Kiedy koniec z pałką antysemityzmu?

Antysemityzm – postawa wyrażająca dyskryminację, uprzedzenie, niechęć i wrogość w stosunku do Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi. Zwana także żydożerstwem, jest przeciwieństwem filosemityzmu. Ekstremalny antysemityzm głosiła ideologia niemieckiego nazizmu, doprowadzając do próby wyniszczenia narodu żydowskiego w okupowanej Europie.

Taką definicję podaje Wikipedia. To ja mam pytanie dlaczego tego typu definicji nie stosuje się do innych narodów? Gdzie tu równość wobec prawa, dlaczego inne narody w stosunku do narodu żydowskiego są w tym przypadku dyskryminowane, to jest ksenofobia, rasizm, szowinizm żydowski itp. Dotyczy to też ograniczeniu wolności słowa a każda krytyka Żydów może być traktowana jako mowa nienawiści, jest to nowoczesna forma cenzury. Pojęcie antysemityzmu upowszechniło się w okresie II-ej w.ś. i zaraz po niej i było wynikiem Holokaustu. W okresie II-ej w.ś. był Holokaust m.inn. Żydów na terenach objętych okupacją Niemiec hitlerowskich. Ale przecież wojna już dawno się skończyła. Żydzi posiadają swoje państwo Izrael, Niemcy są obecnie normalnym, demokratycznym, praworządnym państwem, to chyba najwyższy czas żeby z tą „pałką antysemityzmu” skończyć.

Obecnie problem Holokaustu i antysemityzmu wykorzystywany jest przez żyjących Żydów do tłumienia wszelkiej krytyki w stosunku do Żydów i do osiągania przez nich korzyści materialnych. Upowszechniły się takie określenia jak „przedsiębiorstwo Holokaustu” i „religia Holokaustu”. Izrael i światowa diaspora żydowska bardzo brutalnie zaatakowała Polskę przy okazji nowelizacji ustawy o IPN, przypisując sobie bezczelnie prawo w ingerencję naszego wewnętrznego prawodawstwa, traktując Polskę jak swoją kolonię, protektorat czy kondominium amerykańsko-izraelskie. A jest to wynikiem choroby wazeliniarstwa w stosunku do Żydów, która dotknęła też wielu naszych przywódców państwowych, niestety.

Żydzi pouczają nas że nie powinno być w nowelizacji ustawy o IPN penalizacji pewnych kłamliwych stwierdzeń w stosunku do Polski i Polaków a dotyczących II-ej w.ś. i wyników tej wojny, tylko powinien być problem rozwiązany drogą edukacyjną, to jest pytanie a dlaczego jest penalizacja negacji Holokaustu i antysemityzmu zamiast edukacji. To jest buta i arogancja Izraela w stosunku do Polski.

Jego Ekscelencja Stanisław Gądecki, promotor „dni judaizmu” w polskim Kościele, przypomniał katolickim masom, że antysemityzm „jest grzechem”, zaś Jego Ekscelencja Wojciech Polak, „prymas Polski”, przestrzegł przed „bezmyślnym zrywaniem dialogu z Izraelem”. Ciekawe, czy grzechem jest również antypolonizm ale o tym Ekscelencja nie wspomniał. A prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas przemówienia przed Pałacem Prezydenckim w 94. rocznicę katastrofy smoleńskiej, powiedział:


Dziś wrogowie Polski, można powiedzieć, że dzisiaj diabeł podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką chorobę duszy, chorobę umysłu - tą chorobą jest antysemityzm.

Trudno z tymi stanowiskami polemizować, bo argumentacja dotyczy pojęć pozaziemskich jak grzech czy diabeł. Albo się wiarę ma albo nie, to nie ma nic wspólnego z logiką i realiami na tym ziemskim padole. Natomiast nasz premier M.Morawiecki tak się przestraszył reakcji Żydów i Izraela na nowelizację ustawy o IPN-e, że podczas uroczystości w Chełmie 11.02.2018 jąkał się:

 „Co możemy zrobić my wszyscy... chciałbym zaprosić państwa, by każdy dołożył cegiełkę do pozytywnego myślenia... do unikania antysemickich wypowiedzi, bo one są wodą na młyn dla naszych wrogów, przeciwników. Najmniejsze nawet wypowiedzi... wiem, że to nie państwo tutaj na sali, nikt stąd, ale jeśli znacie kogoś, kto w taki sposób się wypowiada, unikajmy tego jak ognia, nawet jakichś głupich, niepotrzebnych żartów również.”

Z tego wynika, że już nie obejrzymy skeczu Kabaretu Dudek "Sęk" (skecz w wykonaniu Edwarda Dziewońskiego i Wiesława Michnikowskiego) o Puszczy Białowieszczańskiej. No i miałem szczęście że widząc, na początku lat 90-ych ubiegłego wieku, na wystawie książkę „Przy szabasowych świecach” nie kupiłem, bo teraz bym miał problemy jak by jakiś filosemita doniósł o tym do rabina albo prokuratury.

