W sojuszniczej okrężnicy

Po przyjęciu przez polski Sejm nowelizacji ustawy o IPN, w której zapowiada się ściganie i kary za przypisywanie Polakom, jako Narodowi współudziału w holokauście, rozgorzała polityczna burza. Ambasador Izraela pani Anna Azari raczyła skrytykować nową ustawę publicznie, podczas uroczystości w obozie w Auschwitz. Jej zwierzchnik – premier Izraela napiętnował Polskę, a izraelski rząd zapowiedział odwołanie ambasadora z Warszawy. Izrael zapowiada też ściganie Polski za „kłamstwo oświęcimskie”. W dodatku grupa amerykańskich kongresmenów wystąpiła do Prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy, a Departament Stanu zagroził pogorszeniem wzajemnych relacji.

Słowem – nasi sojusznicy, którym wysługujemy się od lat – Izrael i USA – nagle postawiły polskie władze na baczność. Ci których wojska parę miesięcy temu witał minister Macierewicz peanami, stwierdzeniami, że oto spełniły się marzenia pokoleń Polaków, żeby tu nad Wisła stacjonowały wojska USA, nagle odwracają się i grożą, że nie będą nas bronić. Ba! Nie wiadomo czy za pogróżkami dyplomatycznymi oneż amerykańskie wojska, (o których pokolenia Macierewiczów marzyły) nie wymaszerują w kierunku Warszawy, żeby tam zaprowadzić porządek? Z obcymi wojskami nigdy nic nie wiadomo.

A jaki to porządek miałyby zaprowadzać wojska „Wuja Sama” i o jakież to zbrodnie jesteśmy oskarżani przez „naszych starszych braci w wierze” – Żydów?

Ano to proste jest. Chodzi o mienie pożydowskie wartości bilionów dolarów jakie pozostało po ofiarach holokaustu, Żydach którzy nie pozostawili spadkobierców.

Nowojorski Światowy Kongres Żydów od dawna domaga się zwrotu tych bilionów dla siebie. Kilkanaście lat temu lider tej organizacji – Singer - zapowiedział, że Polska nie zazna spokoju dopóki nie zapłaci nowojorskim Żydom, za to co zostawili polscy Żydzi zamordowani przez „nazistów”.

Kim byli owi tajemniczy „naziści” w zasadzie nie wiadomo – przynajmniej w opinii Światowego Kongresu Żydów. Jednak wielu żydowskich badaczy problemu skłania się do wniosku, że byli to Polacy, którzy jak wiadomo u siebie utworzyli „Polskie Obozy Śmierci”. Te wnioski są już na zachodzie prawie powszechnie aprobowane, nawet swego czasu amerykański prezydent Obama podczas wręczania nagrody im. Jana Karskiego użył sformułowania „Polskie Obozy Śmierci”. Słuchał tego pokornie ambasador Polski Daniel Rotfeld i nie wstał, nie zaprotestował skulił uszy po sobie, a jak wiadomo „kto milczy widocznie się zgadza”.

Co więcej o nazistowskich Polakach przekonują ostatnie wydarzenia – zwłaszcza imieniny Hitlera urządzone przez 5 mieszkańców Wodzisławia i tort ze swastyką, który na cześć Wodza III Rzeszy został przez nich spożyty w lesie. Wszystko pokazała polskojęzyczna stacja telewizyjna TVN, która jest własnością amerykańską.

Tak więc narracja naszych „starszych braci w wierze” tudzież ich ekspozytury czyli amerykańskiego Kongresu jest prosta. Polacy mają oddać biliony za mienie bezspadkowe po Żydach. Trzeba zatem ich zmiękczyć i postawić w stan oskarżenia o nazizm. Stąd „polskie obozy zagłady” i opowieści o polskich zbrodniach na Żydach.

I nagle ta „narracja” zostaje zakłócona przez polski Sejm, który zapowiada ściganie i karanie za używanie tego sformułowania. No więc jakże to tak? Toć cały plan na nic i biliony dolców przejdą żydowskim hucpiarzom z Nowego Jorku koło nosa. Nie można się więc dziwić, że Izrael i władze USA protestują.

