Jarmułka i chanukowe świece

Kolejni przedstawiciele władz III-ej Rzeczpospolitej przyzwyczaili nas do oficjalnego obchodzenia święta żydowskiego Chanuki i paradowania w nakryciach głowy symbolizujące tożsamość żydowską tj.jarmułkach. Według mnie jest to postępowanie skandaliczne, oficjalnym przedstawicielom władz i administracji a do tego publicznie nie wolno tak postępować. Na ten problem zwrócili uwagę młodzi ludzie, ogólnie nazywani Narodowcami, gdy demonstrowali pod Pałacem Prezydenckim przy okazji podpisywania nowelizacji ustawy o IPN. Pojawiło się tam m.inn. hasło na transparencie „zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę” a lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki zaapelował do prezydenta, aby „nie zwlekał dłużej z podpisywaniem tej ustawy” i „Niech rząd w stanie z kolan” – mówił Winnicki.

Ta demonstracja i te hasła wywołały wielki klangor potępienia „salonu” i to nie tylko lewicowego ale i tzw. prawicowego, głosy oburzeni a nawet żądania działania prokuratora. No i typowe wrzaski nawiązujące do okresu międzywojnia jak to Żydzi w II-ej RP byli prześladowani, co jest absolutną bzdurą. Żydzi w II RP byli równoprawnymi obywatelami, bogacili się, mieli nadreprezentację w handlu, w korporacjach prawniczych, wymiarze sprawiedliwości itd. Ilość Żydów w Polsce przewyższała ich ilość w całej Europie a konflikty większe czy mniejsze są nawet w rodzinach. To w takim razie należy się zapytać a co z wolnością słowa?

Przyzwyczajenie i tresura medialna robi swoje. Jak na różnych marszach, w mediach papierowych i elektronicznych ubliża się i obraża w sposób nawet wulgarny symbole religii katolickiej i symbole patriotyczne Polaków to brak takiego potępienia. Nawet jak różne spektakle , nazwane artystycznymi, w sposób obsceniczny też ubliżają naszej godności to brak nie tylko potępienia ale wręcz te osoby są uwielbiane. Nazywane są te osoby „skandalistami” zapraszane do studiów telewizyjnych itp.

Należy zwrócić uwagę, że ci skandaliści nie robią takich odważnych skandali w stosunku do islamu czy religii żydowskiej. Wiadomo że za obrazę islamu to można stracić głowę a Żydzi to dobrze zorganizowana grupa i takiego skandalistę „wygumkują” z przestrzeni publiczne i wówczas może sobie robić te skandale w swoim domu przed lustrem.

Postępowanie w tym przypadku Narodowców przywraca równowagę w sferze publicznej i skłania do myślenia osoby, które mają już „wyprany mózg” przez jednokierunkową propagandę. Ten problem dotyczy nie tylko nas, we Francji w połowie stycznia powołano do życia organizację, której celem jest walka z rasizmem coraz częściej wymierzonym w białych mieszkańców kraju nad Sekwaną.

Organizacja do Walki z Anty-Białym Rasizmem (L´Olra) w założeniu ma prowadzić walkę z przejawami dyskryminacji Francuzów ze względu na biały kolor skóry. Jak twierdzą założyciele tej organizacji zjawisko rasizmu wymierzone nie tylko w białych mieszkańców Francji, lecz w ogóle we wszystkich Europejczyków z zachodniej części kontynentu narasta od ponad dwudziestu lat. Brak w ogóle debaty na ten temat.

Oczywiście „zawodowi” antyrasiści oburzeni. Według mnie, u nas występuje podobne zjawisko ale dotyczy to uprzywilejowania mniejszości żydowskiej, ukraińskiej i niemieckiej w stosunku do Polaków. Wyraża się to w tym że Polaków można obrażać ale te mniejszości to „święte krowy” . Jak jest konflikt to od razu media atakują Polak. Można zrozumieć naszą gościnność ale osoba której pozwalamy mieszkać w naszym domu nie powinna nadużywać tej gościnności a tym bardziej nas atakować i kłamliwie oczerniać przed całym światem.

Problem obchodzenia święta Chanuki i zakładania na głowę jarmułek przez prezydenta, premiera, posłów itd. uważam za niedopuszczalny. W Izraelu nie obchodzą naszych świąt, nie wieszają na piersiach krzyży z Męką Pańską, jak to jest z tą równowagą i wzajemnością? Żydzi nie byli nigdy współgospodarzami naszej Ojczyzny, współgospodarzami byli Litwini. Tym bardziej jest to nienormalne. 10 grudnia 2015 r. odbyło się Chanuka w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy oraz dostojników żydowskich, gdzie uroczyście zapalono świece chanukowe.

