Upadek religii Holokaustu - widziane z Izraela

Ciekawy artykuł żydowskiego muzyka i publicysty, urodzonego w Izraelu, obecnie mieszkającego w Wielkiej Brytanii nawróconego syjonisty - Gilada Atzmona.

To co poniżej to fragmenty zaczerpnięte z artykułu gazety Haaretz, zatytułowanego "Upadek konsensusu, że Żydzi byli pierwszymi ofiarami Holocaustu" autorstwa Ofri Ilani. Artykuł omawia podstawy globalnej religii Holocaustu, identyfikuje międzynarodowe instytucje, które podtrzymują doktrynę i polityczne wydarzenia, które wskazują, że Gojim mają już dość pojęcia prymatu żydowskiego cierpienia. Zgadzam się z większością obserwacji Ilaniego, a także jego przewidywaniami dotyczącymi losu religii holokaustu. Istotna różnica między nami polega jednak na tym, że podczas gdy Ilani wydaje się być zaniepokojony możliwym upadkiem mitu Holocaustu, ja uważam, że emancypacja z tyranii Judeo-centrycznego widzenia świata jest niezbedna dla ewolucji ludzkości.

O centralnej roli Holokaustu i jego pamięci Ilani pisze; "Spotkanie z kimś, dla kogo holokaust nie istnieje, było dla mnie niezrozumiałe - a przynajmniej było jak rozmowa z kimś, kto nigdy nie słyszał o słońcu, lub kto nie wie, czym jest woda." Pogląd Ilaniego wydaje się integrować Holocaust z greckimi "elementami klasycznymi" razem z wodą, powietrzem i ogniem.
Ilani rozwija swoją myśl: "W Izraelu Holocaust jest pierwszą rzeczą, o której musisz wiedzieć. Jeśli ktoś tutaj cokolwiek wie o przeszłości, to chodzi właśnie o Holokaust. Nie odkrycie Ameryki, nie lądowanie na Księżycu, z pewnością nie Rewolucja Francuska, nawet Objawienie na Górze Synaj - przede wszystkim Holokaust. Przez pewien czas można było myśleć, że jest tak samo poza Izraelem."

Ilani jest dużo młodszy ode mnie. Dla pokolenia moich rodziców, dla moich rówieśników i dla mnie, Holocaust był odległą historią: żydowska diaspora, tragiczne wydarzenie, które przytrafiło się innym ludziom, ludziom, których uważaliśmy za obcych. Ludzie, którzy byli jak owce prowadzone na rzeź, a my, "Izraelczycy", nimi nie byliśmy. Na pewnym etapie zmieniła się izraelska postawa wobec Holocaustu i ta zmiana nie została jeszcze całkowicie zrozumiana.
"Indoktrynacja religią holokaustu rozprzestrzeniła się daleko poza granice Izraela" - twierdzi Ilani. "W Ameryce, podobnie jak w wielu innych częściach świata, dzieci w ostatnich dekadach dowiedują się o Holokauście od najmłodszych lat. Zasadniczo jest to postrzegane jako wydarzenie kształtujące epokę nowożytną, wobec której ukształtowały się centralne wartości polityczne naszej epoki."- dodaje sarkastycznie - "starają się wyobrazić sobie, jak ludzie przeklinali swoich politycznych przeciwników sto lat temu, kiedy słowa "naziści lub "faszyści" nie miały jeszcze żadnego znaczenia."

Ilani następnie potwierdza, że religia Holocaustu determinuje i określa ściśle sztywny porządek światowy. "Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, pomnik Holocaustu w Berlinie i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście stanowią ucieleśnienie tej pamięci. Wszyscy zostali zmuszeni do pamiętania, zgodnie ze sztywnym protokołem. Każde publiczne oświadczenie o Holokauście jest monitorowane przez ekspertów, dziennikarzy i organizacje międzynarodowe. Każde odchylenie od oficjalnej linii jest potępiane i karane." Ilani po prostu stwierdza, co wielu z nas wie - prymat żydowskiego cierpienia stał się tyrańskim aparatem ucisku na Zachodzie.