Dziwi mnie co innego. Że przez ostatnie lata nikt w Polsce nie widzi do czego prowadzi bezwarunkowe popieranie przez kolejne ekipy rządzące Polską, polityki amerykańskiej – zwłaszcza na odcinku wschodnim. Zupełnie bezsensowne atakowanie Rosji wpycha nas wręcz w amerykańskie objęcia i uzależnia od obrony Stanów Zjednoczonych. I tak oto dzięki takim orłom politycznym jak Antoni Macierewicz znaleźliśmy się głęboko w okrężnicy naszego sojusznika. Jedyne na co możemy mieć nadzieję, to że nie będą nas zbyt długo wydalać.

Janusz Sanocki

Poseł na Sejm RP.
Dziennikarz, polityk, były burmistrz Nysy, jeden z liderów Obywatelskiego Ruchu JOW, inicjator Kongresu Protestu.
Autor Miesiąca Prawicy.net w lipcu 2013

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.68
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 25)

Tematy: 

Dyskusja

oto olrob

Nic dodać nic ująć

Warto się zastanowić jakie sankcje mogą nałożyć USA na Polskę w przypadku niespełnienia żydowskich roszczeń? Ile nas będą kosztować te sankcje?

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się użycie stacjonujących na terytorium Polski wojsk amerykańskich i przekazanie władzy posłusznym marionetkom.

oto Ireneusz

Pokazały się ostatnio infomacje

Informacje o tym, że planowane może być przesunięcie wojsk amerykańskich stacjonujących obecnie w Niemczech - do Polski. Oficjalnie jest to tłumaczone po pierwsze faktem "nie spełniania" obowiązków sojuszniczych (finanse) przez Niemców, więc niby po co Amerykanie mają Niemców "bronić". Ale rzecz polega na czym inny. Oczywiście na zwiększeniu "obrony" Polski.

oto Krzysztof M

Chodzi o mienie pożydowskie

Chodzi o mienie pożydowskie wartości bilionów dolarów jakie pozostało po ofiarach holokaustu, Żydach którzy nie pozostawili spadkobierców.

Czy to jest zgodne z polskim prawem? Obawiam się, że nie... Więc gdzie my mieszkamy? W Polsce, czy w Izraelu/USA? :-) Jakie prawo nas obowiązuje? Jakie umowy międzynarodowe ma respektować rząd?

oto GlupiaBaba2

Spóźniona prośba / komentarz do poprzedniego artykułu

Komentarz do poprzedniego artykułu, w którym pisał Pan o transferach posła Kamińskiego i JOW-ach (nie potrafię go odszukać na stronie głównej):

Na stronie sejm.gov.pl, zakładka Posłowie podane są informacje o pojedyńczych posłach, w tym wystąpienia, interpelacje, głosowania a także przynależność do delegacji parlamentarnych, komisji, podkomisji, itd. Poseł M.Kamiński przynależy na przykład do Parlamentarnego Zespół ds. Afryki, Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej, i Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego. Ze strony dowiadujemy się także, kiedy poseł do danego zespołu wstąpił i kiedy z niego wystąpił. Na przykład w zespole Polsko-Tajwańskim poseł Kamiński, zasiada od 11-03-2016.

W świetle powyższego, zastanawiające jest, że strona nie zawiera historii przynależności klubowej. Wiemy tylko z której listy poseł Kamiński został wybrany i do którego klubu aktualnie przynależy. Czy mógłby pan poseł (zwracam się do autora) podjąć się interwencji i doprowadzić do tego, żeby informacje o transferach pojawiły się na stronach sejmu? Jeśli tak się stanie podejmuje się napisać skrypt, który odwiedzi strony wszystkich posłów i sporządzi statystyki - ile w trakcie kadencji było transferów, ile było klubów i kół, jak zmieniała się ich liczebność, itd.