Pan Prezydent Duda powiedział m.inn. „Chciałbym, żeby też płomień chanukowych świec świecił na całą Rzeczpospolitą”. W związku z powyższym należy postawić pytanie, czy Pan Prezydent Duda dąży do tego by Polska stała się prowincją Izraela? Ponadto jako taki zwykły „katolik ludowy” stawiam sobie pytanie, czy ten Prezydent Duda który sprawia swym zachowaniem wrażenie gorliwego katolika czy tak naprawdę jest już heretykiem, czy bluźniercą?. W kościołach śpiewamy „Matko Boska, Królowo Polska…Od Bałtyku po gór szczyty kraj nasz płaszczem Twym okryty” a św.Jan Paweł II-i wskazując na Giewont krzyczał „Brońcie krzyża” a tu Pan Prezydent II-ej Rzeczpospolitej Duda dąży do tego żeby nad tymi naszymi polskimi i religijnymi symbolami świeciły symbole żydowskie – świece chanukowe. Znamienne jest też, że nie potępia takiego zachowania Episkopat Polski.

- - -
17.02.2018

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 25)

Tematy: 

Dyskusja

oto Ech...

Żeby z tym skończyć, to trzeba mieć odrobinę "odwagi cywilnej"

obecnie modnie zwanej "asertywnością".

Problem obchodzenia święta Chanuki i zakładania na głowę jarmułek przez prezydenta, premiera, posłów itd. uważam za niedopuszczalny. W Izraelu nie obchodzą naszych świąt, nie wieszają na piersiach krzyży z Męką Pańską, jak to jest z tą równowagą i wzajemnością? Żydzi nie byli nigdy współgospodarzami naszej Ojczyzny, współgospodarzami byli Litwini. Tym bardziej jest to nienormalne.

Dlatego ja uważam, że kandydaci do władz państwowych powinni być przebadani nie tylko pod względem kompetencji, ale także pod kątem "kwalifikacji osobowościowych" do pełnienia takiego urzędu, gdzie zapewne będą mieli kontakt z politykami/lobbystami/whomever, którzy będą chcieli wywrzeć na nich jakiegoś rodzaju wpływ, czy nacisk.
Ludzie o słabej osobowości - lecz o wysokich kompetencjach - w dalszym ciągu mogą być przydatni w biurach, urzędach, sekretariatach, ale nie powinni być dopuszczani do takich stanowisk, gdzie będą brać bezpośredni udział w ważnych dla kraju rozmowach i kontaktach, gdyż ich - kolokwialnie mówiąc - "brak jaj" (lub inne problemy osobowościowe, np. skłonność do kieliszka, pazerność na forsę, zbyt wybujały temperament, czy nadmierna próżność itd.) może wiele nas wszystkich kosztować.

oto Eowina

Kto powinien dokonać takiego badanie? Sąd?

Komitet partyjny? Biskup? Kto?

Dlatego ja uważam, że kandydaci do władz państwowych powinni być przebadani

oto Ech...

W tej właśnie chwili wyrzuciła Pani do kosza dziesiątki lat

rozwoju psychologii, psychiatrii - i pokrewnych dziedzin.

Wyjaśniam: ja w tej chwili nie wiem, jak coś takiego można byłoby przeprowadzić od strony formalnej - ja po prostu widzę, iż np. taki Duda nie potrafi, nie ma śmiałości (no chyba, że po prostu nie chce?) no choćby tym Żydom powiedzieć: "panowie, to był pomysł śp. Kaczyńskiego, a ja niespecjalnie to popieram, choćby i dlatego, że jestem katolikiem - a poza tym wkrótce mogą zgłosić się przedstawiciele innych wyznań do takiego wyróżnienia. Dlatego kończymy, i proszę nie mieć jakichś pretensji, że już do tego nie wrócimy".
Zresztą, te świeczki to tylko jeden z wielu możliwych przykładów - oni nie potrafią (nie chcą?) zdecydowanie "pogadać" z Ukraińcami, oni nie potrafią upomnieć się u Usanów o zapłatę - tak, po prostu o zapłatę - za "usługi" świadczone przez polską stronę na ich rzecz, wielu z nich robi wrażenie, że ma jakiegoś "hopla" na punkcie Rosji... tacy ludzie u władzy są dla nas wszystkich zbyt kosztowni!
Zatem: jeszcze nie wiem, jak - ale już wiem, co byłoby potrzebne.

