Miałaś, elito, pełen komfort...

Kilkanaście lat temu sejmowa komisja śledcza powołana do wyjaśnienia tzw. afery Rywina wezwała na świadka Aleksandra Kwaśniewskiego. Ówczesny prezydent Polski ogłosił jednak, że nie będzie z własnej woli składał zeznań. – Mogę się stawić, zaśpiewać i zatańczyć, tylko po co? – lekceważąco komentował wezwanie komisji Kwaśniewski.

Po latach jego śladami podążył Władysław Frasyniuk. Kandydat na nowego lidera opozycji dwukrotnie nie stawił się na wezwanie prokuratury. Tym razem jednak na niesubordynację polityka zareagowała policja. Frasyniuk został zatrzymany i dowieziony do prokuratora.

– "Jeśli w Polsce sprawiedliwość nie zostanie stwierdzona, to zwrócimy się również do sądów i organów międzynarodowych. (...) W związku ze zmianami dokonywanymi przez ministra sprawiedliwości w składach poszczególnych szefostw sądów nie mamy pełnego komfortu, żeby przewidzieć, kto tę sprawę będzie rozpatrywał – poskarżył się mediom adwokat Frasyniuka, mecenas Piotr Schramm.

Przedstawiciele najróżniejszych „nadzwyczajnych kast” coraz częściej pozwalają sobie na szczerość. Obok polityków stawiających się ponad prawem („polityka rządzi się swoimi prawami!”) pojawiają się prawnicy domagający się powrotu „pełnego komfortu” i przewidywalności w orzeczeniach sądów. Losowy dobór sędziów rozpatrujących ich sprawy to kolejny powód zatroskania panującego na medialno-polityczno-biznesowych salonach.
___
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.375
Ogólna ocena: 4.4 (głosów: 8)

Dyskusja

oto baba jag

kasty są różne

ale najgorsza jest kasta czarnych pijawek i bezdomnych wygrywających samochody no i oczywiście kasta ich spasionych sługusów.

oto chłop jag

Frasyniuk został zatrzymany i

Frasyniuk został zatrzymany i dowieziony do prokuratora.

To jest show pod publikę - tołażysze.
Wniosek?
Już tam kruk krukowi pejsa dziobem nie przytnie - tołażysze - natomiast Władziu zostanie męczennikiem co stanie się dla niego odskocznią - bo Bolek już się skończył. Słowem oficer prowadzący każe - to i nawet Władziu musi.

oto Adolph

To rzeczywiście spory dyskomfort.

W związku ze zmianami dokonywanymi przez ministra sprawiedliwości w składach poszczególnych szefostw sądów nie mamy pełnego komfortu, żeby przewidzieć, kto tę sprawę będzie rozpatrywał

Nie wiadomo, z kim się dogadywać lub zaproponować łapówkę :)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.