

oto Krzysztof M

Och, komuna pozwalała coś

Och, komuna pozwalała coś osiągnąc? Jakieś novum.

Ma pan braki w wiedzy podstawowej. O własnym kraju powinno się wiedzieć nie to, co michniki wystękały, ale to, jak było naprawdę. W moim bloku, w sąsiedniej klatce mieszkał kierowca doświadczalny z FSO, inż. W. Zdarzało się, że przyjeżdżał Syreną 110. ... A co ja panu będę... :-)

oto Palimpsest

Pańska prawda to tylko to, co za nią Pan uzna.

Ta Syrena 110 z inżynierem za kółkiem to dowód technologicznej możności PRL w stosunku do wcześniejszej Syreny 105 czy jego marność względem BMW? Nie rozumiem.

Byli "Lalusie" biegający z karabinem po lasach. Byli też lekarze/inżynierowie/architekci/dziennikarze/pisarze/twórcy/reżyserzy/konstruktorzy/budowniczowie/ludzie z pasją/społecznicy/trenerzy/muzycy/aktorzy budujący Polskę.

Dla Polski odwalili kawał dobrej roboty. Oczywiście w peerelu z natury rzeczy lepiej odnajdywali się lewacy. Laluś odwalił paru Polaków, może dlatego o jeden most za mało?

Jakaś różnica?

oto Krzysztof M

To:

To:

Och, komuna pozwalała coś osiągnąc? Jakieś novum.

i to:

Byli też (...) budujący Polskę. Dla Polski odwalili kawał dobrej roboty.

To jak? Komuna pozwalała, czy nie pozwalała? :-))

oto Palimpsest

Rozmowa z Panem to orka

"

Och, komuna pozwalała...

to ironia, oczywiście, że pozwalała. Np. zostać Religą. Są jednak tacy na prawicy, którzy w peerelu widzą bezdenną czarną dziurę zła. Mówią też, że nie było Polski. O ironio po polsku!

Męczące takie tłumaczenie czego Pan nie do końca nie zrozumiał i odpowiadanie na wpisy nie odnoszące się do moich faktycznych opinii. A może to ten upał? Dajmy sobie spokój, tak będzie zdrowiej, przynajmniej dla mnie :)

pozdrawiam
P.

oto Krzysztof M

to ironia, oczywiście, że

to ironia, oczywiście, że pozwalała (komuna). Np. zostać Religą.

To też ironia? Może zrozumieją to ci, którzy umarli na serce za czasów Religi, w sytuacji braku podstawowego sprzętu kardiologicznego, gdy w tym czasie w Religę państwo pompowało pieniądze, żeby mieć co Zachodowi pokazać.

Męczące takie tłumaczenie czego Pan nie do końca nie zrozumiał

Męczące jest takie tłumaczenie panu rzeczy oczywistych. Ale cóż zrobić, chyba ma pan tylko mnie... :-)

oto gość

Męczące jest takie

Męczące jest takie tłumaczenie panu rzeczy oczywistych
Wiem coś o tym.
Tłumaczyłem tu np., że "bezwzględny zakaz" to zakaz od którego nie ma żadnych wyjątków a taki jeden tej oczywistości do dziś nie pojął i potwarza że postulował bezwzględny zakaz eksmisji na bruk, ale ten postulat nie oznacza, że zakazane było by eksmitowanie na bruk włamywacza..

oto Palimpsest

@ Krzysztof M

To też ironia? Może zrozumieją to ci, którzy umarli na serce za czasów Religi

Teraz też umierają. Teraz też się pompuje, tyle że kogo innego. Też żeby się pokazać, tyle że innym. Koryto ma dwie strony: lewą i prawą.

cóż zrobić, chyba ma pan tylko mnie... :-)

Tak, dzięki Bogu wymagający tłumaczenia jak Pan to na PN margines. Mistrz Gauss był mądrym człowiekiem. Dzisiaj jego 241 urodziny.

https://www.google.pl/logos/doodles/2018/johann-carl-friedrich-gaus-241st-birthday-6589622673997824.3-l.png

oto Palimpsest

P.S.

nikt nie odpowiedział a opcji "zmień" jak nie ma tak brak. Znowu pudło.

