Szczerość naszych pobratymców

W opublikowanym w piątek wywiadzie dla BBC Ukraina szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin mówił m.in. o stosunkach z Polską i Węgrami.

Klimkin wskazywał także na obecność w Polsce ukraińskich emigrantów zarobkowych, którzy „ratują polską gospodarkę” i mówił, że boi się o ich bezpieczeństwo po wejściu w życie nowelizacji ustawy o IPN przewidującej kary za zaprzeczanie zbrodni wołyńskiej.

O, dawajcie, teraz sfotografuję się z portretem Stepana Bandery albo z czerwono-czarną flagą. A potem pojadę do Warszawy z jakąś wizytą. I proste pytanie: co dalej? – pytał szef ukraińskiego MSZ. – A co będzie z jakimkolwiek innym Ukraińcem, których tam jest ponad milion? Martwię się o bezpieczeństwo każdego, kto tam jest. – dodawał.

Zdaniem ministra byłoby idealnie, gdyby nowelizację uchylono, jednak wyraził on wątpliwość, że tak się stanie, ponieważ nie sprzyja temu „atmosfera w polityce wewnętrznej” w Polsce. Według Klimkina najważniejsze jest doprowadzenie do tego, by „prawne stosowanie tej ustawy nie zagrażało bezpieczeństwu Ukraińców w Polsce”. Zapowiedział on, że będzie rozmawiał z polskimi władzami o tym, jak polskie sądy będą stosować ustawę o IPN.

Wzmianka o milionie Ukraińców w Polsce, to przejaw troski o nich, czy strzeżenie dla nas?

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Eowina

Ukraina jest wewnętrznie napięta.

Nadia Sawczenko, ta która była kiedyś więziona przez Rosję i jako bohaterka wróciła na Ukrainę, została posłanką do Rady Najwyższej, ale nigdy nie dała się spacyfikować. Jeden z oficerów ukraińskich, który był zaangażowany w procesach wymiany jeńców został oskarżony o zdradę i uwięziony. Sawczenko, będąc wojskowym pilotem, czuje solidarność z wojskowymi, odwiedziła go i stanęła w jego obronie. Jest wniosek o pozbawienie jej immunitetu poselskiego i postawienie przed sądem. Jest oskarżana o podburzanie i planowanie zamachu. Ona twierdzi, że w wojsku jest napięcie, które może wybuchnąć. Warunki wojskowych, szczególnie na froncie są tragiczne; chłod, głod i błoto.

Генеральный прокурор Украины Юрий Луценко обвинил депутата Верховной рады Надежду Савченко в подготовке теракта в парламенте страны и предложил снять с нее депутатскую неприкосновенность.

https://meduza.io/news/2018/03/15/genprokuror-ukra...

oto Czesław

Moje rady dla Klimkina

To nie przyjeżdżajcie do Polski. Macie wreszcie tą swoją etnicznie czystą Ukrainę i nikt wam nie przeszkadza żeby była to kraina "miodem i mlekiem płynącą", bo krwią polską to już spłynęła.

oto MSzach

Tak najłatwiej. Ale oni

Tak najłatwiej. Ale oni współprodukują podatki na rozdawnictwo lewych rządów...

oto chłop jag

Szczerość naszych pobratymców

Szczerość naszych pobratymców

Szczerość ta wynika z tego, że i atrapą Polski i benderlandem rządzi pupil szatana - tołażysze - który do banderowców żywi sentyment za niegdysiejsze ich dokonania na Wołyniu.
Wniosek?
Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości co do celu wskrzeszenia banderlandu - bo nie zrobiono tego po to aby rezuny kwiatki sadzili i na Ukrainie i w atrapie Polski - tołażysze - a potem je wąchali.

oto Eowina

W Ukrainie jest pełno broni, jest mnóstwo przestępstw.

Z czasem to przeniesie się do Polski. Jeżeli sytuacja materialna na Ukrainie będzie się pogarszać, to niewątpliwie w Polsce będzie to odczuwalne.

oto MSzach

Ów milion to ich karta do gry

Ów milion to ich karta do gry. Coraz ważniejsza im ich coraz więcej. Bo wyobraźmy sobie, że z dnia na dzień Ukraińcy znikną z polskiego rynku pracy....
A rząd polski wydaje na maksa i bardzo ucierpiał na niewyprodukowanych przez Ukraińców podatkach. Przynajmniej przez dłuższy czas lewicowe rządy miałyby duży problem.

oto MSzach

Podziwiam jak często u nas po

Podziwiam jak często u nas po starpolsku wysuwa się ludzikom szabelka przed rozumem.
- A co parchy chmielone.. won na zad do swojego domu. Gdyby nie wy wyzyskiwacze łatwiej wyskakiwali by z kasy. A co....

oto MSzach

No i wie dlaczego mają wypie

No i wie dlaczego mają wypie ***ć.
Typowe.
Żadnej lepszej alternatywy - tylko chciejstwo.

oto Ech...

Chciejstwo przedsiębiorców - którym forsa zalepiła oczy

Dalekosiężne skutki społeczne nasycania Polski coraz liczniejszymi mniejszościami nie obchodzą ich - a jedynie "aby kasa była". Dziś. Teraz. Zaś "po nich choćby potop"... przyszłe pokolenia niech się potem martwią, co tu począć z tą ukraińską mniejszością, prawda?

oto Krzysztof M

Nie było wymiany kadr w

Nie było wymiany kadr w państwie. Więc to tylko skutki.

oto Krzysztof M

won na zad do swojego domu

won na zad do swojego domu

Na zad, to drogi panie można kijem dostać. I nie tyle "na" ile "w". Winno być "nazad". :-)

oto MSzach

Ot czepialski jakiś-:))

Ot czepialski jakiś-:))

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.