Kiedyś w podobny sposób zebrałam dane ze strony komisji wyborczej i umieściłam w komentarzu na stronie ruchu JOW. Pamiętam, że zaciekawiły one nawet ś.p. prof. P..

oto Janusz Sanocki

Nie mam na to wpływu

Nie mam wpływu na stronę sejmową. Myślę, że te informacje można znaleźć w internecie poza stroną Sejmu.

oto Skanderbeg

Ale ci bogaci swoje nieruchomości zostawili.

Kamienicy na plecy nie można wziąć. W takiej Warszawie, to pewnie budynki będące wcześniej własnością Żydów, zostały zniszczone przez Niemców. A potem Polacy odbudowywali. Czyli niech płacą Niemcy.

oto olrob

Nieruchomości

Nieruchomości trzeba remontować co kilka lat, inaczej popadną w ruinę! Przez 80 lat koszty wielokrotnych remontów mogą przewyższyć pierwotną wartość budynku.
Tak naprawdę Żydzi mogą liczyć jedynie na zwrot ziemi.
Cały czas jednak rozmawiamy o osobach które są spadkobiercami Żydów według polskiego prawa.
Z żądań Żydów jednak wynika że chcą restytucji mienia z pominięciem polskiego prawa. Na to w życiu nie możemy się zgodzić.

oto JJ

Rzymskie prawo stwierdza

czyja działka, tego dom.
Stwierdza także, iż mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa.
Obecnie, działki te, zgodnie z powyższym, powinny być własnością państwa polskiego.

oto Ireneusz

Ale też rzymskie prawo stwierdza...

że jeśli ktoś nie ma spadkobiercy, to własność przechodzi na sąsiadów w zarząd, a po czasie na własność "przez zasiedzenie".

oto Czesław

Żydzi polscy

to byli obywatelami polskimi i nic do tego Izraelowi i różnym amerykańskim Żydom.

oto olrob

Niestety

Pan się myli, bo w polityce decyduje siła a nie moralność. Więc Amerykanie nałożą nam sankcje niezależnie od tego czy Żydzi żądający mienia byli obywatelami polskimi czy nie. Ja myślę że nie unikniemy sankcji i presji. Pytanie tylko jakie to będą sankcje?
Czy zostanie użyte wojsko amerykańskie stacjonujące w Polsce do "przekonania" naszych umiłowanych przywódców do podjęcia odpowiednich decyzji?

oto chłop jag

Mamy ten pasztet z dwóch powodów.

Nie ma już USA - jest tylko USrael oraz nie ma już Polski - jest tylko jej atrapa - tołażysze.
Wniosek?
Wobec powyższego - wszystko się może zdarzyć co najgorsze - tołażysze - i nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi.

oto Palimpsest

Kłamczuch

przed chwilą u A. Gozdyry zaklinał się Pan

Rybak (palacz kukły Żyda) to tylko koloryt, nie znam nikogo kto by go popierał

Nie wiedziałem, że uważa Pan PN za "nic" a wielu z forumowiczów za "nikogo".

oto Janusz Sanocki

Kto popiera Rybaka?

Kto popiera Rybaka? Doprawdy to margines. Rybaka osobiście wykreśliłem z Ruchu Kukiza po długiej rozmowie z nim. Uznałem, że jest albo prowokatorem, albo psycholem. Jedno zresztą nie wyklucza drugiego.

oto Krzych Adam

Czy naprawdę tak trudno jest wymienić imię osoby?

Gdy się o niej pisze? Tak się składa, że ja noszę to samo nazwisko. Choć nie ma między mną a Piotrem Rybakiem żadnego pokrewieństwa.

Tak czy inaczej nie jest dla mnie przyjemne, gdy moje nazwisko jest szargane. A jest, gdy brak sprecyzowania poprzez imię, o którym posiadaczu tego nazwiska jest mowa.

BTW, nie wiem czy Piotr Rybak jest prowokatorem czy psycholem. Na mnie wywiera wrażenie dość prostego człowieka, takiego przy którym nawet Władysław Frasyniuk, który sam siebie nazwał intelektualistą, od biedy za takiego niemal mógłby uchodzić.