oto Palimpsest

usunięte

wulgarne
ostrzeżenie

admin

oto Krzysztof M

Panie Palimpsest... Weź się

Panie Palimpsest... Weź się pan ogarnij... Zrelaksuj, zresetuj, czy co... Pisze pan na forum politycznym i nie potrafi pan pisać na zimno? Emocje przystoją kobiecie...

oto Palimpsest

O ho ho! Zimna głowa się znalazła ;)

Panie Palimpsest... Weź się pan ogarnij... Zrelaksuj, zresetuj, czy co... Pisze pan na forum politycznym i nie potrafi pan pisać na zimno? Emocje przystoją kobiecie..

.
A pamięta Pan

trzy hu... w bok od katolicyzmu

każdemu, kto śmie mieć inną opinię niż Pan? O dziwo wtedy nikt nie uznał tego wpisu za "wulgarny". Pan naiwnie mniema, że głupie ludziska zapomniały i zgrywa pokerzystę.

https://icdn.2cda.pl/g/62150_8c3b9a773c22dd28579d6c41a4e45a90.jpeg

oto baba jag

Hopfer

to legenda.Z perspektywy czasu wynika ,że popełnił błąd. Trzeba było ten mundur założyć.Mamy setki pomników trockisty z Wadowic,człowieka który oszukał Polaków,a o takich prawdziwych bohaterach nikt nie pamięta.Ale w Konstancinie ma swój pomnik

oto wzl

No właśnie

Z perspektywy czasu wynika ,że popełnił błąd.

No właśnie! Z perspektywy czasu! Ja pamiętam, że w 1987 roku myślałem, że urodziłem się w PRL-u i umrę w PRL-u, i że Związek Radziecki nie upadnie. A minęły dwa lata i wszystko zaczęło się walić. Nie oceniajmy z perspektywy czasu tego, co było kiedyś i ludzi, którzy podejmowali decyzje w tamtych latach, bo oni nie mieli tej wiedzy, którą my mamy dziś.

oto Krzych Adam

Perspektywa czasu.

Jak widać nie wszyscy mają tę samą perspektywę czasu. Z mojej perspektywy niezałożenie munduru przez Tomasza Hopfera było sprzeciwem wobec tych w mundurach którzy potem je zdjęli by już jako "ludzie honoru" położyć podwaliny pod współczesną rzeczywistość dającą nam przez swe oddalenie czasowe tę perspektywę o której mowa. Nurtuje mnie, że może to my zbyt mało się sprzeciwialiśmy, a nie Tomasz Hopfer się niepotrzebnie sprzeciwiał?

oto wzl

I tu jest

Nurtuje mnie, że może to my zbyt mało się sprzeciwialiśmy, a nie Tomasz Hopfer się niepotrzebnie sprzeciwiał?

I tu jest problem. Bo to, że niektórych stać, jakby to niektórzy powiedzieli, na akty desperacji, a innych - nie, to musi z czegoś wynikać. Większość ludzi nie stać. Co więc jest takiego w tych ludziach, którzy, jak mniemam, świadomi konsekwencji swoich czynów, podejmują takie decyzje.

Wydaje mi się, że jest to wynikiem pewnej konstrukcji psychicznej tych ludzi. To jest w nich niezależnie od nich samych. Innymi słowy, u jednych ludzi przeważają emocje, pewien system wartości, u innych - wyrachowanie, czy jak by chcieli niektórzy - zdrowy rozsądek. To tkwi w człowieku i on nie ma na to wpływu. Nie wierzę, że można to w sobie wypracować, choć pewnie psycholodzy mogą mieć na ten temat odmienne zdanie. Ale czegóż nie robi się dla pieniędzy!

