Władimir Putin ma problem. I o tym nie wie.

Cóż by biedny Władimir Putin zrobił bez życzliwości "Gazety Wyborczej". Car, wiadomo, dobry, ale bojarzy źli, oj źli! A już najgorsi bojarzy, to ci z Rossstatu. Na szczęście w "Gazecie Wyborczej" czuwał dzielny Rafał Hirsch i w porę uświadomił carowi, że źle się dzieje. Aby carscy agenci nie przegapili donosu, zapowiedziano go na głównej stronie:

gazeta.jpg

Niektórzy wyznają zasadę, że jeśli w jakimś kraju przez dwa kolejne kwartały następuje spadek PKB, to w tym kraju jest recesja. Rafał Hirsch ustalił, że w Rosji, w III kwartale 2017, był spadek PKB i zapewne podobnie było w IV kwartale (jeszcze nie ma danych). Tymczasem bardzo źli bojarzy z Rosstatu okłamują dobrego cara Putina, że w III kwartale 2017 PKB Rosji zwiększył się. Poniżej dowód. Wszystko jest zrobione metodą kopiuj-wklej ze strony Rosstatu. Tylko to, co na czerwono, jest moje:

rosstat-1.jpg

Skoro w III kwartale 2017 był wzrost PKB (z 15.880,5 mld rubli w II kwartale do 15.894,4 mld rubli w III kwartale) to o recesji nie mogłoby być mowy. Tak kombinują źli bojarzy z Rosstatu.

Może kombinują jeszcze gorzej. Wystarczy spojrzeć na ich dane o rocznym PKB:

rosstat-2.jpg

Rosstat nie tylko, że chce pokazać, iż w 2017 roku nastąpił wzrost PKB, ale gotów jest jeszcze udowodnić, że PKB w 2017 przewyższył PKB z 2013, czyli ostatniego przed sprawą krymską. A przecież Rosjanie żyć mieli wtedy w dostatku. To cóż warte byłyby sankcje, skoro w 2017 żyliby w takim samym dostatku mimo sankcji.

Nie może być zgody na takie kłamstwa podłych bojarów. Słusznie zrobił Rafał Hirsch, pisząc na nich donos do cara Putina.

Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo "Beczka" (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.142855
Ogólna ocena: 4.1 (głosów: 14)

Dyskusja

oto Andrzej

to jedna z metod propagandy, a nawet dwie łącznie

Metoda: twierdzenie, że ci źli oszukują, my wiemy lepiej i powiemy wam, że naprawdę u naszego wroga jest źle, a ciemny ichniejszy lud oszukują.

Do tego jeszcze metoda "mamy dane", których oni sami nie mają".

Produkt = zła wiadomość z Rosji. Zadanie wykonane.

A że jakiś pan PB będzie marudził na jakiejś PN, że to fake news? Nie ma znaczenia. To MY określamy, co to jest fake news.

oto chłop jag

Padł rozkaz

z samego Piekła - bierz go - to i szarpią Putinowi nogawki wszyscy ci - dal których padł ten rozkaz - tołażysze.
Wniosek?
Wygląda na to, że diablisko karmi się także nie tylko realnym - ale i życzeniowym, czyimś nieszczęściem - tołażysze.

oto Pluta

padł rozkaz - spocznij!

Nie widzę powodów, żeby promować propagandę, czy to anty, czy to pro-putinowską. Jeżeli jest to oczywiście polskie forum. Prawdę mówiąc, bardzo trudno jest dotrzeć do źródeł, które nie byłyby propagandą, taką lub inną. Zmartwienia Putina są przede wszystkim jego zmartwieniami. Nikt tu z piszących nie posiada rzetelnej wiedzy o tym, co się na wschodzie dzieje. Można jedynie stawiać hipotezy, które czas zweryfikuje.
Polska powinna być zainteresowana w stabilności na Wschodzie, ale możliwości działania ma bardzo ograniczone, ale przede wszystkim kraj nasz ma masę problemów wewnętrznych z którymi sam musi się jakoś uporać. Rosja ma się do nich nijak.
Wyborcza nigdy nie kochała Putina, chociaż atakuje go obecnie rzadziej. Być może dlatego, że to medium samo ma obecnie kłopoty.

oto Eowina

Nie wiemy co się dzieje na Wschodzie, ale wiemy co się

dzieje na Zachodzie. A na Zachodzie, to jest w USA właśnie dojrzewają następne sankcje na Rosję. Następny atak, nie wiem jak będzie bolesny, ale szum, na Zachodzie, wokół nich jest bardzo duży.
Sankcje będą dotyczyć następnego rzędu, nieco mniejszych oligarchów, dyrektorów i przedsiębiorców w Rosji, zamrożenie ich aktywów, ograniczenie dostępu do serwisów bankowych świata im i ich rodzinom. W sumie będzie to około 300 osób. Praktycznie, to syn takiego ważnego w Rosji, będąc w Londynie nie będzie miał dostępu do maszyny z gotówką, nawet mając plastikową kartę.
Celem tych sankcji jest zmuszenie ludzi z otoczenia prezydenta Putina do wyrzeczenia się go i działania przeciwko oddaniu głosu na niego w wyborach.
Powodem tego działania Ameryki jest: Ukraina i Krym, Syria i wpływ na wybory w USA.
Pożyjemy, zobaczymy...

oto pawel

komenarz

wojna przeciwko Rosji nabiera już cech paranoi ogarniającej establisment liberalny, wygląda na to iż stała się ona prywatną wendetta za domniemane manipulowanie przez Putina wyborami w USA CO w ich mniemaniu doprowadziło do wygranej Trumpa. Teraz USA musi wziąść odwet na upokorzenie A celem jest PUTIN demonizowany ze wszystkich sił trzeba robić wszystko żeby tylko dokopać Rosji i Putinowi każdym sposobem nie ważne ile za to się zapłaci zwłaszcza ze rachunku nie zapłacą amerykanie

oto Andrzej

wcześniej

jak zamknął Chodorkowskiego

oto Krzysztof M

Komu potrzebne to napięcie i

Komu potrzebne to napięcie i ten strach?

W ten sposób motywuje się tych, którym się chce sprzedać Patrioty. :-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.