Dzięki ideologii Holocaustu Izrael jest chroniony przed jakąkolwiek krytyką, a jego niezliczone przypadki łamania praw człowieka są w dużej mierze ignorowane. Jakiekolwiek ruchy solidarności z Palestyńczykami są praktycznie paraliżowane przez zjudaizowane zespoły policji, ponieważ w kontekście prymatu żydowskiego cierpienia, Palestyńczycy mogą być tylko wtórnymi ofiarami.

Ilany opisuje, jak historia o Holokauście, co teraz widzimy, zaczyna się rozpadać. "Wiele osób w ostatnich tygodniach było oszołomionych działaniami legislacyjnymi Polski związanymi z pamięcią o Holokauście, a także oświadczeniami polskiego premiera, że w Zagładzie uczestniczyli zbrodniarze żydowscy w takim samym stopniu jak polscy kryminaliści ."

Polacy nie są sami, "widzimy teraz upadek tego porządku świata. Wydarzenia takie jak rosyjska inwazja na Ukrainę, nastanie Trumpa i kryzys Brexit to trzy z największych pęknięć, które się w nim pojawiły. Konsensus dotyczący Holocaustu Żydów był zasadniczo związany z tym porządkiem politycznym."

Izraelski akademik przyznaje, że Holokaust i nowy globalny kapitalistyczny porządek świata są dwiema stronami tej samej monety. "To Unia Europejska i inne globalne instytucje utworzone od lat 90. XX wieku rozpowszechniają oficjalną wersję Holokaustu europejskiego żydostwa i egzekwują jego zachowanie. Nic więc dziwnego, że dezintegracja ładu światowego i jego instytucji doprowadziła do zburzenia konsensusu w sprawie Holokaustu".

Wydaje mi się, że ci, którzy są zaniepokojeni globalnym kapitalistycznym porządkiem, mogą zostać podniesieni na duchu przez wizję Ilani'ego o rozpadającej się wierze w religię Holokaustu i związanych z nim autorytarnych instytucjach.

Holocaust

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.285715
Ogólna ocena: 4.3 (głosów: 7)

Tematy: 

Dyskusja

oto Czesław

To od Polski się zaczęło

Tak jak II-a w.ś. rozpoczęła się od oporu Polski wobec agresji Niemiec i w sumie przyniosło klęskę Niemiec, tak i teraz wygląda na to że Żydzi zaatakowali Polskę w sprawie Holokaustu i to jest początek końca terroryzowania świata religią Holokaustu.

oto Natalia Julia Nowak

Holocaust jest również fundamentem

szkoły frankfurckiej (której ideologami byli Żydzi). Oświecenie = uporządkowany świat = autorytaryzm = Hitler = Holocaust. Dlatego, zdaniem Nowej Lewicy, należy zniszczyć idee oświeceniowe, takie jak państwo narodowe, powszechna służba wojskowa itd.

oto Qba

Nie zgodzę się z twierdzeniem

Nie zgodzę się z twierdzeniem, że Holocaust jest fundamentem teorii krytycznej, o której Pani pisze. Sam teoria była bowiem rozwijana w Niemczech jeszcze w latach 30. i posiada przede wszystkim korzenie marksistowskie (czerpiąc także z Kanta, Freuda czy Hegla).
Na zaprezentowanym równaniu, Hitler i Holocaust mieszczą się jedynie sytuacyjnie tj. gdy istnieje ku temu doraźna potrzeba propagandowa. Domyślnie natomiast końcem równania jest zniewolenie przez system, który narzuca pojęcia, zasady, struktury, hierarchie etc.

oto chłop jag

Upadek religii Holokaustu -

Upadek religii Holokaustu - widziane z Izraela

Jaki jest koń - każdy widzi - tołażysze - przynajmniej w atrapie Polski.

Istotna różnica między nami polega jednak na tym, że podczas gdy Ilani wydaje się być zaniepokojony możliwym upadkiem mitu Holocaustu, ja uważam, że emancypacja z tyranii Judeo-centrycznego widzenia świata jest niezbedna dla ewolucji ludzkości.