Bardzo trudno jest oceniać jednych i drugich przy założeniu, że pewne cechy czy zachowania są ich cechą wrodzoną, czyli niezależną od nich. Gdy jednak założymy, że człowiek ma wolną wolę i podejmuje decyzje zgodnie z nią, to może możemy dokonywać ocen i wartościować ludzi na podstawie ich decyzji.

oto baba jag

I tak będzie

że urodziłem się w PRL-u i umrę w PRL-u

gdyż PRL wraca i to z rozmachem i to jako część Związku Trockistowskich Republik Europejskich,albo jak ktoś woli II Rzeszy Frankońskiej.

oto Palimpsest

@Palimpsest

usunięte
obraźliwe wobec portalu

admin

oto Palimpsest

Co jest obraźliwego w stwierdzeniu,

że nie powinno się skupiać na jakichś żonkilach tylko milionach ofiar które symbolizują? To obraża portal? W jaki sposób?

oto Czesław

Zapomniane "wzorce" dla pokoleń

Czy to nie dziwne a może to taka prawidłowość, że "zapomina się" o takich cichych bohaterach jak Hopfer czy Reiff- jako jedyny członek Rady Państwa głosował przeciwko stanowi wojennemu.

oto baba jag

ile czasu można się

czepiać tak mało istotnego faktu. Stan wojenny,Katyń, Powstanie Warszawskie i inne durnoty jakim podniecają się polaczki.
Jakoś nikt nie podnieca się Cegielskim,Wedlem, Norblinem Haberbuschem,Schilem, Wokulskim (ale tym po powrocie z Syberii) i innymi którzy tworzyli przemysł. No ale dziwnym trafem te nazwiska to jakieś nie polskie.Jakieś takie inne,no bo Wokulski to postać literacka,a i tak przegrał z wężodrzewem.

No więc pytanko mam. Kto głosował przeciwko paktowi Jaruzelski-Rockefeller. Kto głosował przeciwko traktatowi Lisbońskiemu,kto głosował przeciw 1066 i jej noweli. Nie, polaczek będzie się podniecał stanem wojennym,który uratował ten kraj od rozlewu krwi,którą to imprezę zafundować chcieli żydotrockiści. Dlatego też Pan Hopfer zrobił źle,ale to jak z twierdzeniem o strzelaniu karnego. Trzeba było strzelać w drugi róg. Ale kto to wiedział jak strzelał.Karnego z Argentyną tez nie powinien strzelać Deyna. No ale ten mecz mógł być tez "kupiony"

oto Dom

No tak

Jak pan baba jag nie podpiera się "pupilami szatana" to ma 100% racje.
W latach 80 ubiegłego wieku, scenariusz ukraiński był pisany Polsce, na szczęście wredny Jaruzelski pokrzyżował plany i za to trzeba go pośmiertnie zdegradować.

oto Ireneusz

Jest dwóch "jagów"

Chłop jag od pupili szatana i czarnowidztwa. Baba jag zaś to ten pwyżej :-)

oto gość

Wydaje mi się, że przejściowo

Wydaje mi się, że przejściowo w komantach pojawiło się już "dziecko jag"... Jest "chłop", jest "baba", więc pojawienie się dziecięcia było tylko kwestią najwyżej dziewięciu miesięcy :-)

oto wzl

No właśnie

Ale kto to wiedział jak strzelał.Karnego z Argentyną tez nie powinien strzelać Deyna. No ale ten mecz mógł być tez "kupiony"

No właśnie! Czy mógł być kupiony? Ja, niestety, jestem już na tyle stary, że pamiętam te mistrzostwa. Mecze zaczynały się o północy. Argentyna do meczu z Polską zmiatała z powierzchni swoich przeciwników. No więc kiedy doszło do meczu z Polską, to bardzo się obawiałem, że z naszą reprezentacją mogą zrobić to samo. I tak jak w przypadku tego słynnego pierwszego meczu na mistrzostwach w 1974 roku, też z Argentyną, przecierałem oczy ze zdumienia, że tak może grać polska reprezentacja, tak i w tym wypadku, tj. na mistrzostwach w 1978 roku w Argentynie, przecierałem oczy ze zdumienia. Spodziewałem się, że reprezentacja Argentyny zrobi z Polską to, co zrobiła z innymi reprezentacjami. A tu odwrotnie! To polska reprezentacja zrobiła z Argentyną to, co poprzednio ona robiła z innymi. Oni byli bezradni. Ale tak było do tego karnego.

Podobno było tak, że jak Deyna przymierzał się do niego, to stojący z tyłu Boniek dekoncentrował go głośno myśląc: strzeli, nie strzeli i temu podobne drwiny.