Oprócz tego wygląda na kogoś z bardzo głęboką i bolesną dla niego zadrą. Raczej bym mu współczuł, ale na pewno nigdy bym go nie poparł.

oto Palimpsest

Sz.P. Janusz Sanocki

Piotr Rybak twierdzi tak:

Szanowni Polacy, musimy wiedzieć, że Polska jest naszą matką, nie możemy się poddać nacji żydowskiej. To Żydzi muszą się przyznać, że strzelali do naszych żołnierzy wyklętych. To Żydzi muszą się przyznać, że strzelali do żołnierzy w Katyniu. To Żydzi służyli w policji kryminalnej przeciwko Polakom. To Żydzi niszczyli cały czas po II wojnie światowej Polaków. To oni muszą się do tego przyznać i powiedzieć Polakom: przepraszamy. Nacje żydowskie zastraszają cały naród polski. Między innymi chcieli mi to zrobić, ale się nie udało. Chcą mnie wtrącić do więzienia tylko za to, że głoszę prawdę. Nie możemy się poddać nacji żydowskiej. Jesteśmy u siebie.

Pod apelem Piotra Rybaka dwiema rękami i nogami podpisuje się mniej, bardziej jawnie lub wprost prawica i jej medialne emanacje w postaci Ziemkiewicza, Wolskiego i innych prawicowych publicystów. WIELU forumowiczów PN.

To jawny antysamita, potencjalny przywódca czystek do których przebiera nogami. Razem z J. Międlarem próbują agitować za granicą (obaj nie wpuszczeni do Londynu). Międlar to do niedawna kapłan KK, to nic że wyrzucony, tam się chował. Piotr Rybak skrzykuje nacjonalistów. Obaj chronieni przez obecną władzę.

To człowiek działający na obrzeżach władzy (uczestnictwo w kampanii prezydenckiej Kukiza), prawicowej ekstremy, nacjonalistów, subkultury kibolskiej. To organizacje, którym już dano rękę. Nie wątpię, że gdy będzie okazja sięgną po głowy.

To brunat, nie pański "koloryt" czy pisowscy "idioci chowający się z torcikiem po krzakach". To popierający go nacjonaliści w sejmie. Ślepcami są nie widzący historycznych analogii, znanych mechanizmów, prawdziwego znaczenia wypowiadanych słów czy celów, do których dążą te organizacje.

Na początku było słowo

Z takim bagatelizowaniem i sprowadzaniem Rybaka&Co do roli dziwaków kolorytem jest dla mnie Pan. Rybak zarzuca sieci, te jak glejak przenikają cale społeczeństwo. Od głowy.

pozdrawiam,
Palimpsest

oto Janusz Sanocki

Bzdura!

Podtrzymuję. Rybak to absolutny margines marginesu.

oto Krzych Adam

Podtrzymuję!

To jest Piotr Rybak, a nie jakiś ogólny Rybak.

Z tezami p. Palimpsesta kiedyś próbowałem polemizować. Dziś mam wyrobioną opinię o tej osobie. Nie jest on wart nawet jednego słowa polemiki.

oto Janusz Sanocki

A skądżeż ja mam wiedzieć?

A skądżeż ja mam wiedzieć - Szanowny Krzychu, że Pan to też Rybak? Zresztą wiadomo, o którego rybaka tu idzie.

oto Krzych Adam

Nie wiadomo!

Szczególnie teraz gdy napisał Pan to małą literą to już w ogóle jest niejasne, czy chodzi Panu o Szymona rybaka zwanego Piotrem, Piotra Rybaka, czy jakiegokolwiek imienia innego Rybaka, bądź rybaka.

Ale niech Pan będzie pewny, że gdy ja sam zechcę kiedykolwiek Łaskawemu Panu nawymyślać, albo na przykład negatywnie się o Nim wyrazić publicznie to jasno określę, że chodzi o b. burmistrza Nysy, posła na Sejm Janusza Sanockiego, aby było jasne o którego z Sanockich chodzi.

oto Janusz Sanocki

Krzychu! Lytości!

