Kolejna odsłona konfliktu Polska-Izrael własnie się zaczyna

Wydawało się, że napięcie między Polską a Izraelem może trochę rozładować pierwsza od czasu wybuchu konfliktu o historię wizyta przedstawiciela rządu Netanjahu w Warszawie. W środę, jak planowano, jednak do niej nie dojdzie.

W Polsce miał się pojutrze pojawić izraelski minister edukacji Naftali Bennett, zarazem szef radykalnej partii Żydowski Dom, koalicjanta Likudu premiera Beniamina Netanjahu. W planach było spotkanie z wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. A także z polskimi studentami.

Doszłoby do tego zaledwie 12 dni po rozpoczęciu wielkiego kryzysu w stosunkach dwustronnych wywołanego przyjęciem przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN, na co politycy izraelscy zareagowali oskarżeniami o negowanie Holokaustu i uderzenie w wolność słowa.

Ale nie dojdzie. Na pewno nie teraz.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wicepremier Jarosław Gowin "zawiesił" decyzję o spotkaniu.

Powodem jest wypowiedź ministra Naftalego Bennetta, którą cytowały izraelskie media. Bennet chciał bowiem skorzystać z wizyty w Polsce, by "powiedzieć prawdę" o Holokauście, czyli o tym, że Polacy mordowali Żydów. I że żadna ustawa tego nie zmieni, bo tego "już dowiodła historia".

Część mediów izraelskich pisała, że miała to być wizyta państwowa. Jednak izraelski MSZ jej nie organizował. Wskazał na Jonny'ego Danielsa.

Moje wnioski:
1. To kolejna odsłona tego samego przedsięwzięcia propagandowego, na co wskazuje termin tej "nieplanowanej" wizyty, akurat teraz, kiedy sprawa jest na ostrzu noża. No i koniecznie potrzebował powiedzieć do gazety (bezczel jeden!), że musiałby powiedzieć "całą prawdę" o tym jak to Polacy mordowali Żydów, no więc teraz się boi straszliwej polskiej tiurmy!
2. Już prawie cały świat dowiedział się dzięki tym łgarstwom żydowskim, że powodem trudności w polityce polsko-izraelskiej jest penalizacja prawdy o mordowaniu żydów przez Polaków. Wszak już "Ida" pokazała całemu światu, że głównaą przyczyną takiego znacznego zmniejszenia liczebności narodu żydowskiego sa polscy chłopi z siekierami! Niemcy tylko wykonywali rozkazy i za nic nie odpowiadają...
3. Z tego co robi i jak jest przez polskie władze traktowany niejaki Jonny Daniels wynika że nie jest to taki sobie szeregowy "przyjaciel" Polski, tylko nasłany właśnie w terminie planowanej widać od miesięcy akcji propagandowej koordynator służb i wszelkich działań strony żydowskiej oraz pacyfikator strony polskiej, którą ma zadanie uśpić słodkimi słówkami i nic nieznaczącymi pochwałkami. Czy ABW sprawdziła powiązania Jonnego Danielsa z wywiadem izraelskim Mossad? Bo jakoś mi wygląda na wysokiego ranga oficera tegoż wywiadu. Taki nikomu nieznany Żyd wyskoczył jak diabeł z pudełka i już karnie wszyscy przedstawiciele władz polskich go honorują, rozmawiają z nim jak z samym premierem rządu, biegają na szabasowe kolacyjki i w ogóle robią z siebie podśmietanie (jak kto nie zna tego słowa, to niech sprawdzi w słowniku gwary lwowskiej, albo z okolic).
4. NAsze władze powinny natychmiast przestac tolerowac Jonnego Danielsa.
Warto zaś bliżej się tą figurą zainteresować:
5. Warto pamiętać że najważniejsza działalnościa każdego wywiadu jest dezinformacja. To jest właściwy kontekst patrzenia na poczynania pana Danielsa w Polsce! Słodki jest jak miodzio, tylko prawda jest jego celem. Ale jak tylko Ziemkiewicz coś palnął o ekshumacji w Jedwabnem, to zaraz mu się (na chwilkę oczywiście!) odmieniła narracja! Już prawda nieważna, bo wszak wazniejszy jest spokój nieboszczyków. Może i tak, ale czy oni naprawdę tam są? I czy naprawde się pogniewaja o chęc dojścia do prawdy o tym, kto ich pomordował? Może by tak sprawdzic i policzyć, a potem skonfrontowac to z twierdzeniami niejakiego Grossa? I jakby co, to zrobic go persona non-grata (po unieważnieniu mu obywatelstwa). A co! Jak się bić, to naprawdę!

oto Mar.Jan Mar.Jan

Z wykształcenia inż. mechanik. Z powodu upadku przemysłu w latach dogorywania komuny przekwalifikowałem się na programistę. Zwolennik liberalizmu gospodarczego, w latach 90-tych popierający JKM, aktualnie poszukujący właściwszej formuły. W dziedzinie społecznej - konserwatysta.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 5)

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Jonny Daniels

To chyba jakiś manipulator, który zasypuje polskie władze komplementami, bo lizusom trudniej odmówić (np. w kwestii ekshumacji w Jedwabnem).

oto Ech...

To po prostu "dobry glina" tamtej strony

Tzn. jeden z "dobrych gliniarzy", bo to jest gra w większym zespole - więc zarówno "złych", jak i "dobrych" są całe współdziałające grupy.

oto Natalia Julia Nowak

Ech...

A czego można spodziewać się dobrego po kimś, kto nazywa się
Netanja...j

LOL :D

oto adam_54

Co "a jednak" ???

Święcicki(PO)"Polacy mordowali żydów "

A takie sytuacje jak......

Następnego dnia po wkroczeniu Armii Czerwonej (1939r) do Grabowca, znaleziono na miejscowym cmentarzu rzymsko-katolickim, tuż obok parkanu, zwłoki siedemnastu nagich mężczyzn. Już na pierwszy rzut oka można było wywnioskować, że są to ciała pomordowanych żołnierzy Wojska Polskiego. Zbrodnia wywołała wśród ludności polskiej szok i oburzenie. Z całym zaangażowaniem zaczęto szukać sprawców tej okrutnej zbrodni. Sprawcami okazali się Żydzi, mieszkający W centrum Grabowca" (żołnierze WP byli u nich na kwaterach i w nocy zostali wymordowani).

za... Waldemar. W. Bednarski - "Z dziejów okupacji Ziemi Tyszowieckiej przez Armię Czerwoną oraz terroru UB-NKWD (RADZYnSKI ROCZNIK HUMANISTYCZNY -tom5, 2007)

.. miały zostać bez odpowiedzi ? - a może jeszcze mieli pogłaskać żydowskich morderców ? - hę ?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.