Na zawsze z Rosją

Wybory prezydenckie w Rosji odbyły się 18 marca. To symboliczna data. Cztery lata wcześniej, 18 marca 2014 roku, nastąpiło oficjalne przyłączenie Krymu do Rosji, zgodnie z wynikiem przeprowadzonego na Krymie referendum.

Wybory prezydenckie 18 marca 2018 roku mieszkańcy Krymu potraktowali jako powtórkę referendum, czyli absolutnie trzeba iść na wybory, choćby oznaczało to wielogodzinną kolejkę do lokalu wyborczego, i absolutnie trzeba głosować na Władimira Putina, aby nikt na świecie nie miał wątpliwości, czego chcą mieszkańcy Krymu (także Tatarzy). Obowiązywało hasło: Krym na zawsze z Rosją.

Niezależnie od tego, jak kto ocenia sytuację z przyłączeniem Krymu do Rosji, istnieją realia. Mieszkańcy Krymu nie dopuszczają dziś myśli, że Krym mógłby być poza Rosją. Sprawa wydaje się przesądzona.

Za chwilę Krym będzie w Rosji jeszcze bardziej. Most drogowy przez Cieśninę Kerczeńską miał być gotowy pod koniec 2018 roku. Dziś mówi się już, że w maju br., może nawet 9 maja. W każdym razie za chwilę.

krymski-most-iii.jpg

Nie tylko most będzie za chwilę oddany do użytku. Na dniach uruchomiony będzie też nowy budynek krymskiego portu lotniczego w Symferopolu (Krymska Fala).

symferopol.jpg

Zainteresowanym polecam filmy, z których pochodzą kadry powyżej.
Krymski most 3:25
Symferopol 8:14

oto Piotr Badura Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo "Beczka" (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.733335
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 15)

Dyskusja

oto farmen 25 marca

Kiedys w Polsce też tak było

Proszę pana, to co pan napisał, to tylko dobrze świadczy o Rosji, której szybko rozwijające się rolnictwo potrzebuje nawozu naturalnego, a nie chemicznego g..... a. Wielki plus dla Rosji, dlatego wszyscy kupują w Rosji zboża i żywność, bo jest naturalna, a nie GMO.

oto Robercik

Osoba która nie podpisała się

Osoba która nie podpisała się (stąd "gość") rzuciła wg. mnie link na pożarcie krytyki, a oceniający traktują jej komentarz jakby był promocją artykułu na WP. Mylę się?

oto Piotr Badura

Przypuszczam, że dobrze Pan myśli

Szanowny Panie Roberciku

Przypuszczam, że dobrze Pan myśli. Materiał opracowany przez Huberta Orzechowskiego dla Wirtualnej Polski, jest beznadziejnym dnem (powtórzonym zapewne za Biełsatem, który chyba uczestniczy w konkursie na rekord Guinnessa w kategorii "Najdurniejszy portal świata").

Idiotyzm, który linkował "Gość" opublikowały też, zapewne "z urzędu i rozdzielnika" (jak przystało na "profesjonalne media o wysokich standardach" - czytaj "wykonać polecenie i mordy w kubeł"), m.in.:
Biełsat jako pierwszy, a potem powtórzyły za nim
Gazeta Wyborcza
Polsat
Najwyższy Czas
Tygodnik Solidarność
i kto tam jeszcze. Większy problem jednak w tym, że powtórzyły go za Biełsatem także branżowe portale rolnicze, np.:
TopAgrar
CenyRolnicze
To już tragedia.

Podejrzewając, że Gość podpuszcza (czego nie lubię), poprosiłem o doprecyzowanie, kto odwraca kota ogonem. Ale odpowiedzi nie ma.

Pozdrawiam serdecznie

oto Eowina

A co Wy widzicie takiego w tym wpisie "Gościa"?

Mnie się on nie podoba, bo pokazuje, że Polskę nie stać na coś więcej, tylko na eksport gnoju. A to nie jest prawda.

Chciałabym zwrócić uwagę na innego rodzaju eksport, zapewne też wywoła zdziwienie.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-nie-chca-ju...