Krzychy! Nie znęcaj się Pan - proszę!
jak to ujał twórca graffiti w Nysie: "Czesław Niemen(cz)"

oto Krzych Adam

No cóż, skoro Pan tak grzecznie prosi.

To wybaczam szarganie nazwiska, które jest także moje.

oto Palimpsest

Różnica między nami jest taka,

że Pan również prezentuje tylko tezy, ale uznaje je za niereformowalną prawdę. Dlatego ja rozmawiam ze światopoglądowymi i politycznymi antypodami a Pan już nie, bo i o czym?
Dotarliśmy do nieprzekraczalnej ściany. Pańskiej.

pozdrawiam
Palimpsest

oto Palimpsest

Panie pośle, co ten Brudziński wyrabia?

Chce powołać specjalny, międzyresortowy zespół do walki z faszyzmem i nienawiścią na tle rasowym czy wyznaniowym. Znaczy do walki z pańskim "marginesem"?

W Myślenicach ludzie jakiś czas temu zablokowali doroczne naloty neonazistów w rocznice Marszu na Myślenice z 1936r. W Ostródzie wczoraj zablokowano takąż "imieninową" imprezę. Miała zagrać neo- kapela "Obłęd" z pieśnią "Banda świń" i tekstem

chciałeś mej śmierci lewacki psie..

Itp. W maju (dla zmylenia ABW, skutecznego jak zwykle:) na 129 urodziny Adolfa zapowiadają odwiedziny neonazi np. z Niemiec. Na zaproszenie swoich polskich (sic!) odpowiedników. Gdzie nie spojrzę wyziera ten pański "margines". Jak u mistrza Sapkowskiego

zza krętactw wyziera jednak prawda, wyziera jak mówią klasycy, niczym dupa z pokrzywy

scierw_0.jpg

P.S. Kiedyś pisałem na PN z przyjemnością, teraz z trudem, z poczucia obowiązku, idzie jak po grudzie, ktoś tej fali brunatnego zgłupienia musi postawić tamę, ale co można zrobić, kiedy ta hydra ma obrońców tak w rządzie jak wśród prawicowych elit? Daj Bóg, może to jeno elyty...

pozdrawiam,
P.

oto Krzysztof M

Pozdrowienie "Ave cezar"

Pozdrowienie "Ave cezar" zawłaszczone przez hitlerowców już na zawsze ma pozostać hitlerowskie? :-)

oto Krzych Adam

E tam.

Ja nie znoszę tych faszystów i innych nazistów jak zarazy:
.
bibi
.
bush
.
trump
.
Może z wyjątkiem Trumpa bo on wygląda jakby zamawiał pięć piw.

oto Krzysztof M

Pierwszy pokazuje jaką rybę

Pierwszy pokazuje jaką rybę złowił, drugi, jakiego wzrostu ma wnuki, a trzeci jak łapać piłkę w baseball. :-)

oto Palimpsest

@ Pan Krzych

czy aby Pan w swym dopatrywaniu się wszędzie nazistowskich pozdrowień zażywając antyperspirantu pod prawą pachę nie widzi w lustrze Hansa Klosa?
Kpijcie ludzie dalej, to takie pożyteczne zajęcie.

oto Krzych Adam

Postanowiłem więcej już z Panem nie uprawiać przegadywania się.

Jako że jest to bezcelowe by nawoływać do umiaru ekstremistę. Więc po raz ostatni, tym który wszędzie szuka nazistów czy faszystów i ochoczo mianuje takowymi wszystkich o odmiennych od siebie poglądach nie jestem ja.

Do niezobaczenia, czyli żegnam Pana na zawsze. Proszczajtie na wsiegda. Farewell, forever.

oto Palimpsest

Niczego nie szukam,

w sobotę w Hajnówce marsz nacjonalistów, będą czcić Burego. Mieszkańcy się boją. Grunt, że taka "ekstrema" jak ja to w Polsce większość.

Przypomniała mi się wypowiedź jakiegoś bystrzaka z PR24

Nie można uogólniać pojedyńczych przypadkow, nawet jeżeli były ich tysiące.

