Putin - kąpiel w lodowatej wodzie na pamiątkę Chrztu Pańskkiego

Władymir Putin w święto Chrztu Pańskiego wykąpał się zwyczajowo w lodowatej wodzie jeziora Selinger.

Putin

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Kmieć

Tak sobie myślę, że gdyby Władimir ...

... nie trzymał krótko za brody tych czarnych, widocznych w kadrze na planie z tyłu, to by go oni z chęcią w tej wodzie utopili...

Szkoda, że Polska nie ma Przywódcy takiego kalibru i przywiązania do Ojczyzny jakiego w osobie WWP mają Rosjanie.
U nas sami - pomijając oryginalnych unych - sami szabes goje i głupcy, którzy krajana by w łyżce wody utopili, byle kilka szekli więcej przytulić...

oto Krzysztof M

Szkoda, że Polska nie ma

Szkoda, że Polska nie ma Przywódcy takiego kalibru i przywiązania do Ojczyzny jakiego w osobie WWP mają Rosjanie.

Putin, to jest frontman. A ile osób liczy kapela, którą reprezentuje? Sporo... Coraz więcej...

oto Skanderbeg

Też mi się tak zdaje.

Wg mnie, hierarchia służbowa jest zachowana. Putin był chyba pułkownikiem, a to nie jest najwyższy stopień.

oto Robercik

No nie wiem czy Putin to

No nie wiem czy Putin to takie wielki mąż stanu. Jeśli przez całe lata 90 wysiedział spokojnie, to co najmniej należy mu pogratulować stalowych nerwów, bo w tym czasie wielu potencjalnych mężów stanu oraz szarych patriotów zdradzało się z poglądami i było przez "demokratów" mordowanych.
Ale było minęło.
Mnie jednak zastanawia czemu on tak się trzyma z dala od banku centralnego i tylko raz (delikatnie) wyraził dezaprobatę dla działań tego banku. W tym miejscu warto przypomnieć, że rosyjski BC jest chwalony na Zachodzie. Wszystko co rosyjskie złe (z wyjątkiem opozycji) a ten BC chwaliła Christine Lagarde.
Bez własnej polityki monetarnej nie ma mocnej gospodarki!
Jeśli rosyjska gospodarka jest mocna, to proszę o jakieś przykłady tej odnowy w postaci (a jakże) produktów "made in Russia". Sprzęt AGD (jakie marki?), samochody (własne, bez inwestora "strategicznego), leki (ale nie generyczne) itd, obrabiarki, roboty przemysłowe....

Mną wstrząsnął kiedyś wywiad z człowiekiem z Suchoja. Powiedział, że Suchoj może zaprojektować turbiny do elektrowni, ale na to muszą być gwarancje państwa, bo proces projektowania trwa długo, jest kosztowny i po prostu w razie braku zamówień firma pójdzie na dno.
I co?
Jajco.
Na Krym sprowadzono turbiny Siemensa, a jak zrobiła się afera, że przecież sankcje, to musieli te turbiny cichcem zabierać.

oto chłop jag

No nie wiem czy Putin to

No nie wiem czy Putin to takie wielki mąż stanu.

To wynika z dwóch różnych smyczy na których światowy pupil szatana trzyma i Rosję i USA. Dla Rosji ta smycz wygląda tak, że kraj nie rozwija się gospodarczo - bo tak pupile ustawili strukturę tego kraju. Smycz dla USA z kolei - to wyprowadzenie stamtąd przemysłu do Azji.
Wniosek?
Różnorodność oby smycz bierze się stąd, iż pupile szatana nie dopasowali wytrychu do duszy rosyjskiej (nie dało się - więc mordowano kiedyś tam masowo) - natomiast do duszy niemieckiej czy jankeskiej - ów wytrych dopasowali idealnie. Dopasowanie wytrychu nijak nie chroni ani Niemców ani Jankesów przed Piekłem - do którego są oni prowadzeni wraz z pozostałą ludzkością - tołażysze.

oto Mar.Jan

kretyn

szkoda komentarza

oto Kmieć

Panie Mar.Janie.

Z tym "kretynem" to Pan o mnie?
Dziękuję. Mimo, że jest on wbrew regulaminowi portalu, to proszę pozostawić wpis. Ku pamięci.
Żebym nie zapomniał.

P.S. A tyle razy Pana broniłem, czy plusowałem, gdy ewidentnych bzdur Pan nie pisał...

oto Eowina

Szefową stacji radiowo-telewizyjnej Russia Today,

jest młoda kobieta Margarita Simonyan, mężatka, trójka dzieci. Jest szefową od początku utworzenia tej stacji, a pracę tam rozpoczęła mając 25 lat.

Amerykańska stacja CBS przeprowadziła z nią wywiad. Margarita Simonyan opowiedziała o sobie i wyjaśniła swoje poglądy, które są zbieżne z większością Rosjan. Mówiła coś takiego:
"My w Rosji wszyscy wierzyliśmy USA i chcieliśmy upadku komunizmu. Chcieliśmy aby było w Rosji jak w Ameryce, byliśmy gotowi zrobić wszystko, a nawet więcej czego od nas Ameryka będzie chciała. Wierzyliśmy w słuszność i prawość Ameryki i nastąpiło przebudzenie: Ameryka zbombardowała Jugosławię. Dla mnie to było uderzenie w serce. Nie mogłam pojąć czego Ameryka chce i czego można się jeszcze spodziewać. "

oto chłop jag

Jego odpowiednicy

z tzw. Zachodu - też wykapaliby się ale w np. ciepłym kisielu - tołażysze - i koniecznie ów kisiel w tęczowych barwach.

