Unia wymaga, VAT w Polsce rośnie

Polskie Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany w ustawie, zgodnie z zaleceniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polska musi zastosować się do Unii Europejskiej, ponieważ grożą nam kary finansowe. Stąd nowelizacja ustawy.

W 2015 roku Trybunał uznał, że Polska łamie prawo sprzedając wyroby niemedyczne po zaniżonej cenie. Zamiast 23, to z 8 proc. podatkiem VAT. Za takie wyroby uznano m.in. kroplomierze, odciągacze do mleka, torebki na lód, rozpylacze, worki tlenowe, okulary przeciwsłoneczne, butelki na ciepłą wodę, smoczki, prezerwatywy, niektóre suplementy diety.

Obecnie podatek na te wyroby wzrośnie z 8 do 23 proc. Prezydent Andrzej Duda w miniony piątek podpisał znowelizowany dokument.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Marek Bekier

Moim zdaniem rząd powinien

Moim zdaniem rząd powinien spróbować ucieczki do przodu: ustalić, jednolitą, niską stawkę VAT bez wyjątków. Unia się nie przyczepi bo będzie idealna równość a jak się dobrze wyliczy tą stawkę to w budżecie niewiele się zmieni na dzień dobry a potem już będzie tylko lepiej.

oto Eowina

O co chodzi z podatkami w Unii?

Chodzi o zadłużenie. Jeżeli Polska chce mieć 500+ i mieszkanie+ i inne plusy, to musi je robić z podatków, a nie z pożyczek. Pożyczki prowadzą do sytuacji jaką ma Grecja, a z którą w ostateczności musi radzić sobie cała Unia.
Gdyby Polska miała zbilansowany budżet, to Unii nic by polskie takie czy inne VATy nie przeszkadzały.

oto adam_54

Jakie "nic"....

Gdyby Polska miała zbilansowany budżet, to Unii nic by polskie takie czy inne VATy nie przeszkadzały.

..przecie określona część VAT-u to podstawowy dochód "Unii" - w takiej sytuacji unijne urzędasy ... jeśli będą czegoś chcieli , to zawsze będą chcieli więcej WAT-u.

oto Eowina

Zwykle zabawa w towarzystwie wymaga jakiejś

składki. Jedyna rada to nie zadawać się z tym towarzystwem, kiedy nie stać nas na udział w zabawie. A ośmiorniczki, mieszkania i przejazdy dla polskich uczestników balu trzeba jednak zapłacić.

oto Krzych Adam

Zaraz, zaraz, skoro tak się już bawimy w tym towarzystwie.

Tzn. my w tym towarzystwie tu ale także cała Polska w towarzystwie unijnym to w końcu jak to z tym VAT-em jest? Unii nic by polskie takie czy inne VATy nie przeszkadzały, czy jednak tak jakoś w ramach tych zabaw by przeszkadzały?

oto Eowina

A z nowości w sprawie Unii, to Nigel Farage, były lider

Partii Niepodległości, propaguje potrzebę przeprowadzenia następnego referendum w sprawie Brexit. Znajduje poparcie u innych działaczy, jedni mają nadzieję, że będzie większe poparcie za Brexitem, a inni, że będzie wręcz przeciwnie.

oto MSzach

sugestywny wpis.

Bo przymus UE jest tylko zasłoną dymną dla kosztownego socjalpaństwa.
Przecież Polska moze w zamian obnizyc VAT chodxby do poziomu za platformy tj do 22%.
A może i jeszcze nizej.

oto gość

Może odbniżyć podstawową

Może odbniżyć podstawową stawkę nawet do 15% a obniżoną nawet do 3%, bo tyle wynoszą minima określone w traktatach UE.

oto MSzach

No własnie.

No własnie.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.