Cóż, można i tak.

P.S. Ale na tematy nie polityczne Pan ze mną porozmawia? ;)

pozdrawiam
P.

oto Krzych Adam

To o czym Pan chciał pogadać?

O pogodzie? To się łatwo może zmienić w politykę, bo jak Pan sam wie jest jakiś wydumany "globcio" wywołany dwutlenkiem węgla. A to już jest mieszanie pogody z polityką.

Może jakieś sprawy hobbystyczne? Znaczków nie zbieram, ani nawet odznak ugrupowań nacjonalistycznych w naszej historii. Może o kuchni i kulinariach? Ostatnio zrobiłem znów sporą bo pięciolitrową partię koreańskiej przystawki do wszelkich koreańskich dań zwanej "kimczi". Chyba najlepiej jak dotąd w ostatnich paru latach mi to wyszło, dobrałem jej ostrość tak, że rąbię ją z ogromnym apetytem prawie jak Koreańczyk i ze śniadaniem i z obiadem i z kolacją. A Pan ma jakieś podobne hobby typu kuchennego?

Co do Hajnówki i marszu tam to jakieś chyba strasznie strachliwe ludzie mieszkają w tej Hajnówce. Ale niech się nie boją, nie tylko polscy narodowcy, którzy sa strasznie łagodni bo kiedy wieszają na szubienicy to jedynie portrety, ale nawet i ci co się określają jako nacjonaliści też jakoś nikomu krzywdy nie czynią. Strach ma wielkie oczy, a zupełnie niepotrzebnie.

Co do Hajnówki to mam z niej wspomnienie z końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Byłem tam na tzw. koloniach dla dzieci pracowników z zakładów w których pracował mój ojciec. Pamiętam, że zabronione nam były wszelkie kontakty z miejscowymi dziećmi w naszym wieku, jako że w poprzednich latach doszło do pobicia uczestników kolonii przez grupę miejscowych wyrostków. Wygląda na to, że miały tam miejsce spore zmiany. Zamiast skłonnych do bicia obcych lokalni zmienili się w zastrachanych?

oto Palimpsest

Tematów mnóstwo, o pogodzie? Czemu nie, Pan sobie imaginuje,

iż pewien profesor z AGH twierdzi (słyszałem na własne uszy), że udział człowieka w efekcie cieplarnianym to...0,5%! 99,5% to kwestia oceanów, rozpuszczalności CO2 w H2O i cyklicznych, naturalnych faz ocieplania i ochładzania klimatu.

Hobby? Chińszczyzna, chociaż nie ta na talerzu. Preferuję poznawanie wyjątkowych wytworów ludzkiego umysłu w praktyce. Nie mieląc językiem czy tylko wodząc oczami po literkach.

Co do kulinariów a i owszem, ot wczoraj zrobiłem 7 pizz jak 7 kul w Sarajewie. Były wystrzałowe (to nie moja opinia, jestem notorycznie zmuszany do ich wypieku).
Pamięta Pan śląski przepis na pierogi z farszem z placków ziemniaczanych który Panu podałem? Spróbował Pan? Smakowało? Może Pan propaguje w Kanadzie? Niniejszym proszę o przepis na "kimczi", najbardziej zaintrygowało mnie to 5 litrów ;)

Co do Hajnówki na koniec, ludzie się boją bo to kolejny raz więc wiedzą jak to wygląda, mimo zapowiedzi lokalna władza nie zrobiła nic. Nie wykluczam, że również ze strachu. Poza tym żyją ludzie, którzy "Burego" pamiętają ew ich potomkowie. W TV wypowiadał się wnuk zamordowanego. Mówił też o dziecku, które nie zdążyło się urodzić, wypadło z boku spalonej matki.

Tam jadą bojówki oddający hołd sprawcom mordów na cywilach. Nie bałby się tylko człowiek z ograniczoną empatią, niezrozumieniem związków przyczynowo- skutkowych albo klawiaturowy chojrak :()

pozdrawiam,
Palimpsest

oto Krzych Adam

No cóż, tematów wiele, a żaden nie nadaje się do kontynuowania.