Sprawa jest dużo poważniejsza - bo chodzi o wyniszczanie ludzkości stworzonej przez Boga w ogóle - w tym białej rasy w szczególności - tołażysze.

oto Qba

ja uważam, że emancypacja z

ja uważam, że emancypacja z tyranii Judeo-centrycznego widzenia świata jest niezbedna dla ewolucji ludzkości.

W oryginale jest "humanist development", chyba chodzi bardziej o "ludzki (w domyśle bardziej cywilizowany, postępowy) rozwój". Tak na marginesie, żeby nie wypadało zbyt pompatycznie.
To przede wszystkim na Zachodzie (z przyległościami) Holokaust zatryumfował, jako fundament świadomości powojennej, natomiast w kręgach wschodniej Azji często sam fakt Zagłady jest ledwo kojarzony (stąd np. incydenty z Japończykami, uprawiającymi cosplay nazistowski).
Na pewno demontaż para-religii pomoże paradoksalnie samym Żydom, którzy będą mogli uwolnić się od części dojmującej paranoi, która dotyka społeczności żydowskie rozsiane po świecie i skłania je do szaleńczego pędu za dominacją. W ten sposób błędne koło: "zwiększanie wpływów-strach przed odwetem gojów" straci nieco na dynamice.
Ryzykownym krokiem (w dłuższej perspektywie) jest powiązanie całego status quo z obroną "Przemysłu Holocaust", jakby miało to zapewnić dostateczną ochronę obecnemu ładowi. W efekcie kontestacja całego układu może potencjalnie porwać za sobą także rzekomo niezniszczalny immunitet Izraela, który mógł w porę odciąć się od upadających systemów i struktur. Prawdopodobnie jednak to powiązanie było ceną, którą Żydzi byli gotowi zapłacić zachodniej klasie polityczno-biznesowej. W tej sytuacji zwykle wyczekuje się nowego układu i proponuje nowy/stary kontrakt dla sukcesorów (przypadek Trumpa może na to wskazywać).

oto Mar.Jan

Nie bardzo rozumiem czemu maja słuzyc załaczone zdjęcia?

Jest to całkowicie nieuprawnione zrównanie niemieckiego ludobójstwa dokonanego na Żydach z dzisiejszym stosunkiem państwa Izrael do Palestyńczyków.
Podstawowa róznice widać w tym, że po prawej stronie dzieci palestyńskie sa dobrze odzywione i dobrze ubrane.
Jak do tej pory Żydzi nie palą ich rodziców w piecach i glodzą w zamkniętych obozach.

Dlatego własnie te zdjęcia sa intelektualnym naduzyciem przynoszacym wstyd autorowi, który je bezkrytycznie wykorzystuje.

oto Mar.Jan

A w ogóle Polacy jak gęsi, zupełnie nie mają własnego

światopoglądu i daja się każdemu durniowi wmanwrowac w jego durniowe problemy z samym sobą.

Na zydowskie ujadanie w sprawie marca 68 POlacy powinni co najwyżej wzruszyć ramionami i głosno przypomniec, że nikt Zydów z Polski siła nie wypędzał.!
W zaden sposób nie da się tego porównac z wypędzaniem Polaków Zamojszczyzny w czasie wojny,m czy z masowym wypędzaniem Niemców po II wojnie z POlski (przez Ruskich rzecz jasna!).
15000 wyjechało, (głównie partyjnych funkcjonariuszy i ubeków, którzy bali się nadciągajacych rozliczeń wewnątrzpartyjnych), a ponad 100000 zostało w kraju!

Wielu POlaków zazdrościło Zydom tego, że {artia dała im MOZLIWOŚC legalnego wyjazdu z kraju z całym dobytkiem.
Znakomicie ilustruje ten okres dowcip o Aaronku, który puścił w klasie bąka:
Spotyka dyrektor szkoły Aaronka na boisku i surowo pyta:
- czemu ty nie na lekcji?!
- Bo logiki nie ma - rzekł Aaronek.
-Jak to: logiki nie ma? - pyta dyrektor, unosząc brwi.
- A bo panie dyrektorze, ja się zesmrodziłem i pan nauczyciel wyrzucił mnie z klasy. I teraz oni siedzą tam w tym smrodzie, a ja biegam po świezym powietrzu.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.