Podobno było też tak, że rząd argentyński kontaktował się z Gierkiem. W tamtym czasie sytuacja gospodarcza i polityczna w Argentynie nie była ciekawa i rządowi argentyńskiemu zależało na tym, by Argentyna zdobyła to mistrzostwo.

Jak tam było, tak tam było, ale tak jak do tego feralnego karnego reprezentacja Argentyny w meczu z Polską nie istniała, tak po tym karnym polska reprezentacja zgasła, jak świeczka na wietrze.

oto Palimpsest

Panie baba, to nie tylko przypadłość "Polaczków"

to ogólnoświatowa kwestia trzymania tłumu w pożądanym stanie psychicznym i grania na jego strojonej latami strunie. Większość jest niemuzykalna więc strojmisztrzom wierzy. Pochwały i obiecane nagrody za własne cienkie popiskiwania biorą za dowód wolności i autointeligencji.

oto wzl

Ale ta

Ale ta propaganda jest daleko głębsza i zamierzona na większą skalę. U mnie, w małym miasteczku na wschodzie Polski, 15 km od miejsca, w którym zaczyna się Szlak Konopielki, w samym centrum miasta jest ustawiony kontener, który pełni rolę przewoźnego muzeum historii Żydów. Obsługuje je młody chłopak i dziewczyna. Można się tam zapoznać z historią tej społeczności, można poznać alfabet hebrajski i to jest największą atrakcją dla małych dzieci, które przyprowadzają tam młode matki. Dla nich, tj. dla tych dzieci, wypisanie ich imienia po hebrajsku to wielka frajda. I zabierają do domu te kartki. Może nawet niektóre oprawią w ramkę i powieszą na ścianie, jak zrobiła to kiedyś moją koleżanka, która poprosiła poznanego w Azji Japończyka, by napisał jej imię i nazwisko po japońsku.

Karoń podczas swoich prelekcji jest często pytany czy można jeszcze coś zmienić w tak beznadziejnej sytuacji. On zawsze odpowiada, że trzeba zacząć od edukacji małych dzieci, i że jest to jedyne pole, na którym można jeszcze coś odzyskać. I chyba coś jest na rzeczy.

oto baba jag

Może Pan wie

Karoń podczas swoich prelekcji jest często pytany czy można jeszcze coś zmienić w tak beznadziejnej sytuacji. On zawsze odpowiada, że trzeba zacząć od edukacji małych dzieci

kto wyjął tego gościa z kapelusza i winduje go na pozycję guru od niemal wszystkiego. Facet powiedział jedną prawdę o Spinellim i OK, ale zakłamuje inne ciekawe wydarzenia,po prostu o nich nie mówiąc. To ,że Europa jest faszystowsko trockistowska to ja mówię i pisze od lat wielu,nie mając pojęcia o Spinellim. Ten facet natomiast bredzi coś o marksistach. Gdybym to ja opowiadał o tym o czym opowiada wielu w internacie to przede wszystkim wzorował bym się na Suttonie. A jak przyjmiemy model tegoż anglika to wszystko układa się w całość. I te wszystkie prawdy objawione mędrców internetu się walą.
Napisałem 13 punktów do weryfikacji historii, to teraz dopisze 14.ILu ludzi w Polsce zdaje sobie sprawę,że Prusy Wschodnie były piątą strefą okupacyjną i de nomine do Polski nie należą.

oto wzl

Nie wiem

kto wyjął tego gościa z kapelusza i winduje go na pozycję guru od niemal wszystkiego.

Nie wiem. Może ktoś go wyjął. Tego nie można wykluczyć. A może tak działa internet, że każdy może w nim zaistnieć. Ale ten drugi przypadek zachodzi rzadziej, znacznie rzadziej.

oto Krzysztof M

kto wyjął tego gościa z

kto wyjął tego gościa z kapelusza i winduje go na pozycję guru od niemal wszystkiego. Facet powiedział jedną prawdę o Spinellim i OK, ale zakłamuje inne ciekawe wydarzenia,po prostu o nich nie mówiąc.

