Co zrobić z dzieckiem Homo Sapiens? - sonda uliczna

.be

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto jazczworaków

Czy ciężko jest wychować homo

Czy ciężko jest wychować homo sapiens- po panu , pożal się Boże - ankieterze - widać,że ciężko!
Szanowałbym, gdyby zrobił pan tą sondę wśród tzw. yntelygięcji, ale w tym przypadku .....

oto Krzysztof M

tą sondę

tą sondę

TĘ sondę. Panie

yntelygięcji

oto Krzysztof M

Nie jestem inteligentem. To

Nie jestem inteligentem. To panowie studia pokończyli. Nie ja.

oto adam_54

Dobre :D

Znakomity przykład poziomu intelektualnego do jakiego doprowadziły polaków , rządy osób prawnych zwących się partie

Sprawdza się stare porzekadło.... "Z kim przystajesz, takim się stajesz".

oto Marek Bekier

Proszę się wypowiedzieć nieco

Proszę się wypowiedzieć nieco szerzej. Ja akurat nie mam tutaj wielkich zastrzeżeń do poziomu intelektualnego. To raczej bardzo niski poziom encyklopedycznej wiedzy niepozwalający na rozpoznanie nazwy "homo sapiens" wielokrotnie używanej już w podręcznikach do szkoły podstawowej. Zastanawiająca jest też chęć do wypowiadania się mimo niezrozumienia pytania na elementarnym poziomie ale to jest problem dla psychologa ;-) Muszę jednak zauważyć, że nie przypominam sobie abym kiedykolwiek rozmawiał z człowiekiem, który nie wie, że jest homo sapiens. Oczywiście nie mam zwyczaju pytać na co dzień o znajomość tego typu określeń. W każdym razie podziwiam autora wywiadów za to, że znalazł tylu ignorantów chętnych do rozmowy.

oto adam_54

Panie Marku..... "szerzej"....

..to pan sam sobie odpowiedział.....

Zastanawiająca jest też chęć do wypowiadania się mimo niezrozumienia pytania na elementarnym poziomie ale to jest problem dla psychologa ;-) Muszę jednak zauważyć, że nie przypominam sobie abym kiedykolwiek rozmawiał z człowiekiem, który nie wie, że jest homo sapiens.

A jak z powyższego wynika - nie wie nikt z ankietowanych. A przyczyny takiego stanu rzeczy , muszą przecie jakieś być.
Moje wnioski... jak wyżej .... osoby prawne to debile i sprowadzają ogół społeczeństwa do swojego poziomu - zgodnie z powyższym porzekadłem :-)

Pozdrawiam

oto Natalia Julia Nowak

adam_54

A jak z powyższego wynika - nie wie nikt z ankietowanych. A przyczyny takiego stanu rzeczy , muszą przecie jakieś być.

Wytłumaczenie jest tylko jedno: ci ludzie NIE są Homo sapiens.

"Homo sapiens" - "Człowiek rozumny".

oto wzl

No to mamy

Wytłumaczenie jest tylko jedno: ci ludzie NIE są Homo sapiens.

No to mamy problem, bo mamy Homo sapiens neanderthalensis, Homo sapiens aborygen australijski i Homo sapiens cywilizowany Europejczyk. Tak! Nauka uwielbia dzielić włos na czworo. A przed tymi wszystkimi Homo sapiens był jeszcze Homo erectus, co wcale nie znaczy - człowiek wyprostowany, tylko - prawdziwy mężczyzna. A przed Homo erectus był Homo habilis - człowiek zręczny. A może to był doktor habilitowany? Od tych terminów to się może w głowie zakręcić. Nie byłbym tak surowy w ocenie tych ludzi.

oto Marek Bekier

Być może jestem słabo

Być może jestem słabo zorientowany w realnym stanie wiedzy przeciętnego człowieka spotkanego na ulicy. Mam jednak wrażenie, że autor filmu mocno się napracował by wybrać taką ilość tak "ciekawych" wypowiedzi.

oto Krzysztof M

Mam jednak wrażenie, że autor

Mam jednak wrażenie, że autor filmu mocno się napracował by wybrać taką ilość tak "ciekawych" wypowiedzi.

Jest to możliwe. Jednak nie o to chodzi. Chodzi o to, że jeśli już wszystkich ludzi zapytać o coś bardziej złożonego, np. jaki powinien być stosunek władz ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej... Albo rola sojuszy w dzisiejszej polskiej polityce międzynarodowej, ewentualnie różnice między tradycyjną etyką chrześcijańską i żydowską... Pewnie materiał do podobnego wideo powstałby znacznie szybciej. :-)

Jak by nie było, ci wszyscy ludzie idą na wybory... I każdy głosuje... Zgodnie z własną WIEDZĄ i sumieniem...

oto wzl

A Pan

A Pan, jako pedagog, powinien zdziwić się nie tym, że autor filmu napracował się tak, by dokonać tak "reprezentatywnej " próby, tylko tym, że żadna z tych osób, nie rozumiejąc terminu, nie pyta, co to oznacza. Nie pyta, bo wstydzi się. A czy nasz system edukacji nie był od zawsze taki, że zadawanie pytań oznaczało wychodzenie na głupka? Ja wiem, że trochę upraszczam, ale chyba coś jest na rzeczy.

oto Marek Bekier

Owszem zdziwiłem się tym

Owszem zdziwiłem się tym tylko w innym poście. Nie mam Panu za złe, że Pan tego nie zauważył bo ciężko jest prześledzić cały wątek pamiętając kto co napisał. A z tymi obawami przed wychodzeniem na głupka przez zadawanie pytań to ma Pan rację. Martwi mnie to głównie dlatego, że jest to stan w dużym stopniu wypracowany przez system oświaty.

oto wzl

To prawda

To prawda. Przeoczyłem ten wątek. Ale, jak to mówią, nikt nie jest doskonały.

oto Krzysztof M

Proszę pisać po polsku. Nie po polskiemu.