Problem tej „pałki antysemityzmu”, wykorzystują Żydzi i filosemici oraz różne osobniki „gorszego sortu” w rozgrywkach politycznych a najbardziej obrazuje ten problem reakcja adwersarzy na wypowiedź prof.Zybertowicza. Doradca prezydenta prof. Zybertowicz powiedział że antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu i następnie:

„Zastanawiam się, czy ten polityczny i symboliczny atak Izraela na Polskę, Polaków nie ma, poza wszystkim innym, tworzyć zasłony przed ponownym przypomnieniem sobie, jak się zachowali w obliczu Zagłady - że byli bierni, że również kolaborowali, a także o tym, że żydowskie elity ze wschodniego wybrzeża USA, uzyskawszy od Polaków wiedzę o tym, co się działo w obozach koncentracyjnych, zachowały się pasywnie”.

Wywołał wzburzenie niektórych osób. I jak można było się spodziewać, zamiast racjonalnej debaty, były wyłącznie emocje i inwektywy. Trzeba też stwierdzić, że tych Żydów którzy kolaborowali z nazistami należy nazwać normalnie jako szmalcowników. Zamiast zaprzeczyć tym stwierdzeniom i oskarżyć profesora o kłamstwo i zażądać dowodów to (przytaczam tylko niektóre komentarze):

Na Twitterze Arsen Ostrovsky – przedstawiający się jako międzynarodowy prawnik i analityk polityczny napisał:

„Obsceniczne, całkowicie obraźliwe! @AndZyberto, doradca @AndrzejDuda, mówi, że reakcja Izraela na Polską ustawę ws. negacji Holokaustu wynika z „poczucia wstydu wobec bierności Żydów podczas Holokaustu”. Nie, z powodu waszego wypaczenia prawdy”

Słowa prof. Zybertowicza skomentowała też – w mało kulturalny sposób – dama, europosłanka PO Lena Kolarska-Bobińska.

Zybertowicz to jednak głupek, w samym środku takiego konfliktu „chlapnął antyżydowskim tekstem” nagłaśnianym w świecie— napisała na Twitterze.

Jesteśmy terroryzowani w Polsce przez lobby żydowskie i filosemitów, a na świecie to właśnie Żydzi dorabiają nam „gębę antysemitów”, na dowód tego podam przykłady ksenofobii i szowinizmu Żydów w stosunku do Polaków.

Hollywood podjął się realizacji filmu o naszym bohaterze rotmistrzu Pileckim ale jak się dowiedzieli że Pilecki to Polak a nie Żyd, to z realizacji tego filmu zrezygnowano.

Na terenie Muzeum Auschwitz znajduje się kilkadziesiąt tablic informacyjnych, na których opisano najważniejsze miejsca na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Na kilku tablicach znalazło się określenie „nie-Żydzi”. To tablice informacyjne m.in. przy ruinach czterech krematoriów i komór gazowych na terenie Birkenau.

Profesor Barbara Engelking-Boni to symbol rasizmu i szowinizmu żydowskiego a zamanifestowała się w wypowiedzi na temat śmierci tak, cytat:

„Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym [TVN 24 „Kropka nad i „, 09.02.2011]”

Nic nie ujmując żydowskim ofiarom, trzeba wyraźnie stwierdzić, że ludobójstw w nowożytnych czasach było bardzo wiele. Wszystkim pomordowanym należy się jednakowa pamięć.

Holokaust Żydów nie był jedyną zbrodnią przeciw ludzkości pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swoim felietonie z 10 lutego. Należy też przeciwstawić się kłamliwej propagandzie o antysemityzmie Polaków w okresie przedwojennym. Żydzi mieli pełnię praw obywatelskich, szkoły z własnym językiem, dorabiali się tu majątków a ich udział w handlu, korporacjach prawniczych czy medycznych, był nadreprezentatywny, mieli bogatą i różnorodną własną prasę itd. Oczywiście że były konflikty, ale czy większe od konfliktu Endecy – Sanacja?.

Na dowód tego że Żydzi w Polsce przedwojennej mieli się bardzo dobrze „jak pączek w maśle” przytoczę wymianę zdań pomiędzy Jair Lapid szefem partii w Izraelu Yesh Atid który powiedział, że Niemcy celowo wybrali nasze ziemie, bo mogli liczyć na przychylność ze strony Polaków. Na takie oskarżenia dobitną odpowiedź dał poseł Paweł Kukiz.

„Niech Pan spojrzy na mapę… Rok 1933… Trzy miliony Żydów żyje na terytorium Rzeczpospolitej. Czyli tylu, ilu w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Austrii, Węgrzech, Włoszech, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Danii, Litwie, Łotwie i Estonii razem wziętych. Zadał Pan sobie pytanie DLACZEGO AKURAT POLSKĘ umiłowała Żydowska Diaspora??? Bo „wiedziała, że część Polaków będzie ich mordować”??? Pan oszalał???”

