WĘGRY: Tygodnik "Figyeloe" opublikował listę ludzi Sorosa.

Prorządowy tygodnik "Figyeloe" opublikował w czwartek listę osób, pracujących według niego dla amerykańskiego biznesmena George’a Sorosa i opłacanych przez niego organizacji. Wymieniona w tekście Amnesty International uznała to za próbę zastraszenia.
(...)
Na pierwszym miejscu wymienieni zostali wykładowcy założonego przez Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU), w tym byli ministrowie: spraw zagranicznych Peter Balazs czy finansów Albert Laszlo Barabasi i Lajos Bokros, a także rektor uczelni Michael Ignatieff.

Jako mieszkaniec (i obywatel) Kanady donoszę, że wyżej zaznaczony tłustym drukiem pisarz, historyk, oraz polityk w swoim czasie kanadyjski ma bogatą internacjonalną karierę. Urodzony w 1947 w Toronto w rodzinie kanadyjskiego dyplomaty George'a Ignatieffa, który z kolei był synem rosyjskiego hrabiego Pawła Ignatiewa doradcy cara Mikołaja II w 2009 został liderem Liberalnej Partii Kanady i pretendentem na stanowisko premiera Kanady.

Przedtem, bo niemal całe ostatnie ćwierćwiecze XX wieku przebywał w Anglii robiąc akademicką karierę w Cambridge i Oxford. Pierwsze 5 lat wieku XXI spędził w Harvard, a potem przeniósł się do Toronto gdzie też wykładał na uniwersytecie, a potem rozpoczął karierę w polityce. Nie poszła mu ona dobrze. Przegrał sromotnie w wyborach do parlamentu Kanady w 2011 roku, nie tylko jako jako przywódca partii, która gorsze wyniki niż za jego liderowania miała ostatnio nie wiem już kiedy, ale także nawet sam nie uzyskał mandatu.

Półtora roku temu został rektorem Uniwersytetu Europy Środkowej w Budapeszcie. Uniwersytet został założony przez "filantropa" George'a Sorosa w 1991 roku, by pełnić w Europie Wschodniej rolę taką jaką ma "latarnia morska dla żeglarzy w odniesieniu dla społeczeństwa otwartego i wartości jakie ono przynosi", jak powiedział sam Ignatieff w jednym z wywiadów prasowych.

Ciekawostką jest że ten potomek rosyjskiej arystokracji i anglosaskiej kanadyjskiej plutokracji, który żył w różnych okresach swego życia co najmniej w czterech krajach przez długie okresy (zatem zapewne reprezentujący najdoskonalszy przykład "obywatela świata") jest też autorem książki o znaczącym tytule: The Myth of Citizenship.

Źródło: Interia

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Dyskusja

oto Andrzej

Liberał, czyli internacjonał

Wcześniej polityk, więc teraz używa swoich znajomości w tym światku, by zapracować na swoje wynagrodzenie od Sorosa.

Ale to ciekawe wydarzenie nie tylko ze względu na Ignatieffa

Węgrzy opublikowali listę V Kolumny (ludzi Sorosa).

Organizacje: Amnesty International, Węgierski Komitet Helsiński, Stowarzyszenie na rzecz Prawa do Swobód (TASZ).

Ludzie: wykładowcy Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU) - byli ministrowie: spraw zagranicznych Peter Balazs czy finansów Albert Laszlo Barabasi i Lajos Bokros, rektor uczelni Michael Ignatieff.

Na Węgrzech pracuje dla Sorosa co najmniej 2 tys. osób - wg Tracie Ahern, byłej szefowej funduszu Sorosa.

za: Viktor Orbán, polski fanklub

oto chłop jag

Po prostu

rzeczony pan podpisał cyrograf z diabłem - nie on pierwszy i nie ostatni - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.