"Z kim przystajesz, takim się stajesz"

"Przestajesz". Nie "przystajesz".

oto Eowina

Czyli nie ma słowa "przystanek" tylko jest "przestanek"?

"Przestajesz". Nie "przystajesz"

A co jak ktoś nie przestaje, bo nie ma przestanków, to musi przystać do tych co przystają, a potem stoją razem i stoją w wyniku czego ten ktoś staje przystojny.

oto Krzysztof M

Odsyłam na lekcje języka

Odsyłam na lekcje języka polskiego. Prywatnych korepetycji niech pani nie bierze, bo wątpię, żeby ktoś panią przyjął. :-))

oto Krzych Adam

Ogladałem ten klip z niedowierzaniem.

Czy rzeczywiście poziom edukacji w Polsce spadł aż do tego poziomu, że są całe masy Polaków nie wiedzących co oznacza "homo sapiens", czy twórca klipu spośród tysięcy indagowanych osób wybrał te kilkanaście, może kilkadziesiąt osób (nie wiem dokładnie ile, bo przerwałem oglądanie dość szybko)?

oto Krzysztof M

czy twórca klipu spośród

czy twórca klipu spośród tysięcy indagowanych osób wybrał te kilkanaście, może kilkadziesiąt osób

Można o to zapytać komentując na YT. Są tam tacy, którym autor odpowiedział.

oto Eowina

Tak, można przeżyć załamanie z powodu nieznajomości

terminu "homo sapiens" wśród Polaków. Jakaż to radość, że tu na prawicy są sami dokształceni ludzie i to wiedzą. Jeszcze innym powodem do tragedii jest koka -kola, właśnie tak napisana. Z tym nie da się żyć.

oto Marek Bekier

A mi się podoba pisanie

A mi się podoba pisanie obcych nazw i zwrotów tak jakby były po polsku. Czasem uzyskują nowe znaczenie. Skoro dała Pani przykład napoju to ja dodam przykład "polskiego" zapisu słowa "łykend". My, Słowianie lubimy łykać to i owo w czasie wolnym od pracy ;-)

oto Eowina

Tak, "łyk-end" jest bardzo stosownym terminem.

Mnie się też podoba, ale za nieznajomość "homo-sapiensa" powinni wsadzać do więzienia, przynajmniej na czas na jeden "łyk-end". ;)

oto Krzysztof M

Łykend to dla zachodniaka

Łykend to dla zachodniaka powód do radości. Dla Polaka to powód do smutku. Czasem do rozczarowania (kabareciarz Piotr Bałtroczyk - każdy wie, że flaszka kiedyś będzie pusta, ale zawsze jest to zaskoczenie). :-)

oto Krzych Adam

Proszę się nie załamywać, miła Pani.

Edukacja w III RP ma mieć, jak tu wielu komentatorów twierdzi, nieporównywalnie niższy poziom w porównaniu do tej którą zapewniała PRL. A nawet w tamtych czasach pamiętam byli tacy moi rówieśnicy, którzy o znaczeniu tego terminu nie mieli pojęcia.

Zaskoczenie budzi tylko to automatyczne kojarzenie sobie tej łacińskiej nazwy jedynie z jednostką chorobową.

Koka-kola to inna rzecz. Nie mam porównania, bo za PRL-u istniała właściwie tylko Polo-Cocta. A Pepsi-Cola i Coca-Cola pojawiły się dopiero chyba w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. A i to tak jakoś jakby nie na długo.

oto Krzysztof M

Jeszcze innym powodem do

Jeszcze innym powodem do tragedii jest koka -kola, właśnie tak napisana. Z tym nie da się żyć.

A ja musiałem. Przed dwa lata...

oto Skanderbeg

Ja sądzę, że to jednak nie jest standard.

Na jesień 2005 roku, na mojej lekcji, nastoletnie dziewczę dowiedziało się, że Kaczyńskich jest dwóch. Zapytała mnie, że nie rozumie dlaczego czasem podają Jarosław a czasem Lech. Zaszokowało mnie to, ale dziewczyna wyszła na ludzi. Potraktowałem ją jako obiekt specjalny. I zdała maturę z WOSu (dużo pracy po godzinach poświęciłem, ale mam taką próżność-lubie jak jest bardzo widoczny progres, stąd lubię młodzież krnąbrną i nieoczytaną. Dzisiaj dziewczę jest aspirantem w policji. Wyszła na ludzi, choć trochę pracy to kosztowało

oto Krzysztof M

Gratulacje!

Gratulacje!

oto Skanderbeg

Dziękuję.

Swoją pracę z młodzieżą traktuję niczym doktor Judym swoją. Inaczej nie potrafię

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.