Niestety, nasze władze bezrefleksyjnie wiążą nawet podstawowe bezpieczeństwo Polski z Izraelem, nie uwzględniając antypolonizmu w olbrzymiej części Izraela jak i diaspory żydowskiej w świecie. 

A oto dowód. Podpisanie przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA z izraelskim operatorem systemu przesyłowego i dystrybucyjnego Israel Electric Corporation Limited dn. 29 stycznia 2018 r. w Hajfie porozumienia o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa w sektorze energetycznym przeszło w zasadzie bez echa. A nie powinno, bowiem dopuszczanie Izraela do tak wrażliwych sektorów może zakończyć się dla Polski katastrofalnie.

Stawiam na koniec jeszcze raz wniosek by nie pozwolić się terroryzować nadal tą „pałką antysemityzmu” i wylewać łzy nad Holokaustem tylko Żydów. A w ogóle to kiedy wreszcie z tym skończymy i zaczniemy traktować Żydów jak normalnych ludzi a nie jakichś „nadludzi”. Żydzi tak jak i inne narody II-ej RP byli obywatelami polskimi a wszystkich nas niszczyli i mordowali Niemcy hitlerowskie oraz rezuny banderowskie.

Przemówienie Hitlera do dowódców przed atakiem na Polskę w 1939 r.: "Bądźcie bez litości! Bądźcie brutalni! Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem”.

I na koniec, jak ostatnio podały Nowiny, znaleziono i upubliczniono unikatowy dokument wywiadu AK o atmosferze wśród Żydów w okupowanym Przemyślu gdzie jest taka informacja

ak-zydzi.jpg

„W połowie 1943 r. wywiad Armii Krajowej w Przemyślu informował zwierzchników o wrogim stosunku ludności żydowskiej do żydowskiej administracji i policji. Ta druga miała m.in. „za byle przewinienie” oddawać winnych w ręce niemieckich oprawców.”

W tym kontekście należy przypomnieć słowa jednego z głównych założycieli Izraela, Dawida Ben Guriona do ocalałych z Holokaustu Żydów, że „gdybyście nie byli ostatnimi łotrami, nie stalibyście tutaj przede mną”.

Rzeczywiście, tak oceniał ich Ben Gurion. Nie można jednak tego powiedzieć o wszystkich, bo po wojnie do Izraela trafili też Żydzi ukrywani przez Polaków. Były również dzieci żydowskie ukrywane w klasztorach.

- - -
13.02.2018

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto Ech...

Koniec z pałką antysemityzmu nastąpi wtedy, gdy na oskarżenie

o suponowany "atysemityzm" każdy taki "oskarżony", zamiast gęsto tłumaczyć się, że "bynajmniej żadnym antysemitą nie jest" - po prostu wzruszy ramionami, albo spokojnie zapyta: "a jakieś argumenty w omawianej sprawie?".
Po prostu, kiedy "jesteś pan antysemitą" zacznie być traktowane z grubsza tak, jak zarzut "jesteś pan głupi" - czyli najprawdopodobniej jest to obelga użyta z braku argumentów, ale jeżeli nawet to prawda, to w dalszym ciągu nie zbrodnia.

oto chłop jag

Kiedy koniec z pałką

Kiedy koniec z pałką antysemityzmu?

Obawiam się, że nigdy - bo powód do antysemityzmu - ludzie stworzeni przez Boga będą mieć do końca tego świata - tołażysze.
Wniosek?
Pretensję o antysemityzm można mieć tylko do Boga - a przecież trudno sądzić aby Bóg nie wiedział co robi - stwarzając człowieka.

oto adam_54

......

Nie można jednak tego powiedzieć o wszystkich, bo po wojnie do Izraela trafili też Żydzi ukrywani przez Polaków.

O których ... inni żydzi mówili krótko...."Mydło przyjechało".

oto ulcik140

Grzech?

Pretensję o antysemityzm można mieć tylko do Boga - a przecież trudno sądzić aby Bóg nie wiedział co robi - stwarzając człowieka.

Pretensję to można mieć tylko do własnej głupoty. Nie należy Boga mieszać w piekło na ziemi. Kasa i inne jakieś wyczekiwane profity maja związek z oskarżeniami o antysemityzm, a nie Bogiem. Ten grzech to wymyślili interesowni cwaniacy żydowscy.

oto chłop jag

Pretensję to można mieć tylko

Pretensję to można mieć tylko do własnej głupoty. Nie należy Boga mieszać w piekło na ziemi.

Spokojnie - wystarczy czytać ze zrozumieniem a ponadto rozumieć, że np. woda sama do góry nie popłynie.
Wniosek?
Nawet psy na niektórych ludzi warczą - szczerząc kły.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.