Lewactwo już wie, że naród zbliża się do prawdy o randze edukacji... I lewactwo zamierza w tym zakresie przejąć dowodzenie... Obstawiali jedną stronę barykady (niszczenie oświaty), a teraz będą obstawiać barykady stronę drugą (naprawa oświaty). Oczywiście na skutek tej "naprawy" nic się nie zmieni. Ale tu już połapią się tylko niektórzy goje. :-) A co tam! Niech łapią! I tak figę zrobią, bo będzie ich mało. :-)

oto baba jag

Tak chyba właśnie jest

w internacie można sprawdzić naprawdę prawie wszystko. No więc nie można kłamać,trzeba dezinformować. Na czym polega dezinformacja. Ano na mieszaniu prawdy i fałszu. No bo i tak nie ma możliwości falsyfikacji. Puszcza się więc wiele informacji z których niewielka część nawet nierawdopodobnych jest prawdziwa. No więc towarzysz Karoń wyjechał ze Spinellim. Poczytamy o gości i już wiemy . Ten gościu jest wiarygodny. No to podpina marksizm i komunę. Tu już jest dysonans wielu mędrców interneta łącznie w sumie z mądrymi ludźmi czyli z Przybyłem i Braunem. Plują na PRL ile wlezie,a za momencik narzekają jak to sprzedano w Polsce w sposób złodziejski majątek. No żesz K.. jaki majątek jak minutę demu gadali farmazony jaki to PRL był zły i nic nie wytworzył. Proszę tylko na to zwrócić uwagę, bo to ważne, a jest przez całe stada mędrców interneta pomijane. Celowo, czy są de facto po prostu głupi. Tak samo jest z Maciejewskim. Wyśmiewają się z niego nie mal wszyscy historycy. Tyle tylko,że historycy to w większości barany. A Maciejewski jako pierwszy, na skalę masową zajął się przepływem pieniądza. Może i bredzi w pewnych sprawach,nie wiem nie znam się, ale wiele informacji jest najprawdziwsze na świecie, a jednak przez historię ukrywane. Czy ktoś z Państwa słyszał o rewolucji przemysłowej w średniowieczu i ogromnym krachu gospodarczym. Zakładam się,że może 5%. A to jest niestety prawda.Pierwsza kopalnia węgla kamiennego powstała w średniowieczu w Limburgii,a nie jak podają historyczne książeczki w Anglii w wieku XIX. Jak towarzysz Karoń chce być wiarygodny dla mnie to niech opowiada o przepływach kasy z żydoniemiedkich banków amerykańskich i budowie trockistoskiego ładu.Prosze zauważyć,że można mówić źle o Stalinie,Leninie,Breżniewie i innych,ale źle o Trockim mówić nie można. W ogóle to bohater jak Zinowiew czy Kamieniew. A tych trockistowskich eskimosów jeszcze by pewno znalazł więcej.Nie wspomnę przez grzeczność o towarzyszu Fordzie,czołowym budowniczym socjalizmów w Europie.

oto Krzysztof M

Tu już jest dysonans wielu

Tu już jest dysonans wielu mędrców interneta łącznie w sumie z mądrymi ludźmi czyli z Przybyłem i Braunem.

Co do tego ostatniego zalecam ostrożność... Natomiast pan Przybył, to znakomity przykład intelektualisty, działacza i społecznika. Oby więcej takich. Jednak politykiem pan Przybył nie jest.

Celowo, czy są de facto po prostu głupi.

Celowo i metodycznie. I nie głupi, a skuteczni. Miliony wierzą na słowo, emocje sięgają zenitu, i od wyborów do wyborów.

Prosze zauważyć,że można mówić źle o Stalinie,Leninie,Breżniewie i innych,ale źle o Trockim mówić nie można.

To jest ślepa uliczka. Znacznie ciekawszy jest brak słowa "Kaganowicz" w komputerowych słownikach pisowni... Po prostu gościu był tak "mało ważny", że go "pominięto"! :-)

Towarzysz Karoń, to ktoś, kto ma wroga związać walką. Wróg ma walczyć z duchami, z cieniem, ale nigdy z przeciwnikiem prawdziwym. Jak już zacznie z nim walczyć, to się mu podrzuci dziesięć różnych nazw wroga, i każdej nazwie nada żywot niezależny, różny nieco od pozostałych. I ludziska pogłupieją... Ot, zwykła socjotechnika. :-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.