"Globcio", po ujawnieniu machinacji w przedstawianiu go jako klęski spowodowanej przez człowieka, by utrzymać kraje rozwijające swe gospodarki w stanie niedorozwoju się już wypalił. Co do Hajnówki Pan swoje wie, a ja nic nie wiem co miało miejsce ponad 70 lat temu na tamtym terenie, poza tym tylko, że to co Pan wie, jest tak naprawdę jedynie tym co się Panu wydaje, że Pan wie. Zaś "strachy to na Lachy", a nie na Białorusy. I nie ma się czego bać. Przypisywanie intencji przemocy nie ma podstaw.

Zaś przepisów na kimczi w Internecie nie brakuje. Ja sam korzystam (z własnymi modyfikacjami) z jednego, który znalazłem właśnie tam przed kilku laty już. Ilość zrobioną przeze mnie podałem w litrach, bo trzymam tę kapustę pekińską zakiszoną po koreańsku w litrowych słoikach

oto Palimpsest

To znamienne,

ludzie w obronie swojego spokoju ducha są ekspertami w tematach, które potwierdzają ich obraz świata natomiast "nie wiedzą nic" hihi w kwestiach go podważających. Jak w sejmowej komisji ds. Amber Gold, stwierdzenie

nie wiem

pojawia się we wszystkich możliwych tonacjach.

Grunt, że ludziska pamiętają, ich nie zmami żadna polityka, swoje wiedzą, w końcu na miejscu to o ich skórę chodzi. Nie naszą przy klawiaturach.

Za inspirację dziękuję, wkrótce zakiszę.

pozdrawiam, może jednak ciekawy temat się trafi ;l
P.

oto Palimpsest

Ma Pan rację

sam się dziwiłem dlaczego jakiś bęcwał krytykował manifestację młodych rolników niosących na sztandarach starosłowiańskie symbole urodzaju, płodności i ludzkiego znoju, znaczy sierp i młot.

oto Ireneusz

Palimpseście Drogi

Przecież każdy wie, że Niemieccy naziści to kumple gejów, lesbijek oraz zadymiarze lewaccy przyjeżdżający do Polski tylko i wyłącznie do wyrywania dzieciom z rąk biało czerwonych flag na 11 listopada. Raz się popisali i już nie wiem jakby się starali - zawsze pozostaną tymi, za których się podają i praktycznie zawsze podawali... Za socjalistów... Niemieckich socjalistów.

oto Palimpsest

@Ireneusz, gwoli ścisłości

"narodowi" socjaliści. Z całym dobrodziejstwem inwentarza:) Ja tam myślę, że niemieckich neonazi od polskich różni tylko język, zawartość łysej pały ta sama. Na dźwięk słowa pedał, lewak, żyd, empatia, feministka, książka jedni i drudzy dostają drgawek.

Zawsze twierdzę, że skraje się stykają, ale mylenie w tym przypadku antify z neonazi jest bez sensu. Pan naprawdę nie widzi "drobnej" różnicy?

oto Ireneusz

Nie dostają drgawek

Oni dostają drgawek tylko i wyłącznie na słowa - bitwa, rozróba. Każdy łysy w skórze nie różni się od łysego z fioletową czypryną. To dokładnie CI SAMI LUDZIE.
Ryknij Palimpseście na ulicy - zadyma - a już się pokażą właśnie ci ludzie. A za jakim parawanem się ukrywają na codzień - obchodzi jedynie kretynów...

oto Palimpsest

Pełna zgoda,

problem w tym, kto tych bandziorów wykorzystuje, kto popiera, kto inspiruje. Za nacjonalistami stoi prawica.

P.S. Sprostowanie, to nie "ci sami ludzie". To ludzie o tej samej mentalności. Potencjalni mordercy kiełkują od lewa do prawa. Teraz świat skręca w prawo. Pierwsze ruchy na szachownicy przerażają.

pozdrawiam
P.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.