oto Sylwester

Szkoda, że Polska nie ma Przywódcy takiego kalibru

"Szkoda, że Polska nie ma Przywódcy takiego kalibru i przywiązania do Ojczyzny jakiego w osobie WWP mają Rosjanie."
A właściwie po co mielibyśmy mieć przywódcę "takiego kalibru", który robi pokazówki swej tężyzny fizycznej? Takie szopki odstawiał już Mussolini, który do filmu nacierał nagi tors śniegiem. A ta szopka jest w dodatku w stylu "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą". Rosja w głębokim kryzysie demograficznym, a on nawet nie ograniczył legalnej i darmowej aborcji.

oto Eowina

W jak głębokim kryzysie demograficznym?

Mógłby Pan to rozwinąć i porównać z Polską? To bardzo ciekawy temat w czasie kiedy w Polsce ten temat jest poruszany w Sejmie.

Rosja w głębokim kryzysie demograficznym, a on nawet nie ograniczył legalnej i darmowej aborcji.

Jedno zdanie to trochę za mało, bo nie ma faktycznych danych.

oto Krzysztof M

Rosja w głębokim kryzysie

Rosja w głębokim kryzysie demograficznym, a on nawet nie ograniczył legalnej i darmowej aborcji.

Dobry sposób na utratę wyborców. :-)

Putin, to pragmatyk. A nie doktryner.

oto Natalia Julia Nowak

Abortować, nie żałować!

Rosja w głębokim kryzysie demograficznym, a on nawet nie ograniczył legalnej i darmowej aborcji.

I bardzo dobrze. Rosyjskie społeczeństwo jest zbyt biedne, żeby utrzymywać pękające w szwach domy dziecka. Dzisiejsze przepełnione przytułki to jutrzejsze przepełnione więzienia, bo przecież niechciane, niekochane, zdeprawowane dzieci najpewniej wyrosną na złodziei, gwałcicieli i morderców. W takich sprawach nie należy się kierować moralnością chrześcijańską, tylko moralnością utylitarystyczną dążącą do maksymalizacji ogólnego poczucia szczęścia w społeczeństwie.

Pozdrawiam serdecznie.

Była prolajferka (7 lat stażu),
obecna proczojserka (6 lat stażu)

oto Natalia Julia Nowak

novus ordo seclorum

W gimbazie. Zostałam prolajferką jako 14-latka.

oto Krzych Adam

Czy to prawda, że człowiek zmienia się co 7 lat?

Jeśli tak to kolejna zmiana tuż, tuż. Aż strach przewidywac co taka zmiana może przynieść u osoby u której wahadło tak szeroko się wychyla.

oto Skanderbeg

Kto ma określać to ogólne poczucie szczęścia?

To kwestia zasad (nie tylko chrześcijańskich). Lekarz ma ratować życie, a nie odbierać. A państwo powinno stworzyć warunki do rozwoju. Rosja jest wielka i znajdzie się tam miejsce dla różnych dzieci.I jak można z góry zakładać, że to będą mordercy, gwałciciele, pijacy?

oto Natalia Julia Nowak

Ogólne poczucie szczęścia

1. Rozpustnicy są szczęśliwi, bo mogą się kochać, ile tylko zapragną (nie siedzę w głowach rozpustników, ale spotkałam MNÓSTWO ludzi deklarujących, że nie byliby w stanie żyć bez seksu. Jeśli powtarza to N-ta osoba, to znaczy, że należy się nad tym zastanowić, bo może być w tym ziarnko prawdy). Uwaga: pigułka antykoncepcyjna "przed" to też aborcja, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że zapłodniona komórka jajowa zostanie wydalona z organizmu matki. Tutaj, w Polsce, niemal każda para heteroseksualna sięga po takie specyfiki. Nawet prolajferzy apelują: "Dziewczyny! Zabezpieczajcie się!". Ilekroć kobieta sięga po pigułkę antykoncepcyjną, wyraża zgodę na ewentualne zabicie nowo poczętej zygoty. I prawie całe społeczeństwo to popiera.

2. Zostaje ograniczona liczba dzieci porzuconych, bezdomnych, sprzedanych, oddanych w złe ręce (na Zachodzie takimi "złymi rękami" mogą być pary homoseksualne).

3. Zostaje ograniczona liczba dzieci niekochanych, nieszanowanych, zaniedbywanych, a nawet torturowanych przez rodziców-wpadkowiczów. Koniec z konkubentami katującymi niemowlęta, koniec z wyskakującymi przez okno dziećmi pijanych imprezowiczek.

4. Ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z cudzą wpadką, nie muszą łożyć na niechciane dzieci w domach dziecka. Dzięki temu mogą więcej zaoszczędzić, choćby na założenie własnej, szczęśliwej rodziny. Pieniądze z budżetu idą na inne cele niż na przytułki, np. na edukację chcianych, kochanych, starannie wychowywanych dzieci.

5. Jest mniej patologii, w tym przestępstw popełnianych przez niechciane dzieci (albo przez dorosłych, którzy w przeszłości byli zaniedbywani emocjonalnie). Ciekawostka: niechciane dzieci rodzą się nie tylko w odrapanych slumsach, ale także w bogatych domach. Czasem jest tak, że dziecko otrzymuje wszystko (jedzenie, ubrania, zabawki, gry komputerowe) oprócz miłości i troski rodzicielskiej.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.