Proszę zwrócić uwagę, że ja i tak dość uprzejmie staram się przypuszczać, że są "jedynie pokręceni" - a nie, że to wszystko banda zdrajców, robiących to wszystko (i dopuszczających się zaniechań) za jakieś judaszowe srebrniki.

oto Eowina

Polityka państwa opiera się na opracowanej strategii

a nie na tym jak i co znienacka powie któryś polityk. Właśnie takie obijanie się od ścian widzimy.
Wychodzą politycy i mówią głupoty, a potem z tego jest awantura na cztery fajerki i nikt nie wie co dalej robić. A Pan jeszcze chce psychologa do tego włączyć.

Taki guru jak Kaczyński siedząc na kanapie robi wykłady własnych myśli, a co mówi i jak mówi to czasami jak ma okazję to głosi publicznie więc można wyobrazić. Słuchacze tych wykładów potem robią to samo, tylko w zależności od tego do kogo to mówią, różne są tego skutki.

Polityka państwa jest jak szachy, trzeba przewidywać kilka ruchów naprzód skutki różnych wypowiedzi i działań. Trzeba mieć ustalony cel i całą drogę do celu, uwzględniając trudności i reakcje otoczenia w trakcie tej realizacji. Im mniejsze i słabsze państwo, tym jest trudniejsza polityka.

oto Krzysztof M

Wyjaśniam: ja w tej chwili

Wyjaśniam: ja w tej chwili nie wiem, jak coś takiego można byłoby przeprowadzić od strony formalnej

Już podpowiadam, jak to jest możliwe ze strony praktycznej: potrzebny jest Żukow. :-)

A bardziej serio - zbyt wiele bzdur się dzieje w tych

dziesiątki lat rozwoju psychologii, psychiatrii - i pokrewnych dziedzin.

branżach.

Przykład: nauczyciele nie są szkoleni, żeby rozpoznawać psychopatów (szkoły i uczelnie, to jedyne miejsca, gdzie można to robić na większą skalę), a system nie zawiera metod zamykania drogi do kariery dla rozpoznanych.
I podpowiedź: Nie ma nic głupszego, niż wymaganie od "elity" w/w branż, żeby się tym zajęły... :-)

oto Ech...

Jeszcze raz tłumaczę: nie wiem w tej chwili, JAK coś takiego

można byłoby przeprowadzić. Ale że jest to technicznie możliwe, to widać na przykładzie np. pozwoleń na broń. Każdy - w każdym razie każdy "przeciętny obywatel" - kto ma pozwolenie na głupi pistolecik gazowy, co pięć lat musi poddawać się badaniom psychologicznym, czy go w międzyczasie nie "pokręciło", i czy w związku z tym nie należałoby mu odebrać takiego pozwolenia. A przecież taki gość, jeśli faktycznie w międzyczasie ześwirował, jest w stanie wyrządzić o wiele mniej krzywdy społeczeństwu, niż polityk, który jedynie "jest zbyt nieśmiały", aby odmówić czegoś-tam czy to Żydom, czy komukolwiek.

oto Skanderbeg

Pełna racja

Ja w szkole miewałem już czubów, robiących za zdolnych (bo rodzinka tak uznała), ale też osoby odrzucane acz zdolne. Tylko miewały różne problemy rodzinne. I nigdy nie pękłem. Zawsze broniłem ucznia, ocenianego niesprawidliwie za poglądy

oto Gringo

Sama łatka TW służy jako

Sama łatka TW służy jako piętno mające stygmatyzować przeciwników politycznych. Wystarczy etykietka- bo nikomu się nie chcę weryfikować i analizować co konkretnie wynikało ze współpracy z resortem siłowym, a także jakie były tej współpracy przyczyny i okoliczności. Smutnym przykładem obłędu na tym punkcie jest rozróba z abp. Wielgusem, w której pierwsze skrzypce grali żarliwi katolicy Kaczyńscy.

oto chłop jag

Jarmułka i chanukowe świece

Jarmułka i chanukowe świece

To takie robienie Żydom laski w sferze obcych nam symboli - tołażysze - i oczywiście za to trzeba będzie jeszcze Żydom zapłacić.
Wniosek?
Na magdalenkowym stole też stał stosowny świecznik i nie jestem pewien czy nie było go gdzieś na okrągłym stole - tołażysze.
Na koniec - coby nie mówić to założenie jarmułki czy palenie rzeczonych świec przez rządzących atrapą Polski jest równoznaczne z symbolicznym oddaniem moczu na głowy tubylców - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.