Sumując: można powiedzieć, że cały zachodni eksport nieprzyjemnie pachnie.

oto ktos

prawda a co to jest?

te media wykonują zlecenia polityczne więc nie napiszą ci prawdy (wp.pl onet tvn24 ) , nie usłyszysz prawdy tez z mediów Rosyjskich

oto mj

To oczywiste że media nie są od tego, żeby

spełniać szlachetną misję ''informowania'', i to jak pod przysięgą w sądzie - zawsze zgodnie z prawdą, niczego nie zatajając, bo jak nie, to... tylko od bardziej skomplikowanych gierek, ale są akurat kwestie gdzie nie potrzeba żadnych mediów, żeby wyrobić sobie na coś pogląd, kierując się choćby tzw. chłopskim rozumem.
Żadne ''medium'' nie wmówi mi że jakaś znacząca ilość mieszkańców Krymu chlipie w nieutulonym żalu za Ukrainą, patrząc na 4 lata pomajdanowych ''sukcesów'' gospodarczych i wszelakich, i np. los Donbasu, który akurat został przez Rosję wydudkany po całości i pozostawiony na pastwę bardzo niepewnego jutra.

oto Eowina

Widziałam reportarz gdzie ukraiński sondażysta błąkał

się z kamerą po jakimś mieście na Krymie i starał się dopytać przechodniów czy chcą wrócić pod skrzydła Ukrainy. Większość przechodniów albo nie chciała rozmawiać albo rzucała krótkie "NIE" i odchodziła.
Reporter starał się "pociągnąć za język", ale nikt nie chciał z nim rozmawiać, ani się tłumaczyć.

oto baba jag

Panie Piotrze byłem w swoim życiu

na Ukrainie dwa razy w Kijowie i w promieniu 150 km od Kijowa. Miałem nawet pracować na Ukrainie,ale byłem za drogi. Byłem na Białorusi,nie byłem w Rosji.Ale znam ludzi co byli na Uralu, na Koli i nad Bajkałem. Gdybym miał wybierać i był mieszkańcem Krymu w syfie zwanym Ukraina nie chciał bym żyć ani minuty.

oto Krzysztof M

Gdybym miał wybierać i był

Gdybym miał wybierać i był mieszkańcem Krymu w syfie zwanym Ukraina nie chciał bym żyć ani minuty.

Mógłby pan to rozwinąć?

oto baba jag

Nie mógł bym

bo mało co pamiętam ze szczegółami. Pamiętam tylko wrażenie

oto chłop jag

Jeżeli miałby być

Krym banderowski - to dlaczego Warszawa z Krakowem miałaby być poza panowaniem banderowców - tołażysze.
Wniosek?
Oj namieszali ci grandziarze zza wielkiej wody - oj namieszali - i ktoś to będzie musiał kiedyś posprzątać - tołażysze.

oto Mar.Jan

Nie ma to jak rasowy propagandysta :))))

absolutnie trzeba głosować na Władimira Putina, aby nikt na świecie nie miał wątpliwości, czego chcą mieszkańcy Krymu (także Tatarzy). Obowiązywało hasło: Krym na zawsze z Rosją.
Niezależnie od tego, jak kto ocenia sytuację z przyłączeniem Krymu do Rosji, istnieją realia. Mieszkańcy Krymu nie dopuszczają dziś myśli, że Krym mógłby być poza Rosją. Sprawa wydaje się przesądzona.

No jasne! Przeciez na Krymie nigdy nie mieszkał żaden Ukrainiec, tylko sami Tatarzy, którzy kochali zawsze Józefa Wissarionowicza, nawetm, jak ich kazał wypędzić na Syberię, skąd po jego śmierci zdołało wrócic ok. 20% krymskiego społeczęństwa.
Ciekae tylko, - wobec takiej zdumiewającej jednomyślności, dlaczego tyle czasu ktoś z kimś (a kto z kim , panie Piotrze?!) walczył , strzelał, dzgał nożem i walił kijem po głowie? Pewnie jacys chuligani to byli...

oto Piotr Badura

Pisałem:

Pisałem:

Na dniach uruchomiony będzie też nowy budynek krymskiego portu lotniczego w Symferopolu (Krymska Fala).

Wspomniane dni minęły i nowy terminal jest już otwarty.
Oczywiście wokół obiektu (a także na i w obiekcie) trwają jeszcze prace, ale nie mają one charakteru blokującego jego działanie, a ważne było, by wybierający się na Krym w tegorocznym sezonie urlopowym, mogli już korzystać z nowego portu lotniczego. Ten sam argument przemawiał też za przyspieszeniem otwarcia mostu drogowego przez Cieśninę Kerczeńską, co ma nastąpić już w maju (pierwotnie planowano grudzień).

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.