Telewizja KRLD już w 16:9 i HD

KCTV nadaje w wysokiej rozdzielczości od 2015 roku, jednak przekaz przez dłuższy czas był tak naprawdę w 4:3. Mimo emisji w HD i 16:9 niemal wszystkie materiały były nadawane w 4:3 (pillarbox). Wyjątkiem były niektóre wejścia ze studia stacji. Pełne przejście na nadawanie w HD i 16:9 nastąpiło 4 grudnia 2017 roku. Włączono także ścieżkę audio w stereo.

W 2016 roku KCTV wraz z lokalną firmą Manbang uruchomiła serwis IPTV z usługą catch-up TV oraz wideo na życzenie. Usługobiorcy uzyskali dostęp do czterech cyfrowych kanałów telewizyjnych tworzonych przez KCTV:
- KCTV
- Telewizja Mansudae
- Telewizja Ryongnamsam
- Telewizja Sportowa

Informuje o tym Paweł Piotrowski na stronie sat-charts.eu

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Czesław

Prośba, nie na temat

Panie Badura, ponieważ Pan dość dobrze zna problemy Białorusi to mam prośbę, jeżeli można, żeby Pan poinformował nas na tej stronie jak jest z tą Puszczą Białowieską w części białoruskiej. Czy tam kornik też zjada te drzewa i jak oni sobie z tym radzą? Za informacje z góry bardzo dziękuję.

oto Piotr Badura

Znam się tylko na sieczce

Szanowny Panie Czesławie

Przecenia mnie Pan. Nie znam problemów Białorusi (ani KRLD). Nie jestem też kompetentny w żadnej innej sprawie, poza sieczką. Wydaje mi się, że umiem tylko wykrywać, co jest sieczką dla osłów, zwłaszcza patentowanych. Wykrywanie sieczki to chyba jedyna moja umiejętność.

Białoruś jest bardzo daleko ode mnie, bo ja jestem ze śląskiego narożnika. Dla mnie najbliżej są Czechy, więc moje zagraniczne wyjazdy to głównie Czechy. W Czechach też tną niemiłosiernie lasy z powodu kornika. Wraz z żoną wybraliśmy się ostatnio (24 listopada) do miasteczka Zlate Hory, by drogą krzyżową pomaszerować przez Lasy Arcybiskupie do sanktuarium Mariahilf:

mh-1.jpg

Początek trasy z widoczną już pierwszą stacją:

mh-2.jpg

Piękna kiedyś droga była strasznie rozjeżdżona przez ciężki sprzęt i wszędzie pełno było drewna z wyciętych już lasów:

mh-3.jpg

Np. stacja IX, niedawno jeszcze ukryta w gęstym lesie, teraz jest w środku ogromnego wyrębu:

mh-4.jpg

I tak przez niemal całe 4 km, aż do sanktuarium:

mh-5.jpg

Na wyrębach Czesi ustawiają pułapki feromonowe na samce kornika, z czego wnoszę, że wycinają lasy zaatakowane przez kornika. Jest więc jakiś problem z kornikiem, rozleglejszy niż Polska. Może być jednak tak, że pod słusznym hasłem walki z kornikiem, wycina się w Polsce zdrowe lasy dla korzyści. W jaki sposób my, zwykli ludzie, mielibyśmy ustalić, co się naprawdę tnie. A na Białorusi też chyba kornik grasuje i oni też tną, ale raczej tylko te lasy, które naprawdę są zaatakowane przez kornika.

Konflikty opisywane przez wiodące media w Polsce mogą mieć taką naturę, że ci, co tną, działają pod parasolem jednych służb specjalnych, a ci, co protestują, pod parasolem drugich służb specjalnych. I ja miałbym się w to pchać? Po co mi to? Na co mi to? (Mussolini Benito).

Pozdrawiam serdecznie i odradzam kopanie się z koniem

oto Mar.Jan

Jesteśmy bardzo wzruszeni i szczęśliwi że KRLD odnosi tak wielki

sukces.
Przy okazji informuję pana Piotra, że ja kupiłem kamere HD (oczywiście w formacie 16:9) juz 8 lat temu i kilka lat temu nawet podłączyłem ją własnym sumptem do Internetu w ramach testów. Inwestycja jest rzędu 2000 zł, zatem warto sprowadzić cała aferę z koreańska telewizją HD do właściwych proporcji.

oto asung 10 stycznia

"Właściwe proporcje"

Proszę pana, jest różnica i to kolosalna, ponieważ pan sobie kamerę kupił, a Koreańczycy sami zrobili sobie to HD, rozumie pan to.

oto Mar.Jan

Nie, nie rozumiem :)

Po co wymyślac po raz kolejny proch? Albo ponownie odkrywac Amerykę?
To tak, jakby jakiś Piast Kołodziej obudził się wieloletniej drzemki i wynalazł koło a potem głośno obwieścił to światu!
Co świat by na to powiedział? Śmiechom końca by nie było...

Jeśli Koreańczycy sami sobie wymyslili standard HD, to z pewnością jest on inny od obwowiązującego na świecie. Czyli NIEKOMPATYBILNY!

oto adam_54

Panie...

Koreańczycy sami sobie wymyslili standard HD, to z pewnością jest on inny od obwowiązującego na świecie. Czyli NIEKOMPATYBILNY !

"standardów" się nie wymyśla - standard ... to przyjęcie już wymyślonego rozwiązania jako ogólnie obowiązujące , więc zawsze musi być kompatybilne - poniał ???

oto Ireneusz

Akurat nie ma tu racji

Kulkę można wytoczyć. Ale i można ulepić. Efekt będzie ten sam. Kulka.
HD to tylko i wyłącznie ilość pikseli w konkretnym wymiarze 2D. Konia z rzędem temu, kto by coś takiego (tak jak powyższą kulkę) opatentował :-)

oto Mar.Jan

Pojęcia pan nie ma o czym pisze

Nie chodzi o liczbę pikseli, tylko o format sygnału telewizyjnego, czyli sposób jego kodowania.
Można wymyslić własny, tak sam,o jak wymyślic szersze tory albo jeździc lewa stroną. To jest tylko pewne utrydnienie.
W ogóle mam to gdzies, co KRLD wymysliła w dziedzinie telewizji. Nie mam zamiar=u tego oglądac po prostu.

oto Ireneusz

Kodowanie to co innego

Obecnie używany jest u nas kod MPEG-4. Dotyczy transmisji DVB.
Więcej o DVB

Więcej o HDTV
Pan Badura nic nie napisał o kodowaniu, a jedynie o tym, że mają telewizję HD. Być może przesyłają ją Morse"m? :-)))))
Pan, Mar.Janie zbyt często uważa, że jest wszechwiedzący - nawet nie sprawdzając że się podkłada. Ja przynajmniej wiem, czego nie wiem :-D

oto Czesław

Dziękuję serdecznie Panie Badura

Jednak poszerzył nam Pan wiedzę co się u sąsiadów Polski dzieje, co prawda nie na Białorusi ale w Czechach, to też nasz sąsiad. Jednak to dziwne, tyle krzyku o tą polską część Puszczy Białowieskiej a żadna ze stron konfliktu nawet nie wspomina o części białoruskiej tej Puszczy, przecież tam nie ma